İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Geçtik, Ama !

Özcan Keskin

Recommended Posts

Özcan Keskin
(düzenlendi)

geçen hafta aracımın muayenesi vardı 1 hafta önceden randevusunu aldım yarım saat önceden gittim sıramı aldım muayeneye girdim aracın arkadaki emniyet kemeri açılmadı. biraz uğraştım açılmıyor. görevli arkadaş dışarda biraz uğraş dedi. bi 5 dakika felan uğraştım 1 cm bile çıkmıyor yerinden iyice sinirlendim birde sigarayı bırakma aşamasındayım saat 13:00 olmuş o saate kadar içmemişim gerisini siz düşünün, velhasıl kemer çıkmadı yerinden bu arada kemerin çıktığı yerdeki plastiğide kırdım. görevli bu sebepten dolayı aracın muayeneden kaldı dedi 1 ay içinde yaptır gel dedi. Hemen ustamı aradım gel bakalım dedi. gittim dışarda imiş gelene kadar bekleyemedim çırakla beraber koltuğu soktük döşemeyi söktük baya uğraştık adam edemedik bi geliyo bi gelmiyo .biz uğraşırken Mehmet amca geldi kendi eski ford ustalarından benim ustanıın dükkan sahibi  emekli olmuş elini ayağını çekmiş ama sabah 5 te işinin başında canı isterse çalışıyor Çekilin bakıyım dedi gözlüğünü burnun ucuna indirdi elini çenesine koydu 1 dakika içinde olayı çözdu. meğer bizim kemer çok alengirli imiş yatan koltuk olduğu için pozisyonu az değişse kemeri bırakmazmış. orasını burasını kurcaladı tamamdır dedi. ne yaptın dedim sanane dedi. bende eyvallah dedim :D hemen baktım tuvtürke 1 saat sonrasına randevu var hemen randevuyu aldım tekrar muayene ye girdim . ve 13 tane hafif kusur ile muayeneden geçtik :D biraz canım sıkıldı ama sonuçta muayeneden geçtik.

buda muayene raporu

iv8e.jpg

tarihinde Özcan Keskin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Demir

Hafif kusur bonuslarının hepsini toplamışsınız nerdeyse  :)  Geçmişsiniz, gözünüz aydın diyelim :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Far ayarlarını geç zaten. Ben ayar yaptırıp girdim tedbiren, yine far ayarı kusurlu çıktı. Sadece benim değil bir sürü kişini öyle. Neymiş efeem, onların ölçüm cihazları bilmemneymiş, yok eğimmiş, yok bükümmüş vık vık vık... Salak TÜV, onu bile becerememiş. Kendi standartını kendin belirleyip TSE belgesi verme araçlara ondan sonra şöyle de böyle de. Hadi canım sen de...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Göçenoğlu

Gaz sızdırmazlık raporu olmayınca muayeneden geçiyor muydu yani tüpü taktırıp direk binebilir miyiz

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Gaz sızdırmazlık raporu olmayınca muayeneden geçiyor muydu yani tüpü taktırıp direk binebilir miyiz

Hayır. Proje belgesi olacak, meendizler odasından belge alınacak. Ruhsata kaydettirilecek. YOk öyle taktır, bin. Sızdırmazlıkla işte bitse. Ohooo... :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin
(düzenlendi)

Far ayarlarını geç zaten. Ben ayar yaptırıp girdim tedbiren, yine far ayarı kusurlu çıktı. Sadece benim değil bir sürü kişini öyle. Neymiş efeem, onların ölçüm cihazları bilmemneymiş, yok eğimmiş, yok bükümmüş vık vık vık... Salak TÜV, onu bile becerememiş. Kendi standartını kendin belirleyip TSE belgesi verme araçlara ondan sonra şöyle de böyle de. Hadi canım sen de...

bende 1 gün önce ayar yaptırıp gittim elektirikçim bi şikayetin yoksa gerek yok yapmayalım nasıl olsa standart her araçta fara hafif kusur yazıyorlar demişti.

madem öyle far ayarına bakarken al eline tornavidayı 2 dakkada ayarla elinemi yapışır sanki :D

tarihinde Özcan Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Babamın arabası 2005 Focus 1, hiçbir ayar, tamir, onarım, bakım yaptırmadan :nazar:  tek seferde geçmiş evvelsi gün, 60 yaşındaki adamı oraya gönderdim ama çok korkuyordum, telefon etti, eyvaaaah dedim. Afferin oğlum adam gibi araba almışsın tek seferde geçti dedi..... :bravo:  :nazar:   ne de olsa Focussssss

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Efe Kahraman

aslında 3 hafif kusur 1 ağır kusuru ortaya çıkarsa nasıl olur _? :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

"Sinyal lambalar:rengi hatalı" Buna takıldım. Kırmızı mı yapmıştınız yoksa turuncuyu mu beğenmediler?

