İçeriğe Yönlendir

17M Benzinde Patlama Sorunu

Gokhan Demir

Recommended Posts

Gokhan Demir

Arkadaşlar s.a

aracımı topladım herşey gayt güzel gidiyordu takii depoyu bağlayana kadar arac yarım marşta alıyor burda sorun yok ama 1. vites e aldıktan sonra yürürken pat pat ses cıkıyor. bujıleri kontrol ettim ama sıkıntı yok. Araç yürümeye başlıyor diğer viteslerde sıkıntı yok yapıştırıp gidiyor :)) sizde problem nerde? Not: Ayrıca sıfır motor yapıldı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aklıma tek gelen ikinici meme de devamlı işiyor, boğulur, rölantide çalışırken benzin kokusu var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

karbüratör çift memeli mi tek mi?

Tövbe tövbe :D

Çok fesatım, kendimi dövcem :D

Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

rölant,de sıkıntı yok. egzosdan siyah duman çıkıyor ve çiğ benzin atmıyor kanımca.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dururken aniden tam gaz yapınca önce devir titreyip sonra yükseliyor mu?

Tövbe tövbe :D

Çok fesatım, kendimi dövcem :D

şansına konu marş değil :keyifli:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

Gaza bastıgımda titreme oluyor. Benzin çekmiyor gibi bi titremeden sonra kendine geliyor kavrama oluyor yani. kavrama olunca sıkıntı kalmıyor sündürüyor resmen.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karbüratör sorunu %99, çalışma şeklini ezbere bilmiyorum ama illa bir diyafram vardır, o da yapışmış veya kaçırıyor olabilir eski motorların en büyük zaafiyeti, ancak tamiri ve ayarı kolaydır

Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

Doğrudur abi eski karbüratörün bazı parçalarını önceki motor ustası kaybettiği için acele acele karbüratör bulduk ama onun da tadı yok gibiydi. Son motorcudayken daha işlerimiz var diye geçici olarak benzini pompanın yanındaki boşluğa bidon koyarak yaptık. O şekildeyken tam gaz yapınca adamı koltuğa yapıştırıyordu :) Sonra biz aracın tamponuydu döşemesiydi felan onları yaptırdık. Depoyu bağlattım o sırada benzin pompasının yetersizliğini görüp onu değiştirdim araç biraz daha toparladı.

Bizim usta şehir dışında olduğu için bayramdan sonraya kaldı tüm işler bayramda da araç lazım :) 2 gündür uğraşıyoruz çözemedik. En son bir motorcu sibop ayarın bozuk, distrübütör çevirmiyor felan dedi.. Eee.. Ne zaman yapacağız bayramdan sonra :) 

Benzini depodan almaya başladıktan sonra aracı kullandıkça motorun sesi rölantde  bozulmaya başladı. Rölantde Saat gibi çalışan motor bi ayağı çukurda gibi artık :)

İlk kalkışta bi titreme yapıyor istop edecek gibi bi triplere giriyor abi bazen de istop ediyor etmezse yola devam ediyoruz :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eyvah eyvah, bulunan karüratör tam otordu mu yerine? yoksa tadilat mı yapıldı? eskisinin neleri kayıp?

Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

eyvah eyvah, bulunan karüratör tam otordu mu yerine? yoksa tadilat mı yapıldı? eskisinin neleri kayıp?

Gaz telinin takıldığı mekanizma kayıp :) O koltuğa yapıştırma olayı şuanki karbüratör varken olan olaydı da belki karbüratörün son demlerine denk gelmiş olabilirim. Bir çarşıya gidip geliyoruz ayar bozuluyor :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karbütarün teorik ömrü sosuzdur, içndeki parçalar değişir. yenisinden alınıp eskisine neden takılmadı

Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

Ben de bilmiyorum abi Bilecik mahrumiyet bölgesi zaten :) Lakin şöyle birşey de var yeni kabüratör çıkma zaten ama yeni karbüratör de de çok iyi yapıştırıyordu. Nazar mı değdi naaptı birkaç gündür sağa sola gidiyoruz :D

Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

Az önce bir motor ustası bulduk ona da bir yerinde gösterdik. Karbüratörün kelebekleri çalışıyor ama yetiştiremiyor dedi. Benzin için karbüratörü değiştirmek gerekmiş. Bir de sibop ayarı lazımmış :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor yapılmışsa, ustası subap ayarı için bir zaman sonra yine gel demiş olması lazım, yeni bulunmuş karbüratör eskisi ile tıpatıp aynı mı???

Yorum bağlantısı
Coşkun Biçer

Gaza bastıgımda titreme oluyor. Benzin çekmiyor gibi bi titremeden sonra kendine geliyor kavrama oluyor yani. kavrama olunca sıkıntı kalmıyor sündürüyor resmen.

Benzin cekmiyor gibi diyorsan aracin biryerden hava aliyor karburotor  contasisini ve benzin hortumlarini ve baglantilarini konturol et veya ettir

Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

Abiler memleri felan çapları bakmadık ya da baktılar ben bilmiyorum. Karbüratörler farklı maalesef. Eski sanayide karbüratör tamiri yapan bi yer buldum eskisini oraya götürceğim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

farklı demeye dilim varmadı ama genelde karşılaştığımız hadsie, sadece gaz teli mekaniği eksikken neden yenisi arandı da bunu desteklemişti, bundan sonrasına kurcaladıkça sinir harbi yaşarsınız, eskisini bir şekilde adapte edin derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...