İçeriğe Yönlendir

Yazıcı Ve Yardım.

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar,dört senedir kullandığım HP 1018 lazer yazıcım var.İşim gereği çok sık kullanıyorum.Windows 8 kullanmaya başlayınca da yazıcıyı kurdum ve problem yaşamadım.Akşam Windows 8.1 e güncelledim bilgisayarı.Bundan sonra yazıcı çalışmadı.Yazıcıyı tekrar kuruyorum.Kuruluyor denetim masasında yazıcının ismi görülüyor ama mb olarak 0 gösteriyor.Silip tekrar yüklemek istiyorum ürün bulunamadı diye silmiyor da...Yazıcıyı komşunun xp bilgisayarına kurdum gayet iyi çalışıyor.İnternetten HP nin sayfasına kayıt yaptırdım yine yok.yazdır deyince yazıcı çıkıyor.onaylıyorsun yazmıyor.İşin garibi Bilgisayara bağlı yazıcı yok demiyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Windows 8.1'in sürücüsü farklıdır. HP.com'dan tekrardan kontrol etmeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Sürümler arası bir uyumluluk sorunuyla karşı karşıyasınız. Yazıcı setup dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyip kuruluma başlayın, uyum sorunundan bahseden bir uyarı çıkar, oradaki "uyumluluk sorununu gider" seçeneğini seçerseniz karşınıza iki üç tane başka seçenek çıkar. "bu program windowsun hangi sürümünde çalışıyordu" şeklinde. Siz de karşınıza çıkan seçenekler arasındaki windowsun ... sürümünde seçeneğini tıklayıp onaylarsanız sistem o programı mevcut işletim sisteminde çalışacak şekilde ayarlar.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

hp com da 8.1 yazılımı yok henüz

teşekkür ederim celalettin bey.yazdıklarınızı kopyalayıp b.sayarıma kaydettim.

burayı denedim.8.1 görünüyor ama indirilecek program yok.diğerleri var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...