İçeriğe Yönlendir

Explorer Şanzımandan Gelen Cırıltı?

İ. Halil Koç

Recommended Posts

İ. Halil Koç

araç ilk çalıştıgında P ve N hariç diger bütün viteslerde cırıltı sesi geliyor sebebi nedir acaba bir arıza sebebimi?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Cırıltı şanzımandan mı? Araziden mi geliyor? Dikkat ettiniz mi? 

Oo sizinki 5.0 mış. Sizinki sürekli 4x4 :p Demekki şanzıman.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

D ye atınca aaraç altından cırıltı gelip sonra kesiliyor mu? sonraki vites geçişlerinde sorun yok ama yolda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

evet çağlar abi bir müddet sonra kesiliyor sanki ısındıktan sonra gibi  vites geçişleri sorunsuz sadece 2bin devirde falan giderken birden topuklayınca bir an depara geçerken böyle susmuş gibi oluyor sanki duracakmış gibi ama sonrasında canavar gibi sıkıntısız devam ediyor. ama sakin kullanımda vites geçişlerini hissetmiyorum bile.

Cırıltı şanzımandan mı? Araziden mi geliyor? Dikkat ettiniz mi? 

Oo sizinki 5.0 mış. Sizinki sürekli 4x4 :p Demekki şanzıman.

normal mod da sadece p ile N harici 1,2,D,R de ilk çalıştırdıgımda cırıltı yapıyor. off road mod ve normal mod düğmesi var ama bilmiyorum hep 4*4 mü benim araç 4*2 sanıyodum ben :D sadece off road a alınca 4*4 e geçiyor sanıyodum :)

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

D ye atınca aaraç altından cırıltı gelip sonra kesiliyor mu? sonraki vites geçişlerinde sorun yok ama yolda?

evet çağlar abi bir müddet sonra kesiliyor sanki ısındıktan sonra gibi  vites geçişleri sorunsuz sadece 2bin devirde falan giderken birden topuklayınca bir an depara geçerken böyle susmuş gibi oluyor sanki duracakmış gibi ama sonrasında canavar gibi sıkıntısız devam ediyor. ama sakin kullanımda vites geçişlerini hissetmiyorum bile.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

daha önce hiç revizyon yapıldı mı veya maudil çıkma vs şanzıman alındı mı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

daha önce hiç revizyon yapıldı mı veya maudil çıkma vs şanzıman alındı mı.

ben aracı eniştemden aldım 5 ay oldu alalım ama ondada 2 yıl kaldı şanzımanla ilgili hiç bir işlem görmedi revizyon da yapılmadı. daha öncesini bilmiyorum abi

şanzımanda kaçırma acayip sesler falan yok hatta rampada falan D de hiç geriye kaçırmıyor, P ye alınca 20 cm kadar boşlugunu alıyo buda bir sorunmu bilmiyorum açıkcası

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İ. Halil Koç

çağlar abi yeni yılını kutlayarak soruma başlamak istiyorum. cırıltı sesi araç sogukken oluyor ısındıgında problem kalmıyor egsozdanmı şanzımanın yag seviyesinden mi acaba çalıştıkça seviye yükseliyor ses ondanmı kesiliyor neden olabilir. daha önce revizyon yapılmamış çıkma bir parçada kullanılmamış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...