İçeriğe Yönlendir

Köyümuze Web Sitesi Yaptim. Nasıl Olmuş?

Hasan Armagan

Recommended Posts

Hasan Armagan

www.yuvalikoyu.org

mrblar. Koyumuze web sitesi yaptım. Merak ettiğim siteye ilk girdiğinizde profesyonelce hazırlanmış hissi veriyor mu yoksa amatör oldugu belli oluyor mu?

Sitenin renk uyumu, ekrana dağılımı nasıl? Olumlu, olumsuz her türlü görüşe açığım. Simdiden Teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Drupal, joomla gibi icerik yonetim sistemlerinden birini kullanmanizi oneririm, iyi bir tema ile profesyonel bir gorunum de elde edebilirsiniz.

Sitenizin/koyunuzun mutlaka facebook sayfasi ve web sitenizin uzerinden basit bir entegrasyonu da olsun.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

görsel olarak renk ve yazı karakteri uyumu biraz zayıf kalmış..

içerik iyi sayılır..

üyelerin telefon ve maillerini açık olarak yayınladığınızı üyeler biliyor mu?

reklam almışsınız, getirisi vardır sanırım?

wordpress tabanını tavsiye ederim, yaklaşık 35 ad sitede bu altyapıyı kullanıyorum.

bu da benim köyüm.. ekecik.org

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Drupal, joomla gibi icerik yonetim sistemlerinden birini kullanmanizi oneririm, iyi bir tema ile profesyonel bir gorunum de elde edebilirsiniz.

Sitenizin/koyunuzun mutlaka facebook sayfasi ve web sitenizin uzerinden basit bir entegrasyonu da olsun.

joomla ile çok uğraştım ve kurdum fakat bir türlü tema yükleme ve sonrasını yapamadım. ama uğraşma devam ediyorum. zaten ana hatlarını bir oluştursam gerisi gelecek. Facebook sayfası ile bu hafta entegre etme konusunda haklısınız sağolun bu hafta entegre edeyim. görüşleriniz için Teşekkürler.  

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

joomla ile çok uğraştım ve kurdum fakat bir türlü tema yükleme ve sonrasını yapamadım. ama uğraşma devam ediyorum. zaten ana hatlarını bir oluştursam gerisi gelecek. Facebook sayfası ile bu hafta entegre etme konusunda haklısınız sağolun bu hafta entegre edeyim. görüşleriniz için Teşekkürler.  

Wordprese dönün, alan adı ve host dahil her türlü yardımı sağlarım.. Her türlü eklenti ile istediğinizi yapabilirsiniz. Sırnır yok.. Facebook entegrasyonu dahil..

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Elinize sağlık, bayağı bir uğraşmışsınız. Ancak halen eksikleriniz çok çok fazla. Örneğin yukarıdaki sekmelerde seçim rengi hep Anasayfa'da kalıyor. Yahut resimlerin açılışı hariç sayfada, oysa basit bir kodla animasyon olarak sayfa içerisinde olabilir. Renkler ve yazı karakterleriyle oynayarak ortamı biraz daha canlandırabilirsiniz. Üst logo önemli, elmaya başka bir yer bulun. Logonuz cansız ve atıl kalıyor, biraz daha genişleyebilir. Anasayfa'daki güncel haber spotuyla üstteki resim yer değiştirebilir. Hatta o resmi logonuzun sağ ve soluna ekleyebilirsiniz. Bunlar kısa bir turda dikkatimi çekenler sadece. Ancak salt html ile çok fazla ayrıntı ve görsellik elde etmeniz olanaksız. Vaktiniz varsa flash tabanlı yapıları araştırıp daha profesyonel çalışmalar elde edebilirsiniz. Ayrıca photoshop, lightroom türü programlarla resim işlemeyi de öğrenmelisiniz...

Görüşünüz için teşekkür ederim. Ana Sayfa rengini hemen değiştiriyorum... Resimlerin sayfa içinde açılması için ve ayrıca diğer söylediklerinizi yapmak için çalışmaya hemen başlıyorum.  

Yorum bağlantısı

Ben de yıllardır wordpress kullanırım. Wordpress'i tercih edin derim. Android gibi düşünün her türlü eklenti mevcut :)

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Logodaki elma çok köşeli. Cinsi mi öyle onun?

İneternette dönen elma logosu sadece bunu bulduğum için bunu kullandım. Cinsinden pek haberim yok açıkçası. Onun üzerinde de çalışmaya başlayayım.  Teşekkürler.  

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

görsel olarak renk ve yazı karakteri uyumu biraz zayıf kalmış..

içerik iyi sayılır..

üyelerin telefon ve maillerini açık olarak yayınladığınızı üyeler biliyor mu?

reklam almışsınız, getirisi vardır sanırım?

wordpress tabanını tavsiye ederim, yaklaşık 35 ad sitede bu altyapıyı kullanıyorum.

bu da benim köyüm.. ekecik.org

Renk ve yazı karakteri uyumuna  eğilmeye başladım. Teşekkürler... Üyeler listeye kendileri ekleme yaptılar bu güne kadar. Reklamlar google reklamı 100 dolara ulaşmadan ödeme yapmıyorlar. Köy sitesine haftada 10 kişi girmediğinden 10 yılda 100 dolara ulaşmam zor gibi. ekecik.org tam bir profesyonel site olmuş. biraz esinlerim artık. teşekkürler. wordpress i incelemeye başlayayım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Bu Refahiye de otobandan önceki son akaryakıt istasyonu gibi. Doğuya giderken en son yeşil ormanlar burada sanırım...

