İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Geçtik, Ama !

Özcan Keskin

Recommended Posts

Eşimin aracını geçen ay ilk muayenesine soktum. Giderken tüm teçhizatı bagaja koydum. Geçti ama kusur olarak ilk yardım çantası yok diye bir madde var. Halbuki arkada yenilenmiş malzemeleriyle duruyor, hatta içinde  fazladan yolda falan bir şey olur düşüncesiyle muhakkak birkaç ameliyat malzemesi de bulunduruyorum. Birkaç kez yolda gördüğüm kazaya müdahalede işime çok yaramıştı. Baktım öyle bir rapor olunca gıcık olup aradım. Dediler ki hocam bişeyler yazıyoruz. Hafif kusur olduğu için önemi yok. Muhtemelen bagajda bulamamışlardır dediler :) Güler misin kızar mısın :)

Diyeceğim ; maalesef bişeyler yazıyorlar yazmış olmak için. Şasi numarası okunmuyor maddesi de aynı şekilde muhakkak yazılıyor ...

Keşke "farlar ayarsız" yada "şasi/ motor no okunmuyor" yazsalarmış  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

aslında 3 hafif kusur 1 ağır kusuru ortaya çıkarsa nasıl olur _? :D

3 kornel bi fenaltı. :crazy:

abi bu yorumla seni huniyle değilde takım elbiseli gördüm bi an :)

Gözlerini ovuştur bi daa bak janim. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun..Ben bu sızdırmazlık raporu olayını hala anlamadım..Bu rapora gerek yok deniliyor hafif kusur olarak yazılıyor ? Sızdırmazlık raporu alıp mı gideceğiz yoksa hafif kusura razı mı olacağız..

kusursuz geçmek istiyorsan rapor alıp gideceksin.gerçi örnekler ortada,kusursuz geçirmiyorlar.ben de farları ayarlatıp gitmiştim,bana da ayarsız yazdılar (farlara yani bana değil :crazy: )

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Eşimin aracını geçen ay ilk muayenesine soktum. Giderken tüm teçhizatı bagaja koydum. Geçti ama kusur olarak ilk yardım çantası yok diye bir madde var. Halbuki arkada yenilenmiş malzemeleriyle duruyor, hatta içinde  fazladan yolda falan bir şey olur düşüncesiyle muhakkak birkaç ameliyat malzemesi de bulunduruyorum. Birkaç kez yolda gördüğüm kazaya müdahalede işime çok yaramıştı. Baktım öyle bir rapor olunca gıcık olup aradım. Dediler ki hocam bişeyler yazıyoruz. Hafif kusur olduğu için önemi yok. Muhtemelen bagajda bulamamışlardır dediler :) Güler misin kızar mısın :)

Diyeceğim ; maalesef bişeyler yazıyorlar yazmış olmak için. Şasi numarası okunmuyor maddesi de aynı şekilde muhakkak yazılıyor ...

Bagajda değil de arka koltuğa konulmasını istiyorlar.. Bagaj da sadece stepneye bakmışlardır.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

stepne bağlantısı uygun değil yazıyor anlamadım ben :D orayı zaten bagajın içinde duruyor

Bagajda değil de arka koltuğa konulmasını istiyorlar.. Bagaj da sadece stepneye bakmışlardır.

abi bi sorum olacak stepnesiz dolanıyorum muayene gitsem ağır kusurmu olacak :D :D :D 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

stepne bağlantısı uygun değil yazıyor anlamadım ben :D orayı zaten bagajın içinde duruyor

abi bi sorum olacak stepnesiz dolanıyorum muayene gitsem ağır kusurmu olacak :D :D :D

Hafif kusur diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Uğur,lpgli araçların çoğunda stepne bagajda boşta duruyor ya,onun için bağlantı uygun değil yazıyor.bana da yazmışlardı :blush:

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun..Ben bu sızdırmazlık raporu olayını hala anlamadım..Bu rapora gerek yok deniliyor hafif kusur olarak yazılıyor ? Sızdırmazlık raporu alıp mı gideceğiz yoksa hafif kusura razı mı olacağız..

elamanın elinde cihaz var, gaz sızıyormu diye kotrol ediyor, yani bakıyorlar, ama genede hafif kusur diye yazıyorlar,saçmalık.

eger gaz karçırıyorsa, hiç digerlerine bakmadan gönderiyorlarmış, yaptır gel diye.

