İçeriğe Yönlendir

Kocaeli Yuvacık Menekşe Yaylası Doğa Yürüyüşü

Aydın Perçem

Recommended Posts

Aydın Perçem
(düzenlendi)

Haftasonu uzun zamandır çıkmadığım doğa yürüyüşüne çıktık.. Eşsiz Kocaeli Yuvacık 'ımızın sonbahar kış koleksiyonu muhteşemdi..

Önce araçla Yuvacık baraj yolundan Aytepeye,
Oradan Dere içinden geçip çoğunluğu orman içi patika yoldan Pazar Çayırına (Karpuz Deresi)
Oradan yine yürüyüş parkuru üzerinden Menekşe Yaylasına..
Güneşli bir hava ve ortaama sıcaklık 16-17 derece..
Gidiş dönüş toplam 13km.. (+ 2km araçtan dere içine iniş..)

Rengarenk orman..
uvaqa9eg.jpg

Sonbaharın yapraklar ile yaptığı gösteri..
u3ehagy7.jpg

Biraz dinlenme..
usyzy8e8.jpg

Şömine ateşiyle kendimize geldik..
2e6enyre.jpg

Sıcacık çaylar ve eşsiz sohbet vıdıvıdısı..
8esymete.jpg

Hasan kardeşimin kestane kebap senfonisi..
va5u3eba.jpg

Yeme de yanında yat..
mepegyqy.jpg

Hepinizi Yuvacık 'ımıza bekleriz..

tarihinde Cem Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Manzaralar mükemmel, kestanelere bayıldım :)  Ancak bu manzaraya kuzu eti de iyi giderdi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

süper ya tam benlik

keşke clup üyeleriyle böyle bişey yapsak yöneticilere duyurulur ...

abi ateş yaktığınız yer sizinmi ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Mükemmel yerler. Bata çıka gezmişsiniz. Botlar çamurlanmış. Tam offroad lık görünüyor :tongue: C-Max ile dereye girmeseydin Aydın Abim. Malum emiş alttaymış, patlar sonra :biggrin:  Ayaklarınıza sağlık. Düzenleyin bir etkinlikte bizde gelelim, kestane kebap yiyelim... O ikinci fotodaki sağdaki ufak şey şelalemsi birşey mi acaba?

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bizim buralarda bu tür yerler çok var isteyeni misafir edebilirim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yer çok güzelmiş, araçlarla girme imkanı var mı ki acaba? Offroad etkinliği yapalım bagaja kestane yükleyip ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Yer çok güzelmiş, araçlarla girme imkanı var mı ki acaba? Offroad etkinliği yapalım bagaja kestane yükleyip ..

Bagajdaki kestane ağırlık yapıp patinaj önlemek için mi :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bagajdaki kestane, nefis terbiyesi amaçlı, Kestanenin iyisi giderken bagajda, dönüşte midede olandır..

Şaka bir yana kestaneye dayanamam, pişirmeden bir kaç kilo yiyebilirim.. Hele piştiğinde siz düşünün.. :mangal: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bagajdaki kestane, nefis terbiyesi amaçlı, Kestanenin iyisi giderken bagajda, dönüşte midede olandır..

Şaka bir yana kestaneye dayanamam, pişirmeden bir kaç kilo yiyebilirim.. Hele piştiğinde siz düşünün.. :mangal:

Kurban bayramı sonrası rejime girdim ben.Kilo hesabı değil gram hesabı yapıyorum. :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kurban bayramı sonrası rejime girdim ben.Kilo hesabı değil gram hesabı yapıyorum. :D  :D

KOnu kestane ise gerisi teferruattır.. Bartın/karabük turu yapasım var kestane uğruna..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Nasıl soyacan?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Nasıl soyacan?

Abi illa ki soymak için pişirmek şart değil ki..Bazı kestaneler çok rahat soyulur..Bazılarında da tüy kalır..Pişince daha rahat soyulur orası ayrı..Ama çiğ lezzette farklıdır yani.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Nasıl soyacan?

Abi iyi cins olanları aldıktan sonra ağzı açık bir şekilde sıcak ortamda bekletirim kurumaları için, kuruduktan sonra kendiliğinden soyuluyor iç kabuklar. Geçen sene karabükten aldığım kestaneler öyle güzeldi ki eve gelene kadar kurumuştu, 3 kiloyu 4 günde imha ettim çiğ halde..

Herkes çekirdek yer, bende kestaneciyim :)

Birde alırken test edereim 2-3 tane yiyerek, kabuğu kolay soyuluyorsa alırım. Düzce kestanesi 2 kilo vardı evde bir kaç gün önce,artık yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

süper ya tam benlik

keşke clup üyeleriyle böyle bişey yapsak yöneticilere duyurulur ...

abi ateş yaktığınız yer sizinmi ...

