İçeriğe Yönlendir

Koli Bandı Lekeleri!

Emre Altındağ

Recommended Posts

Çağlar Bayur

cila parlatır, pasta desen aşındırır, pasta sünegirne bulaşmış koli yapışkanı zımpara gibi olur

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

o kadar pahalı bandı nerden bulacağız

Genelde aynı tepki veren kimyasay kauçuklar kullanılıyor, herşeyi aynı, aynı şeylere tepki veriyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arabanın üzerine benzin döküp yakınca geçiyor, hiç iz kalmıyor. :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Meguiars bug & tar remover her derde deva reçine zift bilumum lekeyi çıkartıyor. Bendeki 2 yıl oldu daha yarıda, otoparkta da hep ağaç altı park mecburen...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Öyle de hani çözüm :D :D :D

Ben söyledim çözümü kardeşim. Kimse takmadı. N'aabalım yani? Gidip kendimiz mi yabalım? Allallaaa... ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mahmut Şahin

konuyu hortlatayım. çünkü benzer bir dert bende de var.

sıcak su mu? kimileri çıkarmaz diyor.

metil alkol mü? Hüseyin Sönmez bu işin kimyasına derinlemesine hakim.

balata spreyi mi? Çağlar üstad ben olsam boyalı yüzeye balata spreyi sürmem diyor. The King sür beze balata spreyini saniyesinde çıkacak diyor. Emmi ille de balata spreyinden yana.

wd 40 mı? Kerem Mınaz şaka yapmaz vardır bir bildiği.

gaz yağı mı? başka forumlarda bulunabilirse tamda bu derdin devası diyorlar.

aseton mu? boyaya fazlaca temas ettirmeden hemen izi çıkar yıka diyorlar.

ben ne halt edeyim şimdi. yukarıdaki sayılan alternatiflerin hepsinden elimde mevcut. elimde sadece biri olsa onu deneyeceğim ama listenin tamamından mini atölyemde var ve kafam karıştı.

birazdan Murat Dere cevap yazar sanırım. " olum hepsini sırayla dene, sonucu bildir" :unsure2:  :unsure2:  :unsure2:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

konuyu hortlatayım. çünkü benzer bir dert bende de var.

sıcak su mu? kimileri çıkarmaz diyor.

Isınınıca 50 dereceyi geçince vizkozitesi artar akışkan hale gelir temizlemesi kolay olur.

metil alkol mü? Hüseyin Sönmez bu işin kimyasına derinlemesine hakim.

Ne anlar çoban.

balata spreyi mi? Çağlar üstad ben olsam boyalı yüzeye balata spreyi sürmem diyor. The King sür beze balata spreyini saniyesinde çıkacak diyor. Emmi ille de balata spreyinden yana.

Ben olsam kullanırım, sadece cilayı alır.

wd 40 mı? Kerem Mınaz şaka yapmaz vardır bir bildiği.

vedekırk yağlayıcıdır.

gaz yağı mı? başka forumlarda bulunabilirse tamda bu derdin devası diyorlar.

Yoh daha neler.

aseton mu? boyaya fazlaca temas ettirmeden hemen izi çıkar yıka diyorlar.

De get.

ben ne halt edeyim şimdi. yukarıdaki sayılan alternatiflerin hepsinden elimde mevcut. elimde sadece biri olsa onu deneyeceğim ama listenin tamamından mini atölyemde var ve kafam karıştı.

Hepsini karıştır iç. :D

birazdan Murat Dere cevap yazar sanırım. " olum hepsini sırayla dene, sonucu bildir" :unsure2:  :unsure2:  :unsure2:

Bulaştırma.

Dramına kayıtsız kalamadım, cevapları yanına yazdım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Mahmut abi benim bu tip durumlardaki taktiğim en hafif ürünle denemeye başlamaktır ;)

Veya E şıkkı hepsini bir kapta karıştır foşşşş diye dök :D

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Dramına kayıtsız kalamadım, cevapları yanına yazdım.

içimden bir ses senin haklı çıkacağını söylüyordu ancak bu akşam iş çıkışı bu konuyu netleştireyim ve bir başkası da benzer bir durumla karşılaşırsa uğraşmasın diyerek balata spreyi, gaz yağı, tiner, kolonya (metil allkol)  ile denemeler yaptım. en iyi çıkaranı kesinlikle METİL ALKOL. saf metil alkol olmasa bile kolonyayı biraz fazlaca uygulayınca ve yapışkan üzerinde bekletince yapışkan izlerinden kurtuldum. en iyi çıkaranı derken yanlış anlaşılma olmasın yapışkan izini de tek çıkaran metil alkoldü. diğerlerinin bu lekeye hiçbir faydası yok. test edildi onaylandı. yapışkan izi lekelerinin çaresi METİL ALKOL.

