İçeriğe Yönlendir

'13 Jetta Highline Dsg

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Focus'la vedalaşmamızın ardından, "sıra beklemeden Jetta" ile kelepir mal bulmuş hissiyatı oluştu adeta, üç haftalık kısa bir sürede işlemleri hallederek 1.6 TDI 105 PS DSG şanzıman, Highline donanım, sunroof ve bej döşeme eklentili aracı teslim aldık. Allah herkesin gönlüne göre daha iyilerini nasip etsin.

Araçla ilgili ilk izlenimlerim iyi yönde. Önce DSG'ye birinci vites koymayı unuttular sandım :), yarım metre gitmeden iki, 50-60 km/h olmadan yedinci vites benim tüm algılarımı yıkmış durumda, fazla gaz vermediğim için performans olarak vasatı geçemedi, Focus daha canlıydı diyebilirim, lakin DSG büyük keyif. Araçta birileri sizin yerinize bir şeyler yapıyor, bu en olması gerektiği gibi ve hissettirmeden yapılıyor ya da en azından öyle düşünmeniz sağlanıyor.

Araçta 10 LT yakıt çıktı, danışman şaşırdı hatta, istasyona kadar zıplayarak gittik malum yüksek ps miktarı, lastikler Hankook hakkında yorum okumuşluğum dahi yok, desenleri hoş, fazla kullanmadan kışlık Petlas alayım diyorum.

Yol sesi az, süspansiyon yumuşak, direksiyon çok hafif, ses sitemi iyi, arka diz ve baş mesafesiyle, bagaj hacmi hayli yeterli, çocuklu aileler için ideal bir araç. Döşemeler güzel dursa da orta vadede yıpranacağa benziyor, plastik kalitesi yukarılarda iyi aşağılarda berbat, koltuklar rahat, konsol basit ve çekici, tuşlar ise karışık geldi bana. Sunroof klasik, cam tavan olsa çok farklı olabilirmiş, onun dışında full donanım bir araçta xenon far, anahtarsız çalıştırma ve bluetooth olmaması garip. 

Velhasıl araç biçilen değeri bence hak etmiyor, yine de c-sedan segmentinde diğer rakiplerinden bir iki adım önde, bunda satış politikalarının rolü fazla tabi. Danışmanımdan iskonto istedim, yapamadığını aracın ikinci el değerinin sıfırından fazla olduğundan filan bahsetti. Bir taraftan kızıyorsun fakat aracının değer kaybından fazla etkilenmeyecek olmasına da seviniyorsun, Doğuş Oto çok fena... Showroom'da dizel trendline Jetta inceledim, 60 bin civarı fiyatı vardı, o direksiyon radyo, konsol filan felaket. Yani VW bir araçta boş donanım almaktansa başka markalara yönelmek daha akıllıca, kazık yiyorsan dahi donanımlı yemek gerekir.  :)  

Hayırlı olsun :) .Performans olarak sizi üzmeyecektir bence. Dsg manuelden daha atak golfte.Jettada da aynıdır diye düşünüyorum .İki adet 0 vw gurubu araba aldım ilginç bir şekilde (yada bilmediğim için bana ilginç geldi)performansla ilgili 1500-2000 km sonra bir açılma oluyor arabada.Bunu tsi dede yaşadım tdi de de.

Çok teşekkür ederim, daha güzellerine sizler binersiniz inşallah. 17" jant konusunu bende istedim banttan çıktığı için imkanı olmadığını söylediler, sonradan servis satıyor, eldeki jantı almıyor bir dünya masraf. Şu an için Bluetooth kitini düşünüyordum onada 1350 dediler, çüş dedim. Yazılımsal bir değişiklik nasıl bu kadar pahalı okur hayret.

Hayırlı olsun :) .Performans olarak sizi üzmeyecektir bence. Dsg manuelden daha atak golfte.Jettada da aynıdır diye düşünüyorum .İki adet 0 vw gurubu araba aldım ilginç bir şekilde (yada bilmediğim için bana ilginç geldi)performansla ilgili 1500-2000 km sonra bir açılma oluyor arabada.Bunu tsi dede yaşadım tdi de de.

