İçeriğe Yönlendir

Almanya'dan Enjektör Alımı Hk.

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Bilenler bilir aracımın enjektörlerinde sıkıntı var.Malum ülkemizdeki fiyatlar ciddi olarak uçuk.Yaptığım araştırmalarda revizyon yapılabiliyor.En son görüştüğüm bir dizel pompacı ise 4 enjektörün delpi marka parçalarla revizyonu için 1200 tl gibi bir rakam istedi.Bende Almanya ebay da biraz bakındım fiyatlara ve ciddi oran da fiyat farkı var.Neredeyse buradaki revizyon fiyatına sıfır enjektör alınıyor gibi duruyor.

Ancak merak ettiğim konular var elbette.

Zaten aracımızın enjektör koduna göre almak gerekiyor bunu biliyorum.

Aşağıda link vereceğim ürünler kod numarasını dikkate almayınız amaca orjinal delpi midir ?

Bu ürünlerden alsam sıkıntı yaşama durumu olabilir mi.

Aşağıda örnek link koyuyorum alınacak olan bumudur şekil olarak.Bazılarında kafa kısımlarında da bir parça var onunda olması gerekiyor mu acaba.

Bu konuda bilgi ve görüşlerinizi almak istiyorum.Babamlar haftaya Almaya'ya gidecekler eğer net bir karara varabilirsek almayı düşünüyorum bu şekilde.

http://www.ebay.de/itm/Injektor-Einspritzduse-Ford-Mondeo-2-0-TDCI-EJDR00101Z-130PS-2S7Q9K546AJ-/261270739272?pt=DE_Autoteile&hash=item3cd4f31948

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ayrıca bu kadar fiyat farkı olması normal mi acaba.Ülkemizle yurtdışı arasında.Kafam karışıyor resmen

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

İnşallah budur abi . Fiyat hakkatten iyiymiş , alıp yedeklemek lazım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

İnşallah budur abi . Fiyat hakkatten iyiymiş , alıp yedeklemek lazım .

Evet fiyat bana da uygun geldi zaten.Bilen arkadaşlar yol gösterirler artık :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Evet fiyat bana da uygun geldi zaten.Bilen arkadaşlar yol gösterirler artık :)

Abi olursa eğer , ileride bende alırım ne olur ne olmaz . Köşede dursun :)

Yorum bağlantısı
Yavuz Kara2

merhaba akan bey ben arcımın enjektörlerini sifırladım  daha önce ebay dahil bütün seçenekleri araştırdım hatta almanyada abim var  gönder dedim fakat buradaki fiyatlarla aynı ve garantisi olmıcagı için otosandan aldım.Ayrıca linkte görmüş oldugunuz enjektörlerde revizyon yapılmış enjektördür bilginize

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Akan Celalattin Hocamla konuş. Bu konuda baya araştırma yaptı. Çok detaylı bilgiye sahip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

merhaba akan bey ben arcımın enjektörlerini sifırladım  daha önce ebay dahil bütün seçenekleri araştırdım hatta almanyada abim var  gönder dedim fakat buradaki fiyatlarla aynı ve garantisi olmıcagı için otosandan aldım.Ayrıca linkte görmüş oldugunuz enjektörlerde revizyon yapılmış enjektördür bilginize

Almanca olmayınca neyin ne olduğunu anlamak zor oluyor elbette :) Zaten revizyonlu enjektör almam gider kendiminkileri yeniletirim daha mantıklı olur sanırım.Yurtdışının daha uygun olacağını düşünüyordum ve öylede duymuştum açıkçası.

Bilgi açısından otosandan kaça aldınız acaba siz

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Almanya'nın fiyatları çoğu üründe Türkiye'den bile pahalı.

Yorum bağlantısı
Yavuz Kara2

almanyanın sıfır  enjektör fiyatı otosanla birebir aynı garantide yok 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

almanyanın sıfır  enjektör fiyatı otosanla birebir aynı garantide yok 

O zaman bu durum mantıksız oluyor.Sanırım en iyisi revizyona gitmek olacak  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Yavuz Kara2

akan bey istanbulda bir firma var sıfır ama garantisiz satıyor güvenirligi nedir bilemiyorum tabi 2300 gibi bir fiyattı sanırım isterseniz telefununu verebilirim

enjektör revizyonunun çok saglıklı olmadıgını sölüyolar  ne kadar dogrudur bilemiyorum tabiki mondeolar için bu böyle diyolar.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Bizim araçtaki enjektörler bunlar. EJDR 501. 4x130=520+17=537     537x2,72=1460 TL

Ben geçen gün sadece enjektör memelerini değiştirttim: Memelerin fiyatı 800+150 söküp takma+100 calibrasyon / kontrol=1100 TL. Avrupa'dan gelecek olan enjektörler revizyonlu. Akla gelen soru: Acaba memeler değişti mi? Valf seti değişti mi? Yoksa sadece sorunlu görünenler mi değişti? İşte bu soruların cevabı net olmadığı için oradan getirtmek riskli. Çözüm önerim, ülkemizde teknik donanımlı ve ehliyetli bir dizel pompacıda revize ettirmek en mantıklısı.

Kodlar / kodlama konusuna gelince; enjektörlerin kodları motor üst kapağı üzerine yapıştırılmış durumda bir etiket vardır. Orada hangi enjektörün hangi silindirde olması gerektiği ve hangi enjektöre hangi kodun verildiğini gösteren harf ve rakamlardan oluşan 16 haneli bir kod şeması vardır. Bunların bilgisayarla girilmesi gereklidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

1460 tele? nesi ucuz?

Buraya göre ucuz.Ama revizyonluymus mesele o zaten
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Çin malı ve revizyonlu piyasada çok, bence orjinal yeni pistonlulardan sıfırı alınmalı revizyon işe yarasa da sesi kesemiyor nihayetinde.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Fiyatlar Euro olarak yazıldığı için ucuzmuş gibi görünüyor, ama gerçekte öyle değil. Yazılan fiyatı 2,72 ile çarpınca hiç de öyle olmadığı anlaşılıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benimkiler değişti, isterseniz detaylı bilgi alarak ögrenebilirim. Benimkileri ben 2 si değişti 2 si tamir oldu. Direk Bosch yaptı. 2 sene garantili olarak..yenisini ben 700€ tamirine de 350€- 450€ arasında verdim, yanlış hatırlamıyorsam.!

Fiyatlar gerçekten oldukça yüksekmiş

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

araba daha ucuz bırtane araba alayım. Söküp gönderem. Arabayıda söker söker postaya verir gönderirim.. :) :)

:bravo:  :bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

araba daha ucuz bırtane araba alayım. Söküp gönderem. Arabayıda söker söker postaya verir gönderirim.. :) :)

Forumcak bir mondeo alıp parça parça getirmek lazım :D

Çok mantıklı :)

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Mesut bey parçaları EDHA kargo ile mi yolluyorsunuz? (Eş-Dost-Hısım-Akraba KARGO)  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mesut bey parçaları EDHA kargo ile mi yolluyorsunuz? (Eş-Dost-Hısım-Akraba KARGO)  :biggrin:

:sandalye: süpersin abi :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...