İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Aracım Sogukken Lpg De Gaz Yemiyor.

Ersin Özkaya

Recommended Posts

Ersin Özkaya

arkadaslar 2005 focus 2 aracım var. aracta tartarini marka lpg var.aracım sabahları sogukken gaza geçtikten sonra  2000 devirden sonra gaz yemiyor. 2-3 dakika sonra normal bir şekilde calısıyor.benzinde boyle bı sorun yok. gaza geçiişte hiç bir sıkıntı yok. gayet normal yani.bugun ilk defa lpg iken tıkır tıkır ses geldi. motorun sağ tarıfından. lpg yi hemen kapattım gitti. biraz bekledim ses gitti normala döndu. 

yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor suyunuz yeterince ısnınyor mu? buna baktırın öncelikle

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

motor suyunuz yeterince ısnınyor mu? buna baktırın öncelikle

ısınma derken hararet göstergesimi yoksa sanayide ustaya felan göstermek mi? hararet göstergesi ısınmıyor. ama en geç 2-3 dk gidersem gazda düzeliyor.

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Benimde aklıma motor yeteri kadar ısınmadan lpg ye geçmesi geldi ilk olarak.Lpg geçiş sıcaklığınız 30 derece altındaysa 30 a çektirin,değilse 35 gibi bir rakam belki olayı çözebilir.

Daha önce kullanmakta olduğum clio aracımdada benzer sorun yaşıyordum.Kışları benzinden lpg ye ilk geçtiği an böyle bir 10-15 sn araç ölü gibi gidip sonra pat diye düzeliveriyordu.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Benimde aklıma motor yeteri kadar ısınmadan lpg ye geçmesi geldi ilk olarak.Lpg geçiş sıcaklığınız 30 derece altındaysa 30 a çektirin,değilse 35 gibi bir rakam belki olayı çözebilir.

Daha önce kullanmakta olduğum clio aracımdada benzer sorun yaşıyordum.Kışları benzinden lpg ye ilk geçtiği an böyle bir 10-15 sn araç ölü gibi gidip sonra pat diye düzeliveriyordu.

hımm bunu bi ustaya göstermek lazım o zamn değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

hımm bunu bi ustaya göstermek lazım o zamn değil mi?

Evet, ama bana kalırsa bu işi çözecek olan LPG yi takan adamdır. :)

LPG yi takanı bilmiyorsanız bile kitinizin markasını takan bir yetkili şubeye başvurun.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Evet, ama bana kalırsa bu işi çözecek olan LPG yi takan adamdır. :)

LPG yi takanı bilmiyorsanız bile kitinizin markasını takan bir yetkili şubeye başvurun.

hım takanı bilmiyorum yani tartarini yetkili servisine gitmek lazım oyle mi ?

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Evet Tartarini yetkili dönüşüm merkezlerinden birine gitmende fayda var diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersin Özkaya

suan sadece aygaz lpg aldım sıkıntı duzeldi.sogukken sıkıntı yapmaz  oldu.ilginize.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...