Bizim değil, sıcak kanlı Yuvacık insanımın.. :good1:

Mükemmel yerler. Bata çıka gezmişsiniz. Botlar çamurlanmış. Tam offroad lık görünüyor :tongue: C-Max ile dereye girmeseydin Aydın Abim. Malum emiş alttaymış, patlar sonra :biggrin:  Ayaklarınıza sağlık. Düzenleyin bir etkinlikte bizde gelelim, kestane kebap yiyelim... O ikinci fotodaki sağdaki ufak şey şelalemsi birşey mi acaba?

Kerem her zaman beklerim kardeşim..

Bireysel yada etkinlik anlamında grup olarak..

Doğrudur minik bir şelale.. Aslında fotoğraflayamadığım ve hatta içine yanımdakilerin girip benim giremediğim mağaramız bile var.. Hatta ve hatta mağaranın içinde şelale bile varmış.. Ben göremedim.. :blush:

Paçalar ve botlar çamur içinde ama çok çamur yoktu.. Yapraklar çamura batmamızı engelledi.. Bu arada çantadaki paçalıklarımı takmamıştım, az biraz bulaşmış.. Sorun yok, kirlenmek gördüklerinizin yanında hiç bir şey..

Aydın fotoğrafları hesap makinası ile mi çektin?

Abi hiç sorma yaa.. Ayfonla çekildi.. Benim çektiklerim net de, yeğen saolsun odaklayamamış.. :fiuw:

Arkadaşlar.. Olay ciddiye alınır ise buraları gezdirebilirim..

İster off-road, ister tracking etkinliği.. Yalnız yaylamız 5 jeep den fazlasını kaldırmaz.. :) 5 jeep den sonrası için inönü yaylasına çıkmamız gerekir.. Bekleriz..

Not : tracking etkinliğinin tam zamanıdır..

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Offroad yapacak yer arıyoruz kendimize, ciddiye alırız mutlaka ki ama tracking bizi bozar, biz yiyici ekip olduğumuzdan ayağımız yerden kesilecek illa. Hepi topu forumda jip sayısı (gerçek jip) 5-6 'yı geçmeyecektir. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Gerçek jeeplerin arasında Servet abinin jeepi de vaa mı? :biggrin:

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Haftasonu uzun zamandır çıkmadığım doğa yürüyüşüne çıktık.. Eşsiz Kocaeli Yuvacık 'ımızın sonbahar kış koleksiyonu muhteşemdi..

Önce araçla Yuvacık baraj yolundan Aytepeye,

Oradan Dere içinden geçip çoğunluğu orman içi patika yoldan Pazar Çayırına,

Oradan yine yürüyüş parkuru üzerinden Menekşe Yaylasına..

Güneşli bir hava ve ortaama sıcaklık 16-17 derece..

Gidiş dönüş toplam 13km.. (+ 2km araçtan dere içine iniş..)

Rengarenk orman..

Sonbaharın yapraklar ile yaptığı gösteri..

Biraz dinlenme..

Şömine ateşiyle kendimize geldik..

Sıcacık çaylar ve eşsiz sohbet vıdıvıdısı..

Hasan kardeşimin kestane kebap senfonisi..

Yeme de yanında yat..

Hepinizi Yuvacık 'ımıza bekleriz..

Harika bir gezi olmuş, harita üzerinde de göstermeniz mümkün mü ?

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Aydın Abi, birgün beraber gidelim

Abi yapalım bir organizasyon, FCTR doğa yürüyüşü..

Yürüyüş arası, sucuk ızgara (duruma göre bu sucuk kuzuya da dönebilir..)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Gerçek jeeplerin arasında Servet abinin jeepi de vaa mı? :biggrin:

Olmaz olur mu? Elebaşı o zati.. :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abi yapalım bir organizasyon, FCTR doğa yürüyüşü..

Yürüyüş arası, sucuk ızgara (duruma göre bu sucuk kuzuya da dönebilir..)

:exc1::dribble:

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

:exc1::dribble:

:biggrin:

Olmaz olur mu? Elebaşı o zati.. :)

Servet abi ve diğer abiler..

Kocaeli etkinliğinin yeri ve şekli belli oldu..

Yuvacık Aytepe doğa yürüyüşü / off-road etkinliği. Kuzu kebap, kestane kebap, bulamaz isek Yuvacık Ev yapımı sucuk kebap.. :heat:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...