İçeriğe Yönlendir

'13 Jetta Highline Dsg

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Focus'la vedalaşmamızın ardından, "sıra beklemeden Jetta" ile kelepir mal bulmuş hissiyatı oluştu adeta, üç haftalık kısa bir sürede işlemleri hallederek 1.6 TDI 105 PS DSG şanzıman, Highline donanım, sunroof ve bej döşeme eklentili aracı teslim aldık. Allah herkesin gönlüne göre daha iyilerini nasip etsin.

Araçla ilgili ilk izlenimlerim iyi yönde. Önce DSG'ye birinci vites koymayı unuttular sandım :), yarım metre gitmeden iki, 50-60 km/h olmadan yedinci vites benim tüm algılarımı yıkmış durumda, fazla gaz vermediğim için performans olarak vasatı geçemedi, Focus daha canlıydı diyebilirim, lakin DSG büyük keyif. Araçta birileri sizin yerinize bir şeyler yapıyor, bu en olması gerektiği gibi ve hissettirmeden yapılıyor ya da en azından öyle düşünmeniz sağlanıyor.

Araçta 10 LT yakıt çıktı, danışman şaşırdı hatta, istasyona kadar zıplayarak gittik malum yüksek ps miktarı, lastikler Hankook hakkında yorum okumuşluğum dahi yok, desenleri hoş, fazla kullanmadan kışlık Petlas alayım diyorum.

Yol sesi az, süspansiyon yumuşak, direksiyon çok hafif, ses sitemi iyi, arka diz ve baş mesafesiyle, bagaj hacmi hayli yeterli, çocuklu aileler için ideal bir araç. Döşemeler güzel dursa da orta vadede yıpranacağa benziyor, plastik kalitesi yukarılarda iyi aşağılarda berbat, koltuklar rahat, konsol basit ve çekici, tuşlar ise karışık geldi bana. Sunroof klasik, cam tavan olsa çok farklı olabilirmiş, onun dışında full donanım bir araçta xenon far, anahtarsız çalıştırma ve bluetooth olmaması garip. 

Velhasıl araç biçilen değeri bence hak etmiyor, yine de c-sedan segmentinde diğer rakiplerinden bir iki adım önde, bunda satış politikalarının rolü fazla tabi. Danışmanımdan iskonto istedim, yapamadığını aracın ikinci el değerinin sıfırından fazla olduğundan filan bahsetti. Bir taraftan kızıyorsun fakat aracının değer kaybından fazla etkilenmeyecek olmasına da seviniyorsun, Doğuş Oto çok fena... Showroom'da dizel trendline Jetta inceledim, 60 bin civarı fiyatı vardı, o direksiyon radyo, konsol filan felaket. Yani VW bir araçta boş donanım almaktansa başka markalara yönelmek daha akıllıca, kazık yiyorsan dahi donanımlı yemek gerekir.  :)  

wphw.jpg

nqsl.jpg

9qp6.jpg
5owf.jpg

v7zm.jpg
diiy.jpg
ddld.jpg

• Beğen 23
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

:nazar:  Maşallah hayırlı olsun.İyi günlerde kazasız cezasız kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Maaşallah.. :nazar: Allah güle güle binmeyi nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Maşallah hayırlı olsun. İyi günlerde kazasız belasız kullanın. :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hayırlı olsun. :nazar: Güzel renk

Far yıkama olup bi-xenon kullanmamalı garip. Araştırmak gerek

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
(düzenlendi)

Hayırlı olsun . :nazar: Bir sorum olacak. Yanlış hatırlamıyorsam önceki aracınız tit.x paket focus idi. Onun fiyatını 38 kabul edersek bu aldığınız aracın fiyatı 76 bin tl görünüyor. Arada tam 38 bin tl fark var aynı segmentte iki araç için bu kadar fark ödediğinize göre jettanın dağlar kadar farkı olmalı focustan bu farklar nelerdir acaba ?

tarihinde Süleyman Can Şahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Teşekkür ederim inşallah.

