İçeriğe Yönlendir

C-Max Sunroof

Ahmetcan Yiğit

Recommended Posts

Ahmetcan Yiğit

Ahanda buda benimki. Hepsi çatlak bunların yaf  :crazy:

Utanıyorum abi cidden  :hohoho: 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Selamlar,

aracımda uzun zamandır sağ ön aya altında su birikmesi vardı. olabilecek tüm senaryoları kontrol ettik. Ön cam yağmur giderleri tıkalı olabilir, sunroof tahliye hortumu yerinden çıkmış yada tıkanmış olabilir, klima su tahliye hortumu tıkanmış olabilir, kalorifer kazanı terleme/ damlama yapmış olabilir.. Bizimki sunroof kaynaklı. İşe başladım tek başıma. Gereken aletler uzun yıldız tornavida ve çok ince uçlu bir alet (plastik kapakları zararsız açabilmek için) Aslında basit bir işlem ama birazda tehlikeli. Önce tavan kaplamasını iyice aralayabilmek için sökülecekler; ön kapı fitili, arka kapının öne bakan taraftaki fitili, emniyet kemeri plastik çıkış aksamı(yukarı aşağıya ayar kısmı), üst tutacaklar, ön cam güneşlikleri, ön kelebek camı plastik iç direkleri (BUNLARI AÇARKEN ÇOK DİKKATLİ OLMAK GEREK. BEN BÜTÜN PLASTİK KLİPSLERİ (TRİM Mİ DENİYOR NE) ONLARI KIRDIM SANIRIM. ÇATIR ÇUTUR ASILMAYIN SAKIN!) sunroof çerçeve fitili. (Ön kelebek camının içinde bir ince siyah birde kalın beyaz kanatlı bir hortum var. Önce ince siyah olan sandım. Tam kelebek camın orada birleşme ek yeri var. Oradan söktüm. Üfle Üfle yok bir numara. Tam teli sokacaktım baktım hortumdan mavi su akmaya başladı damla damla. Meğer arka cam silecek suyu hortumuymuş. İyiki teli sokmadım yoksa delerdik hortumu   :shok: Sonra çatır çutur tavan kaplamasını aşağıya çekiyorsunuz. Zaten tahliye hortumunu göreceksiniz. Bende sağ taraftaki hafif yerinden çıkmış. Komple tavanı açmaya korktum. Sanki tavan sacına yapışık gibi. Sonra toplayamam diye elim girecek kadar araladım. Hortumu komple çıkardım, tel ile iyice temizledim içini. 2 mt ye yakın girdi tel. Sonra üfledim (basınçlı hava) Sıkıca taktım yerine. Aynı işlemi sorun olmamasına rağmen sürücü tarafına da yaptım. Sunroof kanalına su döktüğümde önceden ufak ufak damlarken şimdi şarıl şarıl çağladı çamurluk ve kapı altından sular..

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Abi geçmiş olsun öncelikle bence bu sorunu Abdurrahman Abi çözebilir :)

Yorum bağlantısı

Sağol Ahmetcan. Bende çözdüm sorunu merak etme. Abdurrahman Abimizi daha alengirli işler için rahatsız ederiz inşallah..

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Sağol Ahmetcan. Bende çözdüm sorunu merak etme. Abdurrahman Abimizi daha alengirli işler için rahatsız ederiz inşallah..

Ben biraz yanlış okumuşum cümleyi pardon abi :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...