İçeriğe Yönlendir

1. Ve 2. Vites Değişikliklerindeki Silkeleme

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

merhaba, aracımda  vites değişiklerini 2500-3000 devirler arasında yapıyorum. fakat yine aynı devirde 1. vitesden 2. vitese geçiş yaparken aracım o anda 2. vitesi istemiyor. yani devirsiz vites değişikliklerinde araçlarda olan titreme gibi bir ses vardır ya  , öyle bir ses geliyor. bir kaç saniye sonra bu ses kesiliyor. diğer viteslerde (3,4,5) aynı devirler arasında (2500-3000 devir) geçişler yaptığımda böyle bir durum söz konusu olmuyor.. neden se 1 ve 2 de oluyor.

ayrıca yine yüksek hızdan düşük hızlara geçtiğimde önce aracımı boşa atıyorum, taki aracım ortalama tahminen 10-15 km hızlara geldiğinde vitesi 2 veya 1 e atığımda araç ufak bir yalpalamadan sonra seyir ediyor. ( tabi vites ufalttığımda devirsiz yapmıyorum bu işlemi, özellikle bu sıkıntıyı hissettikten sonra vites ufaltığım zaman devir saatine bakıyorum.) yani silkelememesi lazım diye düşünüyorum. 

aracımdaki bu durumlar normalmidir, yoksa bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız yazarsanız sevinirim teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Tam bir bilgim yok ama aynı anlattığınız durumu babamdaki aracta yapıyor  gaz vermesen titrek kalkıyo gaz versen fırlıyo ikiye cekince yalpalıyor gitsemmmi dursammı denemesi yapıyor ama 3-4-5viteslerde bişi yok  arac aynı değil ama megan 2005 1.4 benzinli. 

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

Tam bir bilgim yok ama aynı anlattığınız durumu babamdaki aracta yapıyor  gaz vermesen titrek kalkıyo gaz versen fırlıyo ikiye cekince yalpalıyor gitsemmmi dursammı denemesi yapıyor ama 3-4-5viteslerde bişi yok  arac aynı değil ama megan 2005 1.4 benzinli. 

aynen öyle, 2. vitese atıyorum , titriyor ,yanlış vitese attın , vites küçült diyor.  1 e atıyorum devir fırlıyor 2. vitese at diyor. :) Türkçesi bu

Yorum bağlantısı
Safak Acar

inşlh soruna bi care bulabilirsin bizim peder takmıyor ama ben bi kaç gün kullandım araba kullanmak istemez oldum o derece rahatsız ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Boğaz kelebeğine baktırın derim, ustalar farklı fikirler belirtebilir..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3-4 te de vardır ama az hissedilmesi lazım, lpg var mı? ateşlemede değişne parça oldu mu? kaç km?

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

Lpg var.2 ay oldu takilali, fakat lpg oncesinde de bu olay vardi.arac 108.000 de,herhangi bi degşklik olmadi ateslemede,

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

bobin bujileri en başta kontrol ettirin derim.

Ok.tesekkurler

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

benim focus 2. viteste gaz vermeden 1000 devirde hic titremeden gidebiliyor, acaba sizin motor ufak oldugundan olabilirmi

Bu dedginız olay ben araci aldgimda baski balata bitikti.degistirdkten sonra gaz vermeden gidiyor.genis capli balata koydurmustm. 20 lik.ama bu olayin konumuzla alakasi yok.benim sorunum 1 den 2 ye attigmda 2 saniye kadar titretmesı.normal devirde degsiklgi yapmis olmama ragmen.bende elektrksel oldugunu dusunmeye basladm.

Ok.tesekkurler

bobin bujileri en başta kontrol ettirin derim.

Acaba devir saatinden kaynakli olbilirmi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

devir saati durum tespitidir yani devri gösterir titreyen motora sebebiyet vermz

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

devir saati durum tespitidir yani devri gösterir titreyen motora sebebiyet vermz

o zaman şöyle sorayım. durum yanlış tespit olunuyor olamaz mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Murat bey mesajlarımızda kısaltma kullanmıyoruz , Türkçe imla kuralları ve noktalama işaretlerine dikkat ediyoruz.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...