Hayırlı olsun . :nazar: Bir sorum olacak. Yanlış hatırlamıyorsam önceki aracınız tit.x paket focus idi. Onun fiyatını 38 kabul edersek bu aldığınız aracın fiyatı 76 bin tl görünüyor. Arada tam 38 bin tl fark var aynı segmentte iki araç için bu kadar fark ödediğinize göre jettanın dağlar kadar farkı olmalı focustan bu farklar nelerdir acaba ?

Evet 39'a almış aynı miktara 1 sene sonra satmıştım. Km 113 bine gelmişti, kasko değeri 31 bine düşmüştü. Haliyle masraf çıkarma dönemlerine yaklaşmıştı, dursaydı bir sene sonra değeri ne olurdu kestiremiyordum.

Aldığım araçla arasındaki farkın bu kadar olması doğal çünkü arada 5.5 sene üretim farkı var, bugün titanium x sunrooflu smart paket sedan Focus'a da 70 üzeri fiyat isteniyor. Ben sedan araçlar arasında sadece bir tercih yaptım, e alınacak araçlar belli Focus, Astra, Jetta, Octavia vs. Fransız araçlarına uzağım, uzak doğu keza, Astra 1.3 kullandım keyif alamadım, Octavia ilk tercihimdi bekleme süresi 2,5 ay uymadı, Focus istediğim donanım yine 70'i buluyordu ve 2,5 kasa Focus'u yeni 3 kasalara göre daha fazla beğeniyordum, karşıma yakın zaman teslimat Jetta çıktı. İlerde pişman olduğumda en az kaybedeceğim araç olmasıyla da almış bulunduk. Aynı soruyu Yeni Focus için sorsanız bu kadar iç açıcı cevap veremeyebilirdim, 69 bin'e şeker kırmızı Focus alıp ilk baharda 60'a zar zor satan bir yakınım var. Ben ise ikinci elde hiç zarar etmedim, e bu kadar para verdiğimizde düşüneceğimiz şey yine cebimiz olmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Hayırlı olsun, Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle  :nazar:

Uzun süre binmeyi düşünüyorsanız bence 2.el'de nasıl satarım diye çok düşünmemek gerekir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Maşallah... kazasız belasız güzel günlerde binersiniz umarım... Çok ideal konforlu bir ekonomi makinası :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun aracınız. Zenon far ile ilgili aklıma Doğuş'un maliyet düşürmek için birşeyler yapmış olduğu geliyor çünki araçta far yıkama var ve Avrupalı o far yıkamayı normal far kullanan araçlara boşuna eklemez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Güle güle, kazasız belasız günlerde kullanın :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Benimde ilk gözüme çarpan farlar oldu.Birde bu araca bu jant değil de ,17 R paket jantı daha hoş olurdu.Bu kadar full bir araçta eksiklik görmek insanın canını sıkar.Madem en üst paket neden bu detayları atlarsın Ey Doğuş Oto..! Bence far işini siz araştırın derim. İnsanın aklına her şey gelebiliyor.

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cumali Serkan DÖNER

Hayırlı olsun :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Hayırlı olsun güle güle kullanın.Maşallah çok güzel araç :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
(düzenlendi)

Benimde ilk gözüme çarpan farlar oldu.Birde bu araca bu jant değil de ,17 R paket jantı daha hoş olurdu.Bu kadar full bir araçta eksiklik görmek insanın canını sıkar.Madem en üst paket neden bu detayları atlarsın Ey Doğuş Oto..! Bence far işini siz araştırın derim. İnsanın aklına her şey gelebiliyor.

Abi bi-xenon falar 17 jantlar opsiyon . Bunları eklemek içinde ayrıca ücret alınıyor. Bi-xenon far ve gündüz farı 3560tl. Ama güvenlik özelliklerinin hepsinde standart olması güzel.

tarihinde Süleyman Can Şahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Güle güle kullanın. Ful araç bi başka oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız cezasız binmeniz dileği ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Maşallah taş gibi... Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Çok yakışıklı maşallah. Allah ledlerine taş değirmesin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...