Bluetooth yazılımsal değil ,modülü var .İstanbulda olsaydınız Ender eloktronikten halledebilirdiniz . Lİnkini yazdığım ürünü golfte kullanıyorum 850 tl gayet de memnunum. http://www.enderelektronik.com.tr/oem-yedek-parcalar/volkswagen/jetta-5c-2011-/1318/urun-detay

Hayırlı olsun. :nazar: Güzel renk

Far yıkama olup bi-xenon kullanmamalı garip. Araştırmak gerek

Bende de aynı durum söz konusu Avrupada da benim arabadan gördüm.Golf 6 bluemotionlarda far yıkama var ama xenon yok :unsure2:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

60bine araba kalmadı nerdeyse :D güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Cemal Demirezen, 11 Eki 2013 - 09:41

Araç kısmına ne zaman 1.4 tsi 160 beygir haylayn+ışık+cart+curt paketli yazacan.

Ohooo, haberin yok geçen hafta sattım bile karaşimşeği... tatlı arabaydı vesselam :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın. Sakıncası yoksa maliyeti nedir?

Sağolun, sunroof ile 78.150 lira.

Hayırlı olsun :) .Performans olarak sizi üzmeyecektir bence. Dsg manuelden daha atak golfte.Jettada da aynıdır diye düşünüyorum .İki adet 0 vw gurubu araba aldım ilginç bir şekilde (yada bilmediğim için bana ilginç geldi)performansla ilgili 1500-2000 km sonra bir açılma oluyor arabada.Bunu tsi dede yaşadım tdi de de.

Bluetooth yazılımsal değil ,modülü var .İstanbulda olsaydınız Ender eloktronikten halledebilirdiniz . Lİnkini yazdığım ürünü golfte kullanıyorum 850 tl gayet de memnunum. http://www.enderelektronik.com.tr/oem-yedek-parcalar/volkswagen/jetta-5c-2011-/1318/urun-detay

Teşekkürler, peki bu modül bildiğimiz servisin taktığı premium mobil hazırlık denen zımbırtıyla aynı mıdır? Birde aracın garantisini bozar mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sonradan takılan bir parça servsi faturası yoksa sıkıntı çıkartır illa ama bluetoth aparatı neye sıkıntı çıkarsın kim anlasın :seytan:

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Hayırlı olsun, kazasız belasız gönül rahatlığıyla binersiniz inşallah. Focus almadan önce jettayada baktım ama golf7 nin iç dizaynını gördükten sonra jettanın içi hoşuma gitmemeye başladı. Jettanın yeni kasası gelmiş olsaydı bende düşünebilirdim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Bugün araçla ilk uzun yolculuğu yaptık, yeni araçlar ilk bir kaç bin km için fazla yakar fakat bugün yakaladığım değer muhteşemdi, ilk 650 km sarfiyatım TDCI ile yakaladığım en iyi değerden bile daha iyi :)

100'ü ş.içi 600 km sonrası depo yarının çok az üstündeydi, ortalama hız 84 km/h, menzil ise 580 km gösteriyordu. Tekrar yakıt alınca net değer belli olacak, yine de bir depoyla 1200 km şu haliyle dahi kolay geldi bana. Hızım tavsiye üzere 90-130 arasında sürekli gezdi, araçta hemen her hızda bir müddet kullandım. Motor normal tüketim değerlerine yaklaştığında uzun yolda 4 lt tüketim zor görünmüyor.

Gönderilen Resim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, ,iyi günlerde kullanın Allah kaza bela göstermesin :)

tarihinde Doğu Kemik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Güzeel.. Daha da düşecek o... 

Tam senlik :p Alalım bi cetta sana da ;)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Sağolun, sunroof ile 78.150 lira.

Teşekkürler, peki bu modül bildiğimiz servisin taktığı premium mobil hazırlık denen zımbırtıyla aynı mıdır? Birde aracın garantisini bozar mı?

aynı mı, bilemiyorum, ama VW onaylı bir ürün,aynısını serviste takıyordu  ,garantiyi bozmaması lazım, yalnız işi bilmeyen bir yerde yaptırılıp problem çıkarsa,o sorun olur...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...