İçeriğe Yönlendir

Mitsubishi Asx Tasarım Hatası (Koltukların Yüksekliği)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Merhaba,
Bugün babamla, İstanbul Yolu üzerinde ki Volvo, Skoda, Honda, Mercedes ve Mitsubishi bayilerine gittik. Mitsubishi bayinde zaten sadece Lancer ve ASX vardı binek olarak. Satış görevlisi bayan yanımıza hoşgeldiniz diye geldi ve bize ASX'i tanıtmaya başladı. İşte şöyle güzel böyle güzel, cam tavanda ledler var felan. Dıştan gerçekten çok güzel. İnci beyazıydı. Donanımda bayağı dolgun ve fiyat diğerlerine göre oldukça uygundu.
Neyse asıl mevzuya geçmeden detaya girelim; Babam ve ben neredeyse aynı boylardayız o 1.92 felan bende 1.90. Aracın içine bindik o da ne?! 
İkimizinde kafaları tavana değiyordu. Üstelik dik durmuyoruz birde. :D Bende ayardandır diye kol arıyorum. Yok! Satış görevlisi bayan şaştı kaldı. Sürücü tarafında elektrikli ayar varmış ve en düşük konumuda bile değiyor. Diğer tarafta zaten ayar yok. Bunun ayarı fekan yok mu diye sordum, kadın geldi kurcaladı kurcaladı bir yandanda gülüyor. :D Sonra başka birisini çağırdı ayar olmadığını söyledi gelen kişi. Sonra satış görevlisi Adımı sordu söyledim, birde arkaya geçer misin dedi geçtim oradada aynı. 

Sonra arabayı japonlar kendileri için yapmışlar muhabbeti felan döndü. İlginç olan bu araç bir SUV değil mi? SUV araç büyük ve yüksek olmaz mı? Lancer'a bindim onda öyle bir sorun yok. Fiesta flair vardı 2. el onda bile yok. 
Söz konusu araç bundan. 2011-Mitsubishi-ASX.jpg
Saygılarımla. 
Not: Yeni Superb harika bir araç. Dsg+TDİ+ Elegance candır. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mert o anki sahne gözümün önüne geldi :D :D :D

SuberB hakikaten süper :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Mert o anki sahne gözümün önüne geldi :D :D :D

SuberB hakikaten süper :)

Abi komikti cidden. :D

Taner Göde dediklerini duymasın. Adana'dan gelir kafana vurur Adam ilk asx'ini satıp 2013 modelini aldı o kadar memnun sen düşün artık :)

Mert adaş sizin bacak boylarınız kısa gövdeleriniz uzunsa japonlar ne yapsın  

Valla abi kötülemek amaçlı değil. Çok güzel araçlar ama kısa boylular için. Yanlış hatırlamıyorsam 57 bin fiyatı var. Dopdolu araç. :D

C-Max'e binince gülme tuttu bizi. :D 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mıtsubıshı'ye niye çamur atıyorsun. Sorun sizde. :)

Neden Abi? Ford'un en küçük aracına bile sığıyoruz? :)

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bu aractan arkadasımda var suan kullandıgım 1,6 tdci motor bu aractan daha ıyı performans verıyor,sureklı cıktıgım rampalardakı atıklıgı goremedım bu aracta tek fark yukseklık baska bı fark goremedım ;) kı arkadasımda kabul ettı ;) ;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Neden Abi? Ford'un en küçük aracına bile sığıyoruz? :)

1.70 olsaydınız. Banane.  :air_kiss:

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Çok ilginç gerçekten, demekki adamların baz aldığı kişiler japondu.

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ben de bu araçları beğenirdim 4-5 ay önce içine oturunca(daha doğrusu oturamayınca) dumur olmuştum :D  seni çok iyi anlıyorum Mert... :shok:

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Ben bu asx'i ilk alanlardanım. Boy 1.72 ve benimle birlikte 110kg 1.87 lik mali müşavir bir arkadaşımda aldı Kendisi çok rahat bir şekilde oturuyor hiçte sıkıntı duymuyor. Asx makyaj geçirdikten sonra böyle bir hata olduysa bilmem. ama bende 2011 modeli var böyle bir sıkıntı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

