İçeriğe Yönlendir

Sakarya-Ordu(Aybastı) Arası Mola Verilebilecek Yerler

Ramazan Okyar

Recommended Posts

Ramazan Okyar

Merhaba , Bu akşam inş. SAKARYA-Ordu,Aybastı arası yola çıkacağım akşam 22-23 gibi çıkıp sabah 08-09 civarı varmayı planlıyorum.Yol üstünde 4-5 kez mola vermeyi düşünüyorum.Mola için uygun yerler nereler olabilir (Temiz WC-Özellikle çay-hediyelik eşya....vs)

Yorum bağlantısı
Ramazan Okyar

birde güzergah için merzifona kadar tamam sonrası için

1-merzifon-samsun-ünye-fatsa-aybastı  275

2-merzifon-amasya-niksar-aybastı  250 km

hangisini tercih etmeliyim.2.si daha kısa ama niksar-aybastı arası çok bozuk sanırım.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

birde güzergah için merzifona kadar tamam sonrası için

1-merzifon-samsun-ünye-fatsa-aybastı  275

2-merzifon-amasya-niksar-aybastı  250 km

hangisini tercih etmeliyim.2.si daha kısa ama niksar-aybastı arası çok bozuk sanırım.

Niksar - aybastı arası bozuk değil hatta yol yazın yeniden yapıldı. Bende kabataş da ikamet ediyorum . Aybastılı mısınız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben merkez li olduğum içim merzifon-samsun-ünye-fatsa yı kullanıyorum o yol çok güzel ama öbür tarafı bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Ramazan Okyar

Niksar - aybastı arası bozuk değil hatta yol yazın yeniden yapıldı. Bende kabataş da ikamet ediyorum . Aybastılı mısınız.

Arkadaşım aybastılı..Düğününü var haftasonu beraber geliyoruz..

Yorum bağlantısı
Ramazan Okyar

Ben merkez li olduğum içim merzifon-samsun-ünye-fatsa yı kullanıyorum o yol çok güzel ama öbür tarafı bilmiyorum 

Gidişte 1 , dönüşte 2 yi kullanacağız sanırım..Sabaha ordayız inş. ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

2 den memnun kalacaginiza eminim bu manzara kacmaz ;)

Pardon 1 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Okyar

evet yolculuğumuzu bitirdik 23 ekim akşamı 22:30 da sakaryadan yola çıktık dediğim gibi samsun tarafından gittik molalar dahil 12 saatte aybastıya vardık.toplam 800 km tuttu.

28 ekim günü saat 14:30 da dönüş yoluna koyulduk bu sefer niksar tarafından geldik yine molalar dahil 12 saatte sakaryaya vardık.toplam 740 km tuttu.

Her iki yolda güzeldi.Giderken fatsa-aybastı  dönüşte de aybastı-niksar arası biraz sıkıntılı bu yolları gündüz gözüyle almak avantajlı.Gece yolculuğu yapanlar için aybastı-perşembe yaylası civarı aşırı sisli oluyor önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz.

Bartından öteye karadenize hiç gitmemiştim.Giderken 1 saat uğradığımız samsun güzel şehir dönüşte 2 saat geçirdiğimiz amasya bambaşka harika biryer. 5 gün geçirdiğim aybastıya da hayran kaldım.İnsanları çok sıcak kanlı , doğa zaten bir harika.Sürekli yaşayamam belki ama her sene 2-3 hafta tatile gitmek isterdim.İmkanlar dahilinde 2-3 senede bir 1 haftalığına belki gidebiliriz ;)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Aynen dediğiniz gibi karadeniz en fazla 2-3 gùn durulabilecek bir yer ondan sonrasi tam bir eziyet oluyor. Helede o yayla yolunu her hafta gidip gelmek zorunda kalirsaniz :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...