İçeriğe Yönlendir

Parasını Almayı Unutan Var Mı

Abdurrahman Balaban

Recommended Posts

Abdurrahman Balaban

Dövlet buba 1 kuruşunu bile bizde bırakmaz alır,  alacağı olan varsa alsın affetmesin   :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Link açılmıyor bende :(

Dövlet buba borcunu ödememek için kaçak güreşiyor ,benimde açılmıyor, sanırım alacağım var ve cari açığı etkileyecek miktarda :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende açıldı sonunda herşeyi girdim sonuç eror :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bizim doğum parası yattı bugün gittik aldık hemen :D unutur muyum bee :p

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

link açılıyor ama bilgi girip sorgu yapıldığında

• Hata oluştu : Nüfus Bilgilerini sorgulama bağlantısında bir hata oluştu! Lütfen tekrar deneyiniz.

hatası veriyorr

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

bir haber uğruna sgk sistemi çöktü :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Rapor bittikten kaç gün sonra yattı ?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Nasıl alınıyor daha yeni amca oldum söyleyim biradere alsın 

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

"Ödeme kaydı yok." diyor. Alacağım olsaydı şaşardım zaten.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben günlerdir çeşitli tarayıcılar ile sayfayı rahatlıkla görüntüleyebiliyordum..Sanırım haberden sonra aşırı yoğunluk oldu böyle oldu :) Yoksa hiç bir sıkıntı yoktu..

Ersen ben 2 parça halinde aldım..Doğum öncesi ve sonrası için ayrı ayrı..Her ikisi de rapor bittikten sonra 8 gün içinde yattı..

Nasıl alınıyor daha yeni amca oldum söyleyim biradere alsın 

Doğum öncesi ve sonrası raporlar İlgili Sgk kurumuna posta ile gönderiliyor.Rapor sahibi yada eşi rapor süresi sonunda kuruma gidip eksik evrak olup olmadığını soruyor.Onlarda bakıyorlar raporlarınız gelmiş yada gelmemiş diyorlar..Muhasebeciniz sisteme rapor sürelerini işlemiş yada işlememiş diyorlar..Bunların hepsi tamamsa ve ilk ödemeyi almak istiyorsanız( doğum öncesi ve sonrası olarak 2 parça halinde ödeme yapılabiliyor- İlk ödeme içinde süt parası denen ödeme de var) işlemi yapıyorlar..Yaklaşık 2-3 gün sonra telefona SMS geliyor.İşlemleriniz tamamlandı 20 iş günü sonra paranızı çekebilirsiniz diye ama bu kadar sürmüyor 10 iş günü içinde yatmış oluyor..İnternetten de takip edilebiliyor..Bu konuda tecrübem var sıkıntı olursa sorabilirsiniz.. :D

Para PTT ye değil Ziraat Bankasına yatıyor..Kafanız karışmasın.Bu konuda çok değişik söylentiler var ama son durum bu :) Ayrıca internetten takip ederken şu aşamalar önemli..

1- Ziraat bankasına Gönderilmedi

2- Merkeze Gönderildi

3- Ziraat bankasına gönderildi..

3 . aşamayı görmeden parayı alamıyorsunuz..Bazıları açıklamaların anlamını bilmediği için telefona gelen SMS de 20 iş günü sonrası paranızı alabilirsiniz dediği için sürekli bankaya gidiyor..Ancak burada 3. şık gerçekleşmeden para verilmiyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...