İçeriğe Yönlendir

Fıestamın Depodan Gelen Yakıt Borusunda Catlak Var

Cihan Yaşar

Recommended Posts

Cihan Yaşar

2003 tdci fıestamın krank kasnagı ve enjektor pullarını degıstım.arabam daha sonra calısmadı ustama ekrar gıttım geri donus hortumunda catlak vardı   onceki sahıbı yapıstırmıs dedi ve yenı hortum aldım.araba yıne calısıp stop edıyordu vak vak pompa ile pompalayınca calısıyordu .ertesı gun yıne calısmayıp yakıt kacırıyordu.ustama gıttım . buseferde  yakıt gelıs borusunda catlak varmıs en sonunda arızayı buldu ek yapıcakmıs  bu arızayı bılenlerden  tavsıye albılırmıyım? ford parcacısını aradım o parca  motordan depoya komple ımıs 400 tl cıvarı dedı rekorcuda ek yaptır dedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kronik bir sorun değildir sizdeki araca ait geçmiş tamirat ile ilgilidir, ben olsam prjinal alırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yakıt borusunun çatlak/delik olması arabanın çalışmasına engel olmaması lazım.

Benim de başıma geldi, kendim yapıştırdım.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

mazot gerı donus hortumunda catlak varmıs  vak vak pompalı hortumu komple degıstım  sımdıde mazot  gelıs hortumu patlak cıktı oradan kacak var arac calısıp stop edıyor yanı hava yapıyor.sız nasıl yapıstırdınız

kronik bir sorun değildir sizdeki araca ait geçmiş tamirat ile ilgilidir, ben olsam prjinal alırdım

abı hotumu parcacıya sordum elınde yokmus ama sıparısle gelır dedi ama 400 tl cıvarı dedı.tekparca motordan depoyakadar galıba

hava yapıyor ve arac calısmıyor ve yere mazot damlatıyor

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

yapıstırılarak tamır edilen parca mazot donus hortumu(vak vak pompa olan hortum seti)onu degıstırdım.ama yıne sızıntı vardı ve calısıp stop edıyordu usta baktı ve mazot gelıs hortumu delınmıs boru komple depoya kadargıdıyor 50 60 cm lık kısmıspıral hortum dıger boruya sıcak preslenerek gecmelı  bu kısmın orta kısmında delık var bu kısmu ya ek olucak yada cıkmacılardan bulunacak.for parcacılarda komple satılıyor galıba

yapıstırılarak tamır edilen parca mazot donus hortumu(vak vak pompa olan hortum seti)onu degıstırdım.ama yıne sızıntı vardı ve calısıp stop edıyordu usta baktı ve mazot gelıs hortumu delınmıs boru komple depoya kadargıdıyor 50 60 cm lık kısmıspıral hortum dıger boruya sıcak preslenerek gecmelı  bu kısmın orta kısmında delık var bu kısmu ya ek olucak yada cıkmacılardan bulunacak.for parcacılarda komple satılıyor galıba

bu çözse çözse ustaellerde sabri usta çözer herhalde

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Çatlak kısmı sabunlu bez ile silip kuruttum, sıvı conta sürdüm oldu.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Çatlak kısmı sabunlu bez ile silip kuruttum, sıvı conta sürdüm oldu.

mazot geri donus hortumumuydu? yakıt gels hortumu mu?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Krank kasnağı değişimi yapılırken ckp (krank pozisyon) sensörü hasar görmüş yada soketi çıkmış olmasın,aracın çalışması direkt etkiler, kontrol ettirin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Krank kasnağı değişimi yapılırken ckp (krank pozisyon) sensörü hasar görmüş yada soketi çıkmış olmasın,aracın çalışması direkt etkiler, kontrol ettirin

aynı sorun bende vardı çalışıp stop ediyordu. krank sensörü soketi arızalıydı. çıkmacıdan alıp komple değiştirdim. imkanınız varsa bir bilgisayara bağlatın.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Doğanç

mazot geri donus hortumumuydu? yakıt gels hortumu mu?

Yada mümkünse fotoğraf ekleyebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Yada mümkünse fotoğraf ekleyebilirmisiniz.

gelıs hortumu orjınalını alıp degıstırdım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...