İçeriğe Yönlendir

Cam Çizik Giderme

Ertan Şen

Recommended Posts

Misafir

Sanırım tüm Ford larda bu şekilde. Su püskürtme tuşuna bastığınızda daha su cama değmeden silecekler başlıyor çalışmaya. Buda kuru ve tozlu cam+ silecekler ile hem sileceğe hem cama hasar veriyor. Fiat Stilo da su püskürtme butonuna basınca önce birkaç saniye su cama geliyor ve silecekler bu birkaç saniye sonunda ıslak camda çalışmaya başlıyor. Hem toz biraz uzaklaşmış oluyor hemde ıslak zeminde silecek daha kolay hareket ederek hasarı en aza indiriyor. Bu işlemi yazılımla filan düzeltme yaptırabilir miyiz acaba? Silecek motoruna, su tuşuna bastıktan 1-2 saniye sonra çalış komutu filan :unsure2:  

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Ford araçlarımız oldukça daha camlarımız çok çizilir.Saçma bir çalışma prensibi var..Cama su gelmeden silecekler çalışıyor..Oysaki önce su gelmeli sonra silecek çalışmalı. Ford bunu ne zaman düzeltecek merakla bekliyorum.Haberleri yok sanırım mail mi atsak acaba :D:p

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Bayraktar2

Plastx ancak parlatma ve aslında çizik olmayan ama çizik gibi görünen durumlarda iş yapar. Cam çok sert normal asindiricilar çizik almazlar. Bunun için ya cama özel polishler kullanmak yad ceryum oksit denilen üründen kullanmak gerekiyor.Ama amaç sadece cami temizlemek ve silecek izlerini yok etmekse normal asindiricilar da iş görür

ne kullanmami onerrsiniz ?

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, 2009 yılından beri orjinal silecekleri kullanıyorum ve şu an için silmesinde bir sıkıntı yok. Ancak trafik kiri denen izlere polisaj dışında çözüm yok...

4 yıldır aynı silecekelri nasıl kullandığımı açıklayayım; ben arabaya binmeden önce (silecekler uzun süre kullanılmadı ise) silecekleri çalıştırmadan önce  araba da bulundurduğum  su (cam sil) püskürtme şisesinden camlara su püskürterek, kuruyan sislecekleri ıslatıyorum sonra arabanın su püskürtmesini kullanıyorum. Bu şekilde çizilmeyi en alt düzeye indirmiş oluyorum. Ancak, ne yaparsanız yapın trafik kiri denen asfalttan sıçrayan (özellikle kışın yere atılan tuzlardan klan erimiş tuz ve toz tabaksı camda silinemeyen izler bırakmakta o da dediğim gibi polisajla yok edilmketdeir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Camı el ile manuel yolla parlatıp çiziklerini gidertemezsiniz, mutlaka makina ile pasta çekilmelidir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Bayraktar2

pasta cekılse acaba normal pasta ıse yararmıkı yada baska bır urun varmı kullanan 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Camı çizip daha beter yapmadan plastx ile yaptım bu işi,farklı aşındırıcılar kullanıp camı daha kötü yapmadan iyice araştır derim.Sonuçta pasta,boya temizleyici,yada plastx mini partiküller içeren bir nevi zımparadır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Bayraktar2

Camı çizip daha beter yapmadan plastx ile yaptım bu işi,farklı aşındırıcılar kullanıp camı daha kötü yapmadan iyice araştır derim.Sonuçta pasta,boya temizleyici,yada plastx mini partiküller içeren bir nevi zımparadır 

bende bu urunde var bunu daha once elle uyguladım eskı aracımda sadece kayganlık saglamıstı sımdı makınayla uygulıcam plastx le bırlkte bakalm ne olcak

http://www.sonax.com.tr/2013-02-13-20-19-27/cam-temizleyiciler/item/23-cam-cilasi-274100.html

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

yukarıda da yazmıştım derin çiziklere çare olmaz bu ürünler ama kılcal çizikleri bayağı temizler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Furkan Avcı

Benim aracın ön camında o kadar çok küçük küçük izler varki; sanki araç prinç büyüklüğünde taş yağarken bir kamyonun arkasından gitmiş gibi.

Özellikle gece karşıdan ışık vurduğunda ve yağmurda ışığın kırılmasına sebep olduğu için görüş sıkıntısı çıkarabiliyor.

Bu tarz durumlarda bu camlar için yapılabilecek bir şey var mı?

Camlarada pasta cila gibi bu hafif izleri geçirebilecek bir yöntem var mı?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bildiğim kadarıyla var..

Nereye sormak gerekir abi?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Nereye sormak gerekir abi?

Sonax Ziebart 3m uygulama merkezlerine danışmalı. Benimde kireç lekeleriyle başım dertte hiçbirşey çıkartmadı.

Vakit bulup uğrayamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Cam

arkadaşlar bahsedilen o çizikler için yapılabilecek hiç birşey yok diye biliyorum. en iyisi yeni cam taktırmak.

küçük kırıklar ve kırık çizikleri için carglass ve doraglass şubelerinde yapılan bir uygulama var kırığı tamamen yok ediyor ama camda yinede bir dalgalanma oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Saner

arkadaşlar bende çok araştırdım...bir şey bulamadım.. galiba cam değişecek ; iyi bir çıkma bulunursa güzel olur :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Sonax Ziebart 3m uygulama merkezlerine danışmalı. Benimde kireç lekeleriyle başım dertte hiçbirşey çıkartmadı.

Vakit bulup uğrayamadım.

Duyduğum kadarıyla sirkeli su ile yıkandığında kireç lekesi kalmıyormuş. Denemedim ama bende deneyeceğim en kısa sürede. Benzinliklerdeki yıkamacıların suyundanmıdır nedir çok kireç izi kalıyor. Hatta sadece cama değil tüm araca uygulanabiliyormuş sirkeli su.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Duyduğum kadarıyla sirkeli su ile yıkandığında kireç lekesi kalmıyormuş. Denemedim ama bende deneyeceğim en kısa sürede. Benzinliklerdeki yıkamacıların suyundanmıdır nedir çok kireç izi kalıyor. Hatta sadece cama değil tüm araca uygulanabiliyormuş sirkeli su.

Sirkeli su boyada matlaşmaya sebep oluyor.O yüzden çok sık kullanmak iyi değil.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hertürlü denedim olmuyor ..

Seryum oksit ile başarılı sonuçlar alanlar var..

Onuda deneriz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hertürlü denedim olmuyor ..

Onuda deneriz :)

Porçöz kullan abi çok başarılı  :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Sirkeli su boyada matlaşmaya sebep oluyor.O yüzden çok sık kullanmak iyi değil.

O zaman onu da eledik desenize.

Porçöz kullan abi çok başarılı  :crazy:

:D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Vakit bulup uğrayamadım.

Birde yıkamacının biri ''Abi aracı gazlayalım, pırıl pırıl olur, kireç izleri de gider'' demişti, bildiğimiz cam sil tarzındaki pompalı bir püskürtme kabı ile araca komple gaz püskürtmüş ve ondan sonra yıkamıştı. Parlaklığı ve su iticiliği bir süre devam etmişti ama sürekli kullanımda nasıl bir etkisi olur bilmiyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...