İçeriğe Yönlendir

Jant Boyama

Mert Ender

Recommended Posts

Uğur Çınar

hepsi mi?

yerinde rakam alınır boyacıdan, yoksa 600 deyip savar başından

doğru temizlemeye uğraşiyorum abi önceki boyaları kumlama yapacaktım tane başı 40 lira dediler :D   bende boya sökücüyle temizlemeyi düşünüyorum :D sıkıntı çıkarırmı :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kirkor ustanın çırağı idik :keyifli:

Yanına geleyim de, dürümcüdeki usta bu işi çözer :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Şu sıra jant lastik vs masrafa girdiğinden, yeni masrafa sokmayayım seni,  4 tane dürümle idare ederim bu seferlik :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şu sıra jant lastik vs masrafa girdiğinden, yeni masrafa sokmayayım seni,  4 tane dürümle idare ederim bu seferlik :)

Sorma sorma, fena kaçtı :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

doğru temizlemeye uğraşiyorum abi önceki boyaları kumlama yapacaktım tane başı 40 lira dediler :D   bende boya sökücüyle temizlemeyi düşünüyorum :D sıkıntı çıkarırmı :D

orjinal elktrostatik boyayı ne ile temizliyecen? üyeliğin falan çalınmadı dimi? bak şüphe ediyorum

divant cityy dürümü anca

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

orjinal elktrostatik boyayı ne ile temizliyecen? üyeliğin falan çalınmadı dimi? bak şüphe ediyorum

divant cityy dürümü anca

yok :D  abi gri var altında sarı da çıkar beyazda :D orjin pempe çıkarmı düşüncedeyim :D elektrostatik boyayı boya sökücü satılıyor ya oto boya nalburlarından :D ondan alıp temizlemeyi deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

o janlar mı asit banyosuna sok öyle boyat

asit te var abi sıkıntı yok :D daldırım :D abi :D dur yarın bi sorayım iyi fikirmiş  :D:p :P :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Özdemir
Volkan Doğrular
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

http://imgur.com/a/80gy0#XRv0jNU

Sizce bu jantları sizce hangi renkte boyatmalıyım ?

Boyama benimde aklımdan geçen bir değişiklikti konuyu görünce gündeme geldi tekrar.

Beyaz olur, aracın üzerinede birkaç küçük beyaz dokunuş yaparsın. Yada metalik füme gri olur. Siyahla çok tatlı duruyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Beyaz olur, aracın üzerinede birkaç küçük beyaz dokunuş yaparsın. Yada metalik füme gri olur. Siyahla çok tatlı duruyor.

Füme gri daha mantıklı beyaz sarı kırmızı çok abartıya kaçar.

Yorum bağlantısı

Füme gri daha mantıklı beyaz sarı kırmızı çok abartıya kaçar.

Bizim apartmanda 100. yıl siyah Astra ve Gri Auris var. Rengine hastayım. Maddiyat biraz rahat olsa bence C-Max e takmak isterim. Bu renkler özellikle siyah, beyaz ve gri araçlarda harika duruyor.

N6znKAJ.jpg?1

ycRpOJb.jpg?1

sv132fM.jpg?1

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Özdemir

Yıkamacıya gittiğin zaman tazyikli su ile çıkabildiğini duymuştum.

vala ben yaptıranlarda gordum cıktıgını duymadım ama sole bı durum var yakından tazzıklı suyu sıksan arabanın boyasınada zarar verebılır sonucta ben tazzık kullanmıyorum mesela :s

Şurada konuştuk ve uzun süreli kullanımda olamayacağına karar vermiştik.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/228629-plastidip-uygulamalar%C4%B1/page-13

yenı oldugum ıcın burda konu uzerıne tartıstıgınızı bılmıyordum ama kendım yaptırmayı dusundugum ıcın fıkır sundum :)

Yorum bağlantısı
Barış Gür

Jant boyası araba boyası gibi olmuyor alüminyum malzeme boya tutması açısından sacdan çok farklı bir karakteristiğe sahip. Genel uygulama powder coat, yani Türkçe'de elektrostatik boya diye tabir ettiğimiz işlemdir. Boyanın malzemeye tutunabilmesi için önce zıparalanması icap eder. Kumlama ile yapılan zımparadan tedirgin olmayın yüzey kalitesini çok bozmaz. Boya sonrası fırınlama gerektirdiği için elektrostatik boya her boyacının yapabileceği bir iş değildir ama iyi yapıldığında sonuçları orijinal jantın boyasıyla aynı hatta ustasına bağlı daha iyi olur. Parlak ve mat dilediğiniz kadar renk seçeneği de bulunur. Ama çizik var diye yapılacak bir iş olduğunu düşünmüyorum modifiye amaçlı yapılırsa anlamlı çünkü uğraştıran çok da ucuz olmayan bir işlem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Plasti dip diye bir boya çıkmış, istendiğinde sökülebiliyor da. Böyle bir çözümle renk değişikliği denenebilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil

Hazır konu olduğu için yeni konu açmak istemedim.

2 gün önce dar bir sokakta aniden yola çıkan araca çarpmamak için reflek olarak direksiyonu hafif sağa kırınca ön jantı kaldırıma sürttüm. Biraz canım sıkıldı ama sonra daha büyük bir sorun olmadığına şükrettim.
Resimde 1 numara ile işaretlediğim kısımlar çizildi(çizikler derin biraz) Jantı komple boyamak yerine 2 numarayla işaretlediğim gibi boyatmayı düşünüyorum.
1. Renkte tutmama sorunu olurmu? Bütün gri jantlar aynımıdır(orjinal jantlar gibi hafif simli değil normal gri bunlar)?

2. Bu şekildemi boyatmak mantıklı yoksa jantı komplemi boyatmalıyım? 

3. Nelere dikkat etmem lazım? Daha önce jant boyatmadım hiç, boyacıma sormuştum jant boyuyoruz demişti(orjinal jantlar için sormuştum)

jiwu.jpg
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...