İçeriğe Yönlendir

Ipad Air Ve Ipad Mini Retina Display Tanıtıldı

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

yeni iPad'in adı iPad Air olmuş :)

çok beğendim...

detaylı bilgi için Link

hero.jpg

iPad Mini :

detaylı bilgi için link

features_hero.jpg

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Bazıları şimdi tırt der buna.. :)

Ben beğendim.. :good1:

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bazıları şimdi tırt der buna.. :)

Ben beğendim.. :good1:

TIRT :)

(Uzanamadığım ciğer misali )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

10" ipad air'in ağırlığı 470 grama düşmüş. Önceden 600 'dü ve en çok şikayet ettiğim şeydi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

telefon için tartışılabilir ama tablet konusunda tartışmasız iPad diyorum... :good1:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

telefon için tartışılabilir ama tablet konusunda tartışmasız iPad diyorum... :good1:

Esneklik konusunda halen zayıflar, dayatmacılar. O nedenle tablet konusunda da tartışmasız önde değiller malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Esneklik konusunda halen zayıflar, dayatmacılar. O nedenle tablet konusunda da tartışmasız önde değiller malesef.

en başta ben de çok kızıyordum bu duruma ama android telefon alınca ve google play ile tanışınca fikrim değişti.

çok esnek olmak çok iyi olmak demek değilmiş maalesef.

nitekim bildiğim kadarıyla yakın bir zamanda android uygulamaları da yayınlanmadan önce denetimden geçirilecek.

apple, cihazlarında belli standartlara önem veriyor ve bence özellikle tablet konusunda bu yüzden rakipsizler.

android kullanan cihazlarda ekran büyüklüğü 3"-10" arasında ve bir o kadar da farklı çözünürlükte. dolayısıyla cihazınıza uygun uygulama aramak çok zor.

sadece bu sebeple bile ipad tercih ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

en başta ben de çok kızıyordum bu duruma ama android telefon alınca ve google play ile tanışınca fikrim değişti.

çok esnek olmak çok iyi olmak demek değilmiş maalesef.

nitekim bildiğim kadarıyla yakın bir zamanda android uygulamaları da yayınlanmadan önce denetimden geçirilecek.

apple, cihazlarında belli standartlara önem veriyor ve bence özellikle tablet konusunda bu yüzden rakipsizler.

android kullanan cihazlarda ekran büyüklüğü 3"-10" arasında ve bir o kadar da farklı çözünürlükte. dolayısıyla cihazınıza uygun uygulama aramak çok zor.

sadece bu sebeple bile ipad tercih ediyorum.

Benim kastettiğim şey uygulamalar değildi. O konuda kesinlikle haklısın.

Ancak telefonumla ya da makinamla çektiğim fotoğrafları ipad'imde görüntülemek düzenlemek için ızdırap çekmemeliyim. Bir sd kart ve usb girişi koymuyorlar inatla, 16 GB daha almak için 100 USD versinler diye.

Bu durumları bile kabullenip, de ipad mini'yi almayı düşünüyorum. Ama bu tip ufak tefek şeyler nedeniyle "tablet ipad'dir" diyemem, fanatik değilim, piyasada bunu diyebileceğim bir ürün yok henüz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Benim kastettiğim şey uygulamalar değildi. O konuda kesinlikle haklısın.

Ancak telefonumla ya da makinamla çektiğim fotoğrafları ipad'imde görüntülemek düzenlemek için ızdırap çekmemeliyim. Bir sd kart ve usb girişi koymuyorlar inatla, 16 GB daha almak için 100 USD versinler diye.

Bu durumları bile kabullenip, de ipad mini'yi almayı düşünüyorum. Ama bu tip ufak tefek şeyler nedeniyle "tablet ipad'dir" diyemem, fanatik değilim, piyasada bunu diyebileceğim bir ürün yok henüz.

sd kart eklense fotoğraf vb. diğer konular çözülecek zaten, haklısınız. bence de tek eksi yanı bu kaldı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bu şimdi yeni mi oluyor ? kullandığım i pad retina ekran dan bir farkı yok bence

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Ağırlık düşmüş ancak batarya da küçülmüş. Pil performansı nasıl olur bilmiyorum. Ekran ve kamera ipad 4 ile aynı. Cpu ve Gpu bir üst model ama bence bariz bir performans farkı olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Android varken iPad mi alınır? Apple şöyle hede hödö rezil iğrenç. Hava civa ürün yaptıkları isminden belli. Htc tablet en iyisi.

hTC'nin beceremediği bir iş varsa, o da tablet üretmektir :pBkz. hTC ürün gamı.

