İçeriğe Yönlendir

Yazlık Ev İnşaatı(Doğayla Baş Başa Kalmak Için)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Serhat Böcek

Kolay gelsin.Muhteşem bir güzellik,doğayla baş başa olmak insanın ömrüne ömür katar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Gerçekten çok güzel duruyor çevresi. Güle güle oturun evinizde... :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlısı ile tamamlayıp, Güle güle oturmayı nasip etsin Allah ım.. Ömrünüz uzar valla öyle bir yerde..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Çok güzel olmuş bizimde niyetimiz var Kargı yaylasına ama gidip gelemeyiz buradan, prefabrik gibi birşey düşünüyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Aynı dert bizde de var.memleket de yer var ama ev yok.olmadığı için de gidemiyoruz.gitsekde başkalarının yanında kalmak zorundayız.yer biraz problemli,yoksa çoktan bir ev yapmıştık.

ALLAH hayırlı etsin inşallah.........

yerinizde çok güzelmiş... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun şimdiden. Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok güzel olacak.. Bilmediğimden soruyorum oralarda ahşap ağırlıklı evler daha çok değil mi? bu o güzelim doğa içinde biraz betonumsu kalacak :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Çok çok begendım. bende köy e yapmak istiyorum.Ama izin çıkmıyormuş.

Bizde şuan için öyle bir sorun yok kendi malına istediğini yapabiliyorsun ama yakında merkezde ev yapar gibi gerekli proje ve izin almak gerekicek diye konuşuluyor.

Çok güzel olmuş bizimde niyetimiz var Kargı yaylasına ama gidip gelemeyiz buradan, prefabrik gibi birşey düşünüyoruz.

Bizde ilk öyle düşündük ama daha pahalıya geldi için vazgeçtik. Alt kısımdakı betonu bizim dökmemiz gerekiyor. Düz arazı varsa  olabilir ama diğer yerlerde biraz masraflı.

Çok güzel olacak.. Bilmediğimden soruyorum oralarda ahşap ağırlıklı evler daha çok değil mi? bu o güzelim doğa içinde biraz betonumsu kalacak :(

Evet eski evler ahşam, ahşap ustası yapan pek yok ve yapanlarda aşırı fazla para istiyor malesef birde sürekli düzgün bakılmazsa  kalıcı bir ev olmuyor.

Bazituristlik yerlerde ahşap ev dışında yapmak yasak doğa güzelligini bozmamak için onlarda genelde betondan yapıp üzerini ahşap görünüm veriyor.

Bunlarda bugünkü hali, malzeme eksik geldiği için birazcık ara verdik.

1375765_10200818735007042_1040059323_n.j

1375765_10200818735007042_1040059323_n.j

1001559_10200818736247073_1755763917_n.j

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Çok çok begendım. bende köy e yapmak istiyorum.Ama izin çıkmıyormuş.

Aynen iyle abi bizim koye bile gelcek o sinir dedem acele bi ev daha yaptirdi simdi herseyi kafana gore yapamicakmissin.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koca ev olmuş maşallah yalnız.. dış duvarları bir kalın bir ince olacak şekilde iki sıra tuğla ile yapıp arasında da izolasyon kullansaydınız.. Dış duvarlar çok ince.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

dış duvarlar uygun. yığma tuğla. benc ince değil. araya izolasyon koymak uygun yöntem değil. izolasyon katmanında terleme ve izolasyonun çürümesi ile sonuçlanıyor. soğuk sıkıntısı var idiyse paraya kıyıp ytong ile yapmak gerekir.

o kullanılan tuğlalar sanırım beton kuşak (direk dikmeden) ile 3 kata kadar izin alıyor. (yığma bina).

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Koca ev olmuş maşallah yalnız.. dış duvarları bir kalın bir ince olacak şekilde iki sıra tuğla ile yapıp arasında da izolasyon kullansaydınız.. Dış duvarlar çok ince.. 

Gerekli açıklamayı Mehmet Göktürk abimiz yapmış. Evi sürekli oturmak için yapmıyoruz o nedenle soğuktan dolayı bir sıkıntı yok Mehmet abi ama kararımız değişmezse iç kısımdan kaba suva yapıldıktan sonra köpüklü yalıtım yaptırmayı düşünüyoruz rutubet vs olmaması için.