Mahmut abi benim bu tip durumlardaki taktiğim en hafif ürünle denemeye başlamaktır ;)

Veya E şıkkı hepsini bir kapta karıştır foşşşş diye dök :D

Köksalım e şıkkına gerek kalmadı tabiki. eski bir detaycı olarak en önce kolonya ile başladım. kolonya ile yapışkan izlerini çıkarmaya başladığım halde gaz yağı ve balata spreyini de denedim. aseton ve tineri (sentetikti.) boyaya zarar vermesi çok yüksek ihtimal olduğu için kullanmadım. ancak ilk denemeler ile başarısız olsaydım aseton önceliğimde olmak kaydıyla deneyecektim ancak gerek kalmadı.

Kazanan metil alkol ve Hüseyin SÖNMEZ oldu.

ille de balata spreyi diyen Emmi ve The King maalesef balata spreyi tavsiyeleri ile bu konuda sınıfta kaldılar.

balata spreyini kaporta yüzeyine sürme diyen Çağlar BAYUR'u ise mansiyon ödülüne layık buldum. :tongue:

velhasıl yapışkan bant izlerini METİL ALKOL ÇIKARIR.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

içimden bir ses senin haklı çıkacağını söylüyordu ancak bu akşam iş çıkışı bu konuyu netleştireyim ve bir başkası da benzer bir durumla karşılaşırsa uğraşmasın diyerek balata spreyi, gaz yağı, tiner, kolonya (metil allkol)  ile denemeler yaptım. en iyi çıkaranı kesinlikle METİL ALKOL. saf metil alkol olmasa bile kolonyayı biraz fazlaca uygulayınca ve yapışkan üzerinde bekletince yapışkan izlerinden kurtuldum. en iyi çıkaranı derken yanlış anlaşılma olmasın yapışkan izini de tek çıkaran metil alkoldü. diğerlerinin bu lekeye hiçbir faydası yok. test edildi onaylandı. yapışkan izi lekelerinin çaresi METİL ALKOL.

Köksalım e şıkkına gerek kalmadı tabiki. eski bir detaycı olarak en önce kolonya ile başladım. kolonya ile yapışkan izlerini çıkarmaya başladığım halde gaz yağı ve balata spreyini de denedim. aseton ve tineri (sentetikti.) boyaya zarar vermesi çok yüksek ihtimal olduğu için kullanmadım. ancak ilk denemeler ile başarısız olsaydım aseton önceliğimde olmak kaydıyla deneyecektim ancak gerek kalmadı.

Kazanan metil alkol ve Hüseyin SÖNMEZ oldu.

ille de balata spreyi diyen Emmi ve The King maalesef balata spreyi tavsiyeleri ile bu konuda sınıfta kaldılar.

balata spreyini kaporta yüzeyine sürme diyen Çağlar BAYUR'u ise mansiyon ödülüne layık buldum. :tongue:

Biliyoz da gonuşuyoz.

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

boya aksamına balata spreyi sıkmazdım

üzerinde yazıyor zaten boyaya zarar verir diye. 

Mahmut Şahin yazdı:

i

camda vardı evde. ve beklemiş... alkol çıkarmadı..

aseton şak diye çıkardı. ama boya olsa korkardım asetondan. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

7 yıl sonra da ne bileyim, artık zaten kendi kendine çıkmıştır :D 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mahmut Yıldız yazdı:

WD40

Mehmet Ozyurek yazdı:

Favorim.. 

400 Ml Sprey başlıksız 120 TL olmuş  alacaktım vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Favorim.. 

Kellik ve basur hariç her şeyin çaresi

Aytac Sakal yazdı:

400 Ml Sprey başlıksız 120 TL olmuş  alacaktım vazgeçtim.

Geçen sene indirimde almıştım bir tane. Çok değerli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Kellik ve basur hariç her şeyin çaresi

Basurda bile işe yarayabilir. ama saç çıkarmıyor. denedik. kesin bilgi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...