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

Başlık bulmuşken sormak istiyorum halojen farlı aracımın farları içine mercek bi xenon yapıldı muayneden geçermi?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Lambanın kendisi sarı ama dış kısmı sarı yerine beyazmış o yüzden..

Connect ve birçok araçta orjinal bu sekilde. Seffaf sinyal kısmında sadece turuncu ampül var ve bugüne kadar hiç hafif kusur yazılanına denk gelmedim.

Arkadaşın ampülleri kalitesiz olup zamanla üzerindeki turuncu boya atıp sarı yanmaya başlamış olabilir belki(konturol etmesinde fayda var)

Başlık bulmuşken sormak istiyorum halojen farlı aracımın farları içine mercek bi xenon yapıldı muayneden geçermi?

Xenon takılıysa geçmez malesef ama merceğe halojen ampul takarsan geçer  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Connect ve birçok araçta orjinal bu sekilde. Seffaf sinyal kısmında sadece turuncu ampül var ve bugüne kadar hiç hafif kusur yazılanına denk gelmedim.

Arkadaşın ampülleri kalitesiz olup zamanla üzerindeki turuncu boya atıp sarı yanmaya başlamış olabilir belki(konturol etmesinde fayda var)

Xenon takılıysa geçmez malesef ama merceğe halojen ampul takarsan geçer  ;)

Orjinal donanıma birşey denilmiyor zaten :D Mesela orjinalde de stepne yoksa da kusur yazılmıyor..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

3 kornel bi fenaltı. :crazy:

Gözlerini ovuştur bi daa bak janim. ;)

düzeldi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Arkadaşlar benimde vize ile başım belada. Şase no okumaları aracın yapısından dolayı  okumaları mümkün değil. Fabrikası uğraşmasınlar diye Kapı aralığına tüm bilgileri yapıştırmış. 2 yıl önceki vizemde sorunsuz geçti . Şimdi ise ;

1-şase no okunamadı-EMNİYETSİZ

2-el freni kusuru-ağır kusur

3-LPG tankı bilgileri okunamadı -ağır kusur

2 ve 3 nolu ağır kusurlar halledildi. 1.sıradaki EMNİYETSİZ tanımlı olarak geçen kusur ne manaya geliyor hafif kusurmu yoksa ağır kusurmu. Ben bu işten bişey anlamadım 10 günüm var süremin bitmesine. olmadı arabanın kupasını sökün okuyun diyeceğim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Arkadaşlar benimde vize ile başım belada. Şase no okumaları aracın yapısından dolayı  okumaları mümkün değil. Fabrikası uğraşmasınlar diye Kapı aralığına tüm bilgileri yapıştırmış. 2 yıl önceki vizemde sorunsuz geçti . Şimdi ise ;

1-şase no okunamadı-EMNİYETSİZ

2-el freni kusuru-ağır kusur

3-LPG tankı bilgileri okunamadı -ağır kusur

2 ve 3 nolu ağır kusurlar halledildi. 1.sıradaki EMNİYETSİZ tanımlı olarak geçen kusur ne manaya geliyor hafif kusurmu yoksa ağır kusurmu. Ben bu işten bişey anlamadım 10 günüm var süremin bitmesine. olmadı arabanın kupasını sökün okuyun diyeceğim. :)

emniyetsiz ile ağır kusur aynı kardeş yani ikinindede muayeneden geçemezsiniz

Kontrol ve test cihazları eşliğinde araçların gerçek durumu tespit edilmekte ve ağır kusurlu veya emniyetsiz durumda olan araçlara onay verilmeyip bir aylık süre içinde gerekli tamiratın yaptırılması sağlanmaktadır.

http://www.tuvturk.com.tr/arac-muayenesi.aspx

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...