Evin dışı bir süre bu şekilde kalıcak daha sonra o günlü şartlarda neler yapabilceğimize karar vericez.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

dış duvarlar uygun. yığma tuğla. benc ince değil. araya izolasyon koymak uygun yöntem değil. izolasyon katmanında terleme ve izolasyonun çürümesi ile sonuçlanıyor. soğuk sıkıntısı var idiyse paraya kıyıp ytong ile yapmak gerekir.

o kullanılan tuğlalar sanırım beton kuşak (direk dikmeden) ile 3 kata kadar izin alıyor. (yığma bina).

Ytong bir marka..Hocam demek istediğin gaz beton mudur ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Girişi ortaya alamadınız mı? T şeklinde olurdu. Salon mutfak kapısı yandan yapılırdı.

Yatak odasının önünden geçiliyor bu iyi değil. İkincisi mutfak ve banyo karşı köşelerde, su tesisatı zor olur. 

Ytong bir marka..Hocam demek istediğin gaz beton mudur ?

istersen tursil ile yıkayabilirsin :)

Ytong dışındakileri gözüm tutmuyor :)

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Girişi ortaya alamadınız mı? T şeklinde olurdu. Salon mutfak kapısı yandan yapılırdı.

Yatak odasının önünden geçiliyor bu iyi değil. İkincisi mutfak ve banyo karşı köşelerde, su tesisatı zor olur. 

Boş yere akıl akıldan üstündür demiyorlar. Kimsenin aklına gelmedi o malesef şuanda iş işten geçti.

Yorum bağlantısı
Misafir

Boş yere akıl akıldan üstündür demiyorlar. Kimsenin aklına gelmedi o malesef şuanda iş işten geçti.

Bence iş işten geçmiş değil, sürekli keşke demektense hemen yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Eviniz hayırlı olsun Allah sağlık ve afiyetle oturmayı nasip etsin.Ben de geçen yıl kasım ayında Muğla / Milasın kazıklı köyünde hanımın 300 m2 lik arsasına mütevazı imkanlarla bir ev yaptırmaya giriştim.Önce aklımda kerpiç veya taş ev yaptırmak gibi düşünceler vardı ama hem ustasının olmaması hemde maliyetin yüksek olması yüzünden betonarme yapı üstünde karar kıldım.Köyde rahmetli kayınpederimin bir arkadaşı olan usta ile -yaklaşık 20 yıldır inşaat yapmıyormuş- işe giriştik.Önce sağlam bir temel yapıldı onun üstüne 9 kolon inşa edildi.bu arada  köy muhtarına müracaat ettim o da köy sandığına 750 tl verirsem evin yapılabileceğini söyledi.Köy çam ormanı ile kaplı olan bir dağın yamacında kurulmuş.Kuş uçuşu yaklaşık 3 km mesafedende deniz manzarası var.Usta ve damadı evin duvarlarınıda-tuğla- çıktı.Tam evin tavan demiri,kalıpları ve beton atma düşüncesi içindeyken ben hastalandım.Şimdi sizin ev yapma girişiminizi görünce ben de tekrar cesaretlendim:)Evin üstüne bir kat daha çıkıp -1.kattan daha küçük olacak-önünü geniş bir teras olarak kullanmak istiyorum.Eğer aklımdaki düşünceyi hayata geçirebilirsem 2. katın tavanını ahşap yapmayı düşünüyorum.Şu ana kadar 12500 tl masraf ettim.Sanırım 20-25 lira daha masrafla evi bitirebileceğimi düşünüyorum.Zaman içinde resimleri de eklerim.Sizinle ve kardeşlerimizin tavsiye mahiyetindeki fikirleriyle yavaş-yavaş  evler yükselip gider:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bitmemişken son bir öneri yapayım. Ustaların dediğinden iki kat daha fazla tuğla koyun yukarı yönde. Tavan ekstra yüksek olsun.

Bir de elektrik bağlantılarını yaparken UPS ile beslenen aydınlatma aplikleri için ayrı hat ve ayrı sigorta çekin. apliklere 9W tasarruflu lamba takın. ucunu ups e bağlayın (normal bilgisayar ups'i). elektrik kesilince şakır şakır kendi çalışmaya devam eder.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...