Yorum bağlantısı

Önemli olan geçmek. Kimse "aa sende çok fazla hafif kusur var" demiyor, bakmıyor bile. Geçtin mi? Geçtin.. Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Mustafa Egirdir

o sayfaya sığmazsa kusurlar ne olacak merak ediyorum

arkasına aynı kagıttan cıkarıp devam ediyorlar :)

Şirket arabasında görmüştüm.yazdıklarını yaptıracaağımıza aracı perte ayırsak olacaktı neredeyse :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Ben sıfır Mazda 3 aracıma lpg taktırdıktan sonra muayeneye girmiştim. Sıfır araca bile far ayarı kusurlu yazıyorlar :D O yüzden 13 kusur da bence önemsiz :good1:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sadece far yönü hatalı dese tamam,ama hem kısaların hem uzunların ayarı da yüksek diyor.bence yine de o farların ayara girmesi lazım.hem kendiniz hem bizler için.

ben mesela çok kızıyorum arkamdan gelenin farının aynamdan gözümü çıkarmasına-ya da karşıdan gelenin.

o farlara bakılmalı...

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

abi bu yorumla seni huniyle değilde takım elbiseli gördüm bi an :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

sadece far yönü hatalı dese tamam,ama hem kısaların hem uzunların ayarı da yüksek diyor.bence yine de o farların ayara girmesi lazım.hem kendiniz hem bizler için.

ben mesela çok kızıyorum arkamdan gelenin farının aynamdan gözümü çıkarmasına-ya da karşıdan gelenin.

o farlara bakılmalı...

Otomatik kararan ayna al abicim  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..Ben bu sızdırmazlık raporu olayını hala anlamadım..Bu rapora gerek yok deniliyor hafif kusur olarak yazılıyor ? Sızdırmazlık raporu alıp mı gideceğiz yoksa hafif kusura razı mı olacağız..

Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

"Sinyal lambalar:rengi hatalı" Buna takıldım. Kırmızı mı yapmıştınız yoksa turuncuyu mu beğenmediler?

tampon sinyalleri orjinalde toruncu

ben onları saffaf ile değiştirdim

içinede turuncu ampul taktım ondan olabilir

Stoplar folyo mu kaplı idi?

yok abi ön camda güneşlik var ondan folyo yazmış

o farlara bakılmalı...

valla 1 gün önce ayarlattım abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Sinyal lambaları rengi hatalı demiş ya, o yüzden stoplar folyolu mu dedim. Neden o kusur çıkmış?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sinyal lambaları rengi hatalı demiş ya, o yüzden stoplar folyolu mu dedim. Neden o kusur çıkmış?

Lambanın kendisi sarı ama dış kısmı sarı yerine beyazmış o yüzden..

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Eşimin aracını geçen ay ilk muayenesine soktum. Giderken tüm teçhizatı bagaja koydum. Geçti ama kusur olarak ilk yardım çantası yok diye bir madde var. Halbuki arkada yenilenmiş malzemeleriyle duruyor, hatta içinde  fazladan yolda falan bir şey olur düşüncesiyle muhakkak birkaç ameliyat malzemesi de bulunduruyorum. Birkaç kez yolda gördüğüm kazaya müdahalede işime çok yaramıştı. Baktım öyle bir rapor olunca gıcık olup aradım. Dediler ki hocam bişeyler yazıyoruz. Hafif kusur olduğu için önemi yok. Muhtemelen bagajda bulamamışlardır dediler :) Güler misin kızar mısın :)

Diyeceğim ; maalesef bişeyler yazıyorlar yazmış olmak için. Şasi numarası okunmuyor maddesi de aynı şekilde muhakkak yazılıyor ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Eşimin aracını geçen ay ilk muayenesine soktum. Giderken tüm teçhizatı bagaja koydum. Geçti ama kusur olarak ilk yardım çantası yok diye bir madde var. Halbuki arkada yenilenmiş malzemeleriyle duruyor, hatta içinde  fazladan yolda falan bir şey olur düşüncesiyle muhakkak birkaç ameliyat malzemesi de bulunduruyorum. Birkaç kez yolda gördüğüm kazaya müdahalede işime çok yaramıştı. Baktım öyle bir rapor olunca gıcık olup aradım. Dediler ki hocam bişeyler yazıyoruz. Hafif kusur olduğu için önemi yok. Muhtemelen bagajda bulamamışlardır dediler :) Güler misin kızar mısın :)

Diyeceğim ; maalesef bişeyler yazıyorlar yazmış olmak için. Şasi numarası okunmuyor maddesi de aynı şekilde muhakkak yazılıyor ...

Evet yazıyorlar ama yanlış kişiye yazmışlar haberleri yok Cem Hocam :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...