İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - Otomatik Şanzıman Yağ Değişimi

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Derviş Dursun

Manual şanzumanların da yağı değişiyor mu? Değişiyorsa hangisi marka ve model konuyor? 98 ghia benimki

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Said Avşar

Manual şanzumanların da yağı değişiyor mu? Değişiyorsa hangisi marka ve model konuyor? 98 ghia benimki

manuel de değişmez(değişemez)

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Otomatik vites araçlarla oldukça fazla tecrübesi olan birisi olarak yazayım. Otomatik vites araçların kanı yağdır. Mutlaka 60.000 km de veya 5 yılda bir değişim gerekir. Otomatik vites araçlar vites geçişlerini hidrolik iticiler ile yapar bu işi de yağ gerçekleştirir. Servislere bu konuda güvenmeyin değişmez deseler bile mutlaka değiştirin zira otomatik şanzuman başlı başına ayrı bir bilim. Her serviste çalışan bilmeyebilir. Yağ olarak da uyumlu olan dextron 3 özellikli yağdır. Alırken buna dikkat edin. Ford otomatik şanzumanı nasıldır bilemiyorum ama çoğu arabanın yağ filtesini şanzımanı indirmeden değiştiremezsiniz

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Manuel ömürlüktür

Castrol Dex 2-3 te denmiş, Mobil ATF 320 - 220 de denmis sorun yaşanmamış. Yakın zamanda yağ değişimi yaptiracagim, ideal olan hangisi acaba?

Elektronik olanlara dex3 özellikli olması gerekir. Dex2 tamamen mekanik olan yani 90 öncesi araçlar içindir.
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Manuel ömürlüktür

Elektronik olanlara dex3 özellikli olması gerekir. Dex2 tamamen mekanik olan yani 90 öncesi araçlar içindir.

ESP-M2C166-H  Dex 2 kodu karşılıyor, yani Dex 2 kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

ESP-M2C166-H Dex 2 kodu karşılıyor, yani Dex 2 kullanılabilir.

Benim tercihim eğer arabam otomatik olsaydı dex3 olurdu. Castrol veya mobil tabiki ford ben kullandım diyorsa sorun çıkmaz,
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...