İçeriğe Yönlendir

Gitar Alacağım Tavsiyesi Olan

Mustafa Volkan Koca

Recommended Posts

Mustafa Volkan Koca

Merhabalar bayadır istediğim ama bu yıl kısmet olan gitar kursuna yazıldım. Klasik gitar almak istiyorum hangi marka önerirsiniz. Öğretmene sor diyebilirsiniz 200 liralık falan  al dedi. Şimdi gidipte 200liralık demek istemiyorum 150liralık kötü bişeyi adam bana 200lirayada  satmaya çalışabilir ilk başlayan için ne marka önerirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

İçinizdeki bir heves değilse kesinlikle kaliteli bir enstruman alın ki kulağınız güzel bir enstrumandan çıkan sesler ile dolsun. Ayrıca elinize alıp çalmak ya da pratik yapmak için bile istek duyarsınız güzel bir gitarınız olursa.  Güzel bir klasik gitarda en az 300 350 tl den başlar. Tavsiyem 300 400 tl arası bir gitar alınır ve bu işe başlanır :)

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

kötü-orta seviye arası bir gitar almanı tavsiye ederim.100-250 tl arası bir bütçe işini rahatlıkla görecektir.O fiyat aralığına aldığın gitarların hepsi çin malı olacağından çokda kalite farkı olmayacaktır ama yinede cort,wasburn gibi markalardan şaşmamakta fayda var.İlk alacağın gitar ne iyi olmalı ne kötü, kötü gitar alırsan seni baştan soğutabilir.iyi bir gitar alırsanda ilk gitarın olacağı ve gerekli ehemmiyeti gösteremeyeceğin için pahalı bir deneyim olabilir.Şimdiden hayırlı olsun, bol şans. :)

Yorum bağlantısı
ismail kara

Akustik Gitarda alabilirsin. Akustik gitarın sesi daha çok hoşuma gidiyor. Bende elektro akustik  gitar var.  :)  

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Yamaha c70 :)

O gitar nota basmıyor kardeşime almıştım zamanında iş görmez.

kötü-orta seviye arası bir gitar almanı tavsiye ederim.100-250 tl arası bir bütçe işini rahatlıkla görecektir.O fiyat aralığına aldığın gitarların hepsi çin malı olacağından çokda kalite farkı olmayacaktır ama yinede cort,wasburn gibi markalardan şaşmamakta fayda var.İlk alacağın gitar ne iyi olmalı ne kötü, kötü gitar alırsan seni baştan soğutabilir.iyi bir gitar alırsanda ilk gitarın olacağı ve gerekli ehemmiyeti gösteremeyeceğin için pahalı bir deneyim olabilir.Şimdiden hayırlı olsun, bol şans. :)

İçinizdeki bir heves değilse kesinlikle kaliteli bir enstruman alın ki kulağınız güzel bir enstrumandan çıkan sesler ile dolsun. Ayrıca elinize alıp çalmak ya da pratik yapmak için bile istek duyarsınız güzel bir gitarınız olursa.  Güzel bir klasik gitarda en az 300 350 tl den başlar. Tavsiyem 300 400 tl arası bir gitar alınır ve bu işe başlanır :)

yamaha admira vivaldi centruy adriano sanchez sizce bu gitarlardan hangisini almalıyım? orta karar bişey olsun ama 400-500de fazla benim için.

Veya elinde olupta artık çalmayan birisinden alabilirim.

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Admira alabiliyorsan öneririm, alamıyorsan başlangıç için sanchez olabilir ama fazla beklentin olmasın ve 75 tl den fazlada verme.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Admira alabiliyorsan öneririm, alamıyorsan başlangıç için sanchez olabilir ama fazla beklentin olmasın ve 75 tl den fazlada verme.

iyiden kötüye doğru sıralama yapabilirmisiniz admira alabilirim

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Futbolcu ismi gibi olmuş  :D  :D  :D

güzeldi abi bu:D:D

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

yamaha admira vivaldi centruy adriano sanchez sizce bu gitarlardan hangisini almalıyım? orta karar bişey olsun ama 400-500de fazla benim için.

Veya elinde olupta artık çalmayan birisinden alabilirim.

Marka olarak bir şey diyemiyorum çünkü alacak olduklarınız makina imalatıdır bir çoğu aynıdır. Onun için bir bilen ile gidip deneyip en iyi durumda olanı alın. Perdelerde cızırtı var mı deneyin (her perdeyi tek tek), bare basmanın zor olmadığı eşik yüksekliği çok olmayan gitarları seçin. Sapın kalınlığı avuç içinizle orantılımı deneyin.

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

el yapımı gitarlar genelde 5000 USD den başlar ve devam eder. :)

Bu fiyatlara alabileceğin tüm gitarlar ister istemez çin malı ve alt kalite olacaktır, yapman gereken içlerinden en iyiyi seçmektir.

Marka olarak sıralamam gerekirse,(klasik gitarda 0 - 350 tl aralığında)

admira> yamaha> cort> sanchez> century > adriano  vs.. diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

el yapımı gitarlar genelde 5000 USD den başlar ve devam eder. :)

Bu fiyatlara alabileceğin tüm gitarlar ister istemez çin malı ve alt kalite olacaktır, yapman gereken içlerinden en iyiyi seçmektir.

Marka olarak sıralamam gerekirse,(klasik gitarda 0 - 350 tl aralığında)

admira> yamaha> cort> sanchez> century > adriano  vs.. diyebiliriz.

Teşekkürler tavsiyelerinize uyarak yamaha cm30 aldım.

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Hayırlı olsun kardeşim, birde şunu unutmaki elindeki gitar sadece bir araçtır, onunla ne yaptığın önemli.Maddiyata dayanan şeyler herzaman elde edilebilir, yeterki onları kullanacak yeteneğe,bilgiye sahip ol.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...