İçeriğe Yönlendir

2001 Fiesta Mercek Uygulaması

Gökhan Tongay

Recommended Posts

Gökhan Tongay
(düzenlendi)

son halimiz bu oldu daha sabah çekebildim ilk fotomuzu.

10302023_10154401494775445_1473664643068

audi xenon sistemini montajladım 4300k d3s sistem kullanıyorum artık.

10489976_10154401495260445_3794320486854

mercedes e250 ni gündüz ledindeki mercekli kısmı sinyallerime uyarladım.

10552406_10154401495460445_8791473988610

10527436_10154401495695445_7237191913622

keske üstteki farlardan bulabilsem de sistemi de uyarlayabilsem :) sırada sanırım led teknolojisi kaldı

2013-E-Class-122.jpg

tarihinde Gökhan Tongay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Burak Fidan

Dostum emeğine sağlık gerçekten çok beğendim hem emeğini hem de sonucu :) bu mercektir şapkadır 4300ler, 8000ler bunlar neler yani kısaca komponentleri tanıtabilir misin. Basit olarak kendi farıma şu fotoğraftaki gibi bir görüntü sağlamak için hangi kiti yada ne satınalmam gerekiyor ?

Deit66l.jpg

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Öncelikle teşekkür ederim. Ben kendime bir çift far almıştım yedek onlar üzerinde çalıştım. Mercek bulman gerekli öncelikle. Merceklerde genellikle 3 farklı isim öne çıkmaktadır. Hella valeo bosch. Ben bosch u tercih ettim biraz büyük ama en güzel kesilme çizgisini onda görebiliyorum. Benim farlarım bi xenon yani uzun kısa tek ampulden sağlanıyor. Bazı arabalarda 2 ampul vardır birisi uzun birisi kısadır. Merceği aldıktan sonra mercek şapkası bir çok arabadan bulabilirsin yaşadığın şehirde sanayide araştırma yaparsan kırık hasarlı farları genelde çöpe atarlar onlardan istediğini alıp parçalayabilirsin. Kesip biçmeden ve sabitlemeden sonra farları kapatıyorsun zevke göre angel vs koyabilirsin. Ben ilk başta japon malı kalitesiz xenon kitle başladım sonra şansıma audi xenon kitini toplamayı başardım. İnternette satılık xenon kitlerini bulabilirsin. Farkları otijinal olanlar aküyü ve ampulu yormaz arıza çıkartmaz dayanıklıdır. Diğerleri 2 3 ayda problem yaratmaya başlar. 4300 5000 6000 8000 ışığın renk tonlarıdır 4300 gün ışığına en yakın olurken 16000 32000 daha çok mor renktedir. Rakam ne kadar artarsa ıslak zeminde ve yolda ışığın yansıması artacagından aydınlatması azalır.

4fdff856b58a56996a90fa4066e5d754.jpg

Şu an görüntüm böyle ve kesinlikle gece yol aydınlatmam % 100 arttı önceden sellektör yaptığımda dikkat çekemezdim şimdi yolcu otobüsü kamyon ve tırlar bile yol veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Gökhan dostum vallahi helal çok güzel anlatmışsın. Bayıldım :)

Peki bu balasttır kıl topak onların bağlantılarını elektrikkçi mi yapıyor yoksa fara gelen kablolamalar direkt olarak kullanılabiliyor mu. Asllında cevabın tahminimce kullanılamayacağı yönünde. Ben bi önceki mesajda eklediğim fotodaki mercek ve farı daha çok beğenmiştim görüntü olarak ama tabi kalite farkı varsa bilmiyorum ..

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Antalyada imkanlarım az çıkma far bulamıyorum o yuzden ilk yaptığım basit tasarım oldu sonra bir yerden mercedes e 250 farı buldum onu değerlendirdim bursada imkanlar nasıldır bilemem farını kapatacak kadar buyuklukte far çerçevesi uydurman lazım normalde fabrikasyon farlarda mercek far tasının arkasında kaldığından görüntüsü güzel oluyor ama el yapımında senin yetenegine kalıyor. Güzel kapatabilirseb güzel görüntü yakalarsın. Balastları her elektirikçi bağlayabilir bir + girişi bir de - çıkışı var okadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

İsteklerinize bağlı yedek farlar dahil 500 600 u bulur xenon kit hariç

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Tongay
(düzenlendi)

e94e53c8b1a6dc48655a3529be4acd3f.jpg

efc90a1b48531ee1a22770b65f20c916.jpg

Kısaları ölçmedim ama sanırım uzunlar ölçmeme göre 200 m uzağı aydınlatıyor

tarihinde Gökhan Tongay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atilla Yılmaz

on numara olmuş ellerine sağlık bakalım ben daha araştırmadyım alamadım fiasta fan artık senin bu resimlerden kopya çekeriz:)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

:D çek çek inanılmaz fark ediyor yarım saat önce gelirken yolun sol tarafında merso gl serisi jip duruyordu park halinde içerisinde birisi oturuyor ben de uzunları yaktım azcık yolda oyniyim hem 4 yol geçişi vardı güvenlik olsun diye adam bana sellektör yaptı kapat şunları dercesine :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Tongay

7ff52092bf769d08c1fb094f8d6b0acc.jpg

Yaptığım uygulamamın sonucu herzaman belli olmasada arada oluyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
AHMET OLCAY