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Hemşehrileri sadece üyeler görse daha iyi olur bence..

mrblar site html kaynaklı olduğu için üyelik sistemi yapamadım. ama haklısınız. tüm görüşleri toparlayıp baştan bir şeyler yapmaya başlayacağım. Teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Burak Altmışoğlu

Hocam bende bu işi yapıyorum Lisede Bilgisayar Bölümü / Web Programcılığı okudum. Bence Wordpress tabanlı, dernek veya köy siteleri için temalar var. Onlar göze daha hoş geliyor, birde öyle deneyin isterseniz. Kolay Gelsin

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Ben de yıllardır wordpress kullanırım. Wordpress'i tercih edin derim. Android gibi düşünün her türlü eklenti mevcut :)

Mrblar... wordpress e bir bakayım herkes bunu söylüyor. Teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Hocam bende bu işi yapıyorum Lisede Bilgisayar Bölümü / Web Programcılığı okudum. Bence Wordpress tabanlı, dernek veya köy siteleri için temalar var. Onlar göze daha hoş geliyor, birde öyle deneyin isterseniz. Kolay Gelsin

Mrblar ne yalan söyleyeyim Wordpress i ilk burada duydum biraz bakacağım. Ben hep html çalıştım. Teşekkürler.  

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Mrblar ne yalan söyleyeyim Wordpress i ilk burada duydum biraz bakacağım. Ben hep html çalıştım. Teşekkürler.

öm atın facebook dan haberleşelim.. sizi wp ye atlatalım..

Bu Refahiye de otobandan önceki son akaryakıt istasyonu gibi. Doğuya giderken en son yeşil ormanlar burada sanırım...

Evet o civarlar artık son yeşillik alanlar.. Yol kenarlarından baktığınızda artık dağları kahverengi ve gri tonlarında görebiliyorsunuz. Ama köy, ilçe veya şehir merkezlerinde doğuda da yeşillikler mevcut. Marmara, Ege, Karadeniz kadar olmasa da...

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Emeğe her zaman saygı.

Güzel ferah bir site olmuş. Yalnız daha fazla yanan-dönen-oynayan şeyler koymamanız dahi iyi bu kadar yeter.

1-2-3-4... diye giden duyurular kısmında geçen bannerlar tam boyutlarıyla görünmüyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sen geliştirkçe site daha da güzel olacak. Yeni başlamışsın belli. :) Wordpress de , Joomla da iyidir. İkisiyle de her tür eklentiyle her istediğini yapabilirsin.

Yalnız şu "mrblar" tuhaflığında kurtulmanı tavsiye ediyorum. Hiç güzel değil. Alt tarafı 3 harf saha yazacaksın. ;)

www.yuvalikoyu.org

mrblar. Koyumuze web sitesi yaptım. Merak ettiğim siteye ilk girdiğinizde profesyonelce hazırlanmış hissi veriyor mu yoksa amatör oldugu belli oluyor mu?

Sitenin renk uyumu, ekrana dağılımı nasıl? Olumlu, olumsuz her türlü görüşe açığım. Simdiden Teşekkürler.

mrblar site html kaynaklı olduğu için üyelik sistemi yapamadım. ama haklısınız. tüm görüşleri toparlayıp baştan bir şeyler yapmaya başlayacağım. Teşekkürler. 

Mrblar... wordpress e bir bakayım herkes bunu söylüyor. Teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Güzel olmuş amatörce değil'de profesyonelce olmuş .Ben beğendim.

Sadece hemşerilerimiz bölümünü sevmedim neden derseniz herkesi açık açık deşifre ediyor .Cep numarası mesleği vs vs.

Yeri geldiğinde sakıncalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Ana Sayfa butonu rengini düzelttim. Facebook sayfasına bağlantı kurdum. diğer değişiklikleri de yapmaya başladık bakalım. Yardımcı olan herkese teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Elinize sağlık, bayağı bir uğraşmışsınız. Ancak halen eksikleriniz çok çok fazla. Örneğin yukarıdaki sekmelerde seçim rengi hep Anasayfa'da kalıyor. Yahut resimlerin açılışı hariç sayfada, oysa basit bir kodla animasyon olarak sayfa içerisinde olabilir. Renkler ve yazı karakterleriyle oynayarak ortamı biraz daha canlandırabilirsiniz. Üst logo önemli, elmaya başka bir yer bulun. Logonuz cansız ve atıl kalıyor, biraz daha genişleyebilir. Anasayfa'daki güncel haber spotuyla üstteki resim yer değiştirebilir. Hatta o resmi logonuzun sağ ve soluna ekleyebilirsiniz. Bunlar kısa bir turda dikkatimi çekenler sadece. Ancak salt html ile çok fazla ayrıntı ve görsellik elde etmeniz olanaksız. Vaktiniz varsa flash tabanlı yapıları araştırıp daha profesyonel çalışmalar elde edebilirsiniz. Ayrıca photoshop, lightroom türü programlarla resim işlemeyi de öğrenmelisiniz...

İyi akşamlar... fotoğrafların sayfa içerisinde açılması çalışmalarına başladım. şimdilik genel görünüm ve eski fotoğraflar albümünü yapabildim. lightbox ile yapmaya çalışıyorum. oluyor ama pek düzenli olmuyor. sayfayı tam ortalayamadım. bakalım zamanla artık. tekrar teşekkürler.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...