İçeriğe Yönlendir

Facebook Virüs !

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

arkadaşalar facebook hesabıma virüs bulaştı benim adıma video vs paylaşıyor nasıl kurtulurum bu durumdan, daha önce başına gelen var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

1- Facebook virüsü diye bir şey yoktur.

2- Hesabınıza erişen her şeye siz izin vermişsinizdir.

3- Uygulamalarım kısmından tüm uygulamalarınızı kaldırınız, sorununuz çözülecektir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Merhaba,

1- Facebook virüsü diye bir şey yoktur.

2- Hesabınıza erişen her şeye siz izin vermişsinizdir.

3- Uygulamalarım kısmından tüm uygulamalarınızı kaldırınız, sorununuz çözülecektir.

yaptım sani abi bütün uygulamaları kapatıyorum ancak faceye girip çıkıyorum uygulamalar tekrar açılmış oluyor !

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Tüm uygulamalarınızı silin. 

mert siliyorum yeniden giriş yaptığımda hepsi karşıma çıkıyor 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

mert siliyorum yeniden giriş yaptığımda hepsi karşıma çıkıyor 

Abi,

https://www.facebook.com/appcenter/

Buna girdiğin zaman sol altta uygulamaların diye bölüm var. Bütün uygulamaların gelir. Hepsini kendine ait sağ üstteki sarı ile işaretlediğim yerden kaldırıyorsun değil mi ? 

9tlbJFg.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Pcnıze team viewer 8 yüklerseniz uzaktan yardımla pcnıze girip yardımcı olabilirm. Bi ara bendede vardı benim adıma paylaşilan videolar öyle böyle videolar değildi... cok kötü bi durum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Çözüm

1. Başlat > Çalıştır’a giriyorsunuz.
  2. Buraya “regedit” yazıyorsunuz.
  3. Açılan kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > yolunu takip ediyorsunuz.
  4. Buradaki “eagmciolnojfofmggkffclbonhleeank” gibi karmaşık harflerden oluşan satırların hepsini siliyorsunuz.  Sonra restart atın 

arkadaşalar facebook hesabıma virüs bulaştı benim adıma video vs paylaşıyor nasıl kurtulurum bu durumdan, daha önce başına gelen var mı ?

Ayrıca, windows klasörünü,  system32 klasörünü bi gezin. Bu virüs buraya bir klasör içinde exe atıyor. Küfür içerikli ve saçma sapan harflerden oluşan..  Bu klasörü arayın varsa silin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

geçen hafta başıma geldi uygulama kaldırdım şifre değiştirdin yine yine tanımadığım kişileri takip ediyor asyada otel beğeniyordu. Araştırdım bilgisayara giriş yapıyormuş ve bu sayede şifreniz alıp kafasına göre takılıyormuş malwarebytes yükledim deneme sürümü olarak tarayıp buldu şimdilik sorun yok

abi söylediğin program sorunu çözdü çok şükür teşekkür ederim... :flowers:  yardımcı olamaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim  :flowers:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Burasıda vardı ama zaten chrome üzerinden sildiğinizde burdakiler siliniyo genelde. Yinede bi göz at kardeşim

:\Documents and Settings\KULLANICI ADINIZ\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Dediğim yerlere yinede bakmanı tavsiye ederim .Çünkü bu trojanlar sadece chrome'a bulaşıyor ve kendisine tam yetki veriyor.. Ayrıca Win klasörüne exe atıp startup'a ekletiyor.Böylece sen pc'yi açtığında dos tabanında bu virüs tekrar kuruluyor ve chrome'dan tüm yetki ve izinleri alıyor.. Kayıtlı tüm veri form ve şifrelerin  yapımcısının eline geçiyor..  Aman dikkat. 

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Dediğim yerlere yinede bakmanı tavsiye ederim .Çünkü bu trojanlar sadece chrome'a bulaşıyor ve kendisine tam yetki veriyor.. Ayrıca Win klasörüne exe atıp startup'a ekletiyor.Böylece sen pc'yi açtığında dos tabanında bu virüs tekrar kuruluyor ve chrome'dan tüm yetki ve izinleri alıyor.. Kayıtlı tüm veri form ve şifrelerin  yapımcısının eline geçiyor..  Aman dikkat. 

uyarını dikkate alırım kardeşim saol  :flowers:

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Çözüm

1. Başlat > Çalıştır’a giriyorsunuz.
  2. Buraya “regedit” yazıyorsunuz.
  3. Açılan kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > yolunu takip ediyorsunuz.
  4. Buradaki “eagmciolnojfofmggkffclbonhleeank” gibi karmaşık harflerden oluşan satırların hepsini siliyorsunuz.  Sonra restart atın 

Ayrıca, windows klasörünü,  system32 klasörünü bi gezin. Bu virüs buraya bir klasör içinde exe atıyor. Küfür içerikli ve saçma sapan harflerden oluşan..  Bu klasörü arayın varsa silin. 

bahsettiğiniz kısımda policies altında google yok software altında google var onun altında chrome sonra extensions sonra karmaşık harfli ifade geliyor burası silinirmi acaba ?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

bahsettiğiniz kısımda policies altında google yok software altında google var onun altında chrome sonra extensions sonra karmaşık harfli ifade geliyor burası silinirmi acaba ?

Yerler farklılık gösterebiliyor. Mesela bende antivirüs programım kendi registry klasörüne almış tarayıcı dosyalarını.. Adı şanı belli  REG_SZ ler olmalı. jjldfgldfkhşfhgfhşklj gibi birşeyler varsa; ben olsam silerdim. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

facebook bizzat kendisi virüs yayıyor.. 

Adnan abinin farkında olmadan beni etiketlediği konuyu açınca pc'ye reklam virüsü geldi.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o kadar milyar dolar, 2 üniversiteli arkadaşın biribirini bulması ile kazanılmaz efendy

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Facebook ta son zamanlarda çok sık rastlıyorum..Arkadaşın senden bahsetti diyor bakıyorum hep video falan filan hiç oralı olmuyorum :) Nereliysem.. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...