İçeriğe Yönlendir

Kontak Kapalı Vitesle Oynamak

Hasan Sancak

Recommended Posts

Hasan Sancak

Aklıma takılan bi soru var. -Kontak kapalı iken vitesle oynamanın herhangi bir zararı var mı? Ama öle 1-2 kere değil sürekli vitese almak boşa almak gibi :D

Yorum bağlantısı
Misafir

çalışmayan araba,yağsız parçalar,zamanla sıyırma yapar gibi düşünüyorum.Ama bu sadece bir tahmin emin değilim.

Yorum bağlantısı
Misafir

kullanım ömründen yer diye düşùnüyorum. Şanzıman ile vites arasında hareketli parçalar var.

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

Dipnot olarak debriyaja basılmadan oluyo bu işlem :D Neyse tahminlerinizde yeterli teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Dipnot olarak debriyaja basılmadan oluyo bu işlem :D Neyse tahminlerinizde yeterli teşekkür ederim :)

Elin boş kalmasın dostum bu işini görür  :D

24498848bt6.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Aklıma takılan bi soru var. -Kontak kapalı iken vitesle oynamanın herhangi bir zararı var mı? Ama öle 1-2 kere değil sürekli vitese almak boşa almak gibi :D

Eğer dişliler karşılıyorsa rahatlıkla viteslerin yerlerini değiştirirsiniz. Zaten dişliler öyle kolay aşınacak parçalar değiller. Ama niçin böyle bir işlem yapmak gerekir anlayamadım doğrusu....

Yorum bağlantısı
KaanDemirAKARI

bence sıkıntı olmaz zarar verseydi markalar  buna çare üretirlerdi diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Bizde Tempra vardı 93 modelde ben 5-6 yasındayken indirmiştim aşağıya :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üretici ne bilsin bunu bu şekilde oynanacağını.. bilse önlem alırdı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Zararı olur..Debriyaja basılıyorsa bir nebze daha iyi ama basılmıyorsa sıkıntı yaratır.

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

hangimiz çocukken bu şekilde oynamadık ki arabaların içine oturup :) bir şey olmaz yeter ki ilk geçiş için  ( araba çalışmadan ) debriyaja basılıp her hangi bir vites geçiş yapılsın sonra ayağı debriyajdan kaldırıp sıkılana kadar oynamaya devam :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...