Bir tane yaptılar, o da noldu gitti kayboldu :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bir sene içinde ipad'in 2 tane üst modelini çıkardılar, o nedenle pek de içini dolduracakları bir ilerlemeleri olmadı.

Ama mini konusunda gerçekten bir ilerleme oldu. Donanımı air ile aynı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

air takısı eklemişler demek ki iyileştirme ağırlıklı olarak hafifletme yönünde olmuş..başka da bişey yok gibi..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Daha ne olmasını bekleniyordu acaba ? Yeni işlemci, daha hafif, daha ince.. Herşeyi yaparsa, sonraki çıkacak modele ne koyulsun?

Nokia senelerce böyle kakaladı aynı telefonları. Kimsenin gıkı çıkmadı. Şimdi maymun gözünü açtı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

İpad mini gerçekten olmuş bir ürün bence. Ben ilk veriyonunu aldım ancak ben birazda bütçeden ötürü aldım. Yeni gelecek olan ipad mini fiyatından ötürü yine uygun fiyatlara düşmesini beklemem gerecekti ki buda çok uzun bir bekleme süresi demek. Ancak almak isteyenlere tavsiye ediyorum.

Başka yerdeki fotoğraflara ulaşmak artık çok kolay. Dropbox, yandexin var skydrive var,. Herşey çok kolay ve basit. Sd cart, usb destek vs, gerek bile kalmıyor artık.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Nokia senelerce böyle kakaladı aynı telefonları. Kimsenin gıkı çıkmadı. Şimdi maymun gözünü açtı :D

Nokia hiç birşey yapmadı, Apple yine yapıyor :)

Dünya üzerinde ciddi bir klasik cep telefonu pazarı var, akıllı telefon konusunda nokia'nın geride kalması kötü bir firma olduğu anlamına gelmez. Sırf Çin pazarı için üretilen otomobil modelleri bile var, empati kurun biraz. :)

İpad mini gerçekten olmuş bir ürün bence. Ben ilk veriyonunu aldım ancak ben birazda bütçeden ötürü aldım. Yeni gelecek olan ipad mini fiyatından ötürü yine uygun fiyatlara düşmesini beklemem gerecekti ki buda çok uzun bir bekleme süresi demek. Ancak almak isteyenlere tavsiye ediyorum.

Başka yerdeki fotoğraflara ulaşmak artık çok kolay. Dropbox, yandexin var skydrive var,. Herşey çok kolay ve basit. Sd cart, usb destek vs, gerek bile kalmıyor artık.

Mini 1 fiyatını fazlasıyla hakkediyordu, senin tecrübelerin de bunu doğruladı. :) ipm2 çıktıktan sonra bile ipm1 uygun fiyatla kaçırılmayacak bir ürün bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Mert Boran

iPad Air Vodafone Mağazasında Patladı!

Apple'ın yeni gözdesi iPad Air'ın Avusturalya'daki Vodafone mağazasında patladı. Demo cihazın patlaması sonucu tüm dükkan tahliye edilerek itfaiyeye haber verildi.

Apple’ın geçtiğimiz ay gerçekleşen etkinliğinde tanıtılan iPad Air modeli tehlikeli bir olaya sebep oldu. İngiliz Dailymail gazetesinin haberine göre,Avusturalya’nın Sidney kentinde bulunan bir Vodafone mağazasındaiPad Air patladı.

Teşhir amaçlı mağazaya gönderilen demolardan biri olduğu belirtilen cihazın yarattığı patlama, tüm dükkanın dumanla dolmasına yol açtı. Patlama nedeniyle itfaiye de olay yerine intikal etti.

newsipad1383947722.jpg

Hiçbir müşteri ya da mağaza çalışanı yara almadığı olayla ilgili konuşanVodafone sözcüsü, patlamanın demo iPad Air’ın şarj bağlantısından kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

Apple’dan konuyla ilgili henüz bir yorum gelmemesine rağmen bir şirket temsilcisinin iPad’leri test etmek ve patlamaya neyin neden olduğunu bulmak için mağazaya gittiği ifade ediliyor.

Kaynak:SDN

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Fiyatlar belli olmuş. Mini 999, Air 1249'dan başlıyor.

iPhonedo'dan yine güzel bir karşılaştırma :

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Denemedim, apple'ın kendi aparatı da var ama fotoğraf makinası bağlamak için. Bu tip çözümler çok da işe yaramıyor, icloud kullanmak zorunda kalıyorsun ister istemez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...