ASX'deki benzer sıkıntıyı (Tavana değme, sığamama) Nissan Kaşgayi'de yaşamıştım.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ne komik bir durum. 97 Model ford Explorerımda her türlü ayar mevcut. AŞşa yukarı sağa sola hatta sıksak çarpraz falan da götürecek :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ne komik bir durum. 97 Model ford Explorerımda her türlü ayar mevcut. AŞşa yukarı sağa sola hatta sıksak çarpraz falan da götürecek :sandalye:

Köklerine ayırıyor mu? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben de bu araçları beğenirdim 4-5 ay önce içine oturunca(daha doğrusu oturamayınca) dumur olmuştum :D  seni çok iyi anlıyorum Mert... :shok:

Japonlar kendilerine yapmışlar anlaşılan yani sonuç bu. :p

Ben bu asx'i ilk alanlardanım. Boy 1.72 ve benimle birlikte 110kg 1.87 lik mali müşavir bir arkadaşımda aldı Kendisi çok rahat bir şekilde oturuyor hiçte sıkıntı duymuyor. Asx makyaj geçirdikten sonra böyle bir hata olduysa bilmem. ama bende 2011 modeli var böyle bir sıkıntı yok.

Sizde sağ koltukta yükseklik ayarı var mı ? Eski makyajsız haline hiç binmediğim için konuşamam ama aynı gibi geliyor içi. Bu sıkıntıda cam tavanın mekanizmasının çıkıntılı olmasınında payı var ama yine alçak kalıyor. Yani şöyle anlatayım benim kafamın tavana değdiğini görebilmesi için satış görevlisinin bayağı eğilmesi gerekti. :)

ASX'deki benzer sıkıntıyı (Tavana değme, sığamama) Nissan Kaşgayi'de yaşamıştım.

Evet ondada aynı sıkıntı var ama ayarı vardı yanlış hatırlamıyorsam. :)

bence araç normal siz fazla uzunsunuz :)

Bence değiliz. Araç anormal. En basitinden palio'ya bile sığabilen insanlarız biz. :p

Ne komik bir durum. 97 Model ford Explorerımda her türlü ayar mevcut. AŞşa yukarı sağa sola hatta sıksak çarpraz falan da götürecek

Ford meğerse arması öpülesi markaymış Abi . Önde de arkada da otursak birsürü boşluk oluyor tavanla. :p 

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Köklerine ayırıyor mu? :D

Haftaya ayıracak :seytan:

Ford meğerse arması öpülesi markaymış Abi . Önde de arkada da otursak birsürü boşluk oluyor tavanla. :p

Yani :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sanirim guccuk suvlarin hepsinde var bu durum. Ayrica konu arka koltuk . Kia sportage da da ayni durum vardi esimle ben bile sasirdim. Ben 1.75 im halbuki :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Her aracın koltuk yüksekliği farklı.. örnek pederde 2005 model megane var araca oturunca her yeri görüyorum koltuk en altta olmasına rağmen araç yüksek. :D

Gel görki focusa binince sanki yerde gidiyorum içine gömülüyorsun :D ama ikisindede kafam tavana değmiyor.. ki boyum 1.93cm.

En rahat arabamız Transporter t5 di oturması da görüş acısı da inip binmesi de rahattı.  :D bunlara inip binerkende sıkıntı.. :D eğilerek giriyorum içine düşün.. 

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Her aracın koltuk yüksekliği farklı.. örnek pederde 2005 model megane var araca oturunca her yeri görüyorum koltuk en altta olmasına rağmen araç yüksek. :D

Gel görki focusa binince sanki yerde gidiyorum içine gömülüyorsun :D ama ikisindede kafam tavana değmiyor.. ki boyum 1.93cm.

En rahat arabamız Transporter t5 di oturması da görüş acısı da inip binmesi de rahattı.  :D bunlara inip binerkende sıkıntı.. :D eğilerek giriyorum içine düşün.. 

Abi yakınlarda varsa git dene beni birtek sen anlarsın. Hatta gitmişken birde ölümsüzleştir bu anı. :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Abi yakınlarda varsa git dene beni birtek sen anlarsın. Hatta gitmişken birde ölümsüzleştir bu anı. :D

Müsait bi zamanda giderim ama senin anlatışına göre ben giremem içine kesin :D Hüsranla sonuçlanır.. düşünsene 60 bin verip iki büklüm gitmek :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Koltuğu biraz yatırmak ve geri almak en baba çözümdür.

ama uzun dönemde taksici kamburu yapar.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.92 explorera daha adım atamaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...