İçeriğe Yönlendir

Explorer Çok Çabuk Isınma

İ. Halil Koç

Recommended Posts

İ. Halil Koç

araca 2 gündür kontak vurmadıgım halde çalıştırdım ve 30sn ye içinde bi koku geldi. kaputu açtım ve motorun alt kısmında  sagında ve solunda olmak üzere iki tane kalın demir boru gibi bişey var

(sanırım egsoz) onlardan şoför tarafında olanı çok acayip koyulaşmış ve demirin sıcaklıgından sis gibi olmuştu heryer. bu kadar ısınması ve yanacak derecede duamn çıkarması neden. yani dışarıya bir yerden duman atmıyor yanlış anlaşılmasın hani ütüyü basarsınız kumaş yanacak gibi olur yanık kokulu bir duman çıkarya ona benzer bi duman veriyor

Yorum bağlantısı
ÇAĞLAR KASIMOĞLU

Üstüne yağ damlamış,ilk ısınmada bu yağı üstünde yakmış olabilir. Bu akla gelen ilk ihtimal. Borunun üstüne yağın nerden geldiği tespit edilmeli. Hidrolik sıvılardan veya motor yağından olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

hayır yağ degilde 3 dört gün önce yıkadım aracı motorada wd40 temizleyici sprey sıktım o olabilirmidiycem ama kaç gün geçti üstünden. ve egsoz bu kadar çabuk nasıl ısınıyor ki normalmidir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

wd 40 lanmış yıknamış park edilmiş... normal olabilir dumanlar kokular

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

wd 40 lanmış yıknamış park edilmiş... normal olabilir dumanlar kokular

aslında gelen koku bana wd40 ın kokusu gibi gelmedi degil. peki diyelimki ondan  abi 20 sn ye gibi bir sürede bu kadar ısınması normal mi

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

ilk defa kendi kendini tamir eden bir araba tanıdım EXPLORER :)

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

koku bitti mi

evet sanırım dediğiniz gibi wd40 kokusuydu ve ısınmasınıda ustaya sordum egsoz normadir dedi. air ride ide tamir ettirdim şu an o rahatsız edici sarsıntısı zıplatması bitti. teyp ekranı kendiliginden geldi :)  kapının şifresini nasıl öğrene bilirim acaba ?

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

:D zaten öyle cuk cuk diyede açılıyorda  limited lere özel şifreli kapı hafızalı koltuk otmtk far falan varya benim araçda hani ondannn :D adamlar koymuş bari kullanalımda yapan mühendisin zoruna gitmesin abi ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...