İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Nasıl Sökülür Acil Yardım!

Fatih Altınoluk

Recommended Posts

Fatih Altınoluk

sa hekese iyi pazarlar bildiğiniz 2004 model tdci fiesta almıştım arabamın arka camlarında film var ve felaket çizilmiş

bunları çkartmak istiyorum profosyenel insanlar sökmek için 50 tl istediler çok geldi bana kendim nasıl sökebilirim acaba yada sökünce bu alta kalan bant izini en kolay ne ile sökerim acaba!şimdiden cevap veren vermeyen herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Normal camdan sökmek kolay, daha sonra kalan lekeler kopüklü suyla rahatlıkla temizleniyor. Ben ön kapı camındaki filmi değiştirirken görmüştüm ama en arka camdan sökmek biraz zor ve rezistansa zarar verme durumu çok yüksek bilen birinin sökmesinde fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Ben de arabayı aldığımda arkalarda 1 numara film vardı,daha koyusunu yaptırmak için filimciye gittim.Arka kapı camlarını sökeriz ama bagaj camında sıkıntı olabilir,rezistanslar zarar görebilir dedi.Başka bi çözümü var mı dedim;yeni cam alacaksın dedi.Neyse dedik şansımızı deneyelim,söktü filimleri,yenilerini taktı.Çok şükür hiç bir sorun olmadı,rezistansların da hepsi çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bence 50 lirayı verin...

Arka cam rezistansları koparsa 50 TL nin kat kat fazlasını verirsiniz...

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Saç kurutma makinesiyle ısıtarak nazikçe bir ucundan kaldırıp yavaşça çekerek altta bırakmadan sökebilirsin, normalde folyo da bu şekilde sökülüyor zaten tabi saç kurutma makinesiyle değil de sanayi tipi fönle. Kalan yapışkanları da selülozik tinerle temizlersin birşey kalmaz. Bagaj camında da işin biraz şansa kalmış açıkçası, hem baya ısıtmak gerekir daha sonrasında tiner zarar da verebilir.

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

İyi pazarlar ,

Bi önceki aracimiz transporter da ceza yemiştik filmden,flimi söküp bölge amirliğine aracı gösterip cezayı düşürtmemiz lazimdi ,söktürmek için cam filimi yapan yerlere sorduğumda öyle bi fiyat vermişlerdi büyük minibus yok abi sökmesi zor falan ,bizde ne var bunda biz sökeriz diyip , kapıya cektik arabayı uzatmayıda cektik :D aldım elime fön makinasını camı ısıtarak sökmeye başladim ne iz kaldı ne rezistans koptu acele etmeden yavaş yavaş yaptık :D Eliniz yatkınsa parasız kendiniz halledebilirsiniz. Fön makinasız sökmeyin yapışkan izi camda kalıyor, transporter dan önceki aracmımızda da yine ceza yemiştik onu soğuk elimizle söktüğümüz için camlar berbat olmuştu. 

Nasıl işse aldığımızda flim vardı arabada öyle kullanırken ikisindede ceza yedik transporterdaki komikti Polis: bu ne böyle içerde kimi taşiyorsun, makam aracımı bu ne flimler böyle.. :D Bende dedimki:1 numara flimli araca bakan vs binermi :D 

Bu defa kimse ceza yazamaz : :tease3: ford arka camları izin belgeli :rtfm:  orjinal siyah cammı bilmiyorum ama izin belgesi var yazamassınız.... =))

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bilene kolay, bilmeyene çok zor iş. Tarif ederiz ama tarif ile anlaşıavak iş değil. 50 lira çok değil, bence de verin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bilene kolay, bilmeyene çok zor iş. Tarif ederiz ama tarif ile anlaşıavak iş değil. 50 lira çok değil, bence de verin.

Aynen bilmiyorsanız daha fazla maliyet acabilir rezistans mevzusu sıkıntılı. Eliniz yatkın değilse böyle işlere hiç denemeyin 50 tl ile halledin. :flowers:

Bu konunun aciliyeti nedir, onu anlayamadım?

Murat abi , ceza yeme konusu olabilir :D 154Tl cezası az değil ben iki araçtada ceza yedim aldığımda araçlar flimliydi ,ceza yicemi bilsem bende sökerdim baştan :p

Yorum bağlantısı
Koray Ceylan

takılan film kalitesiz ise kolayca cam sil benzeri bir sıvı ile sökebilirsiniz fazla zorlamadan köşesinden filmi kaldırın alttan spreyleyerek yavaşça çekin kolaydır. film kendini birakmıyorsa hiç uğraşmayın 50 TL verin

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Ben bunu buldum biraz araştırırsanız pek çok bilgi bulabilirsiniz.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben bunu buldum biraz araştırırsanız pek çok bilgi bulabilirsiniz.

Keşke uzun yılar camda duran film bukadar kolay çıksa. Birde filmin kalitesi ilede alakalı biraz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu konunun aciliyeti nedir, onu anlayamadım?

Hocam Siz öğretmensiniz ve gençlik ile çok yakın teşviki mesaide bulunuyorsunuz :) Nasıl olurda gençlerin yazdığı her şeyin ya başında ya sonunda bir "ACİL" yazısına alışmamışınız....

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hocam Siz öğretmensiniz ve gençlik ile çok yakın teşviki mesaide bulunuyorsunuz :) Nasıl olurda gençlerin yazdığı her şeyin ya başında ya sonunda bir "ACİL" yazısına alışmamışınız....

Haklısın Fatih Abi. De biz de öğretmen olarak uyarıp duruyoruz ki her konu değil, gerçekten acil konular acil olsun. ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

sıcak buhar ile çıkartılırsa iz de kalmaz risk de olmaz

Aferin! :bravo::p

Yorum bağlantısı
Murat Dere

kafadaki huni nasıl çıkar onu keşfeden kör oldu...

Benim baştakini çıkarırsa kör olması doğal tabii. :p Sen şu şapkayı düşür bakalım ne görünecek. :spiteful:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

dün çok şükür söktüm direkt çektim  geldi yapışkan izleri kaldı onuda selülozik tiner ile söktüm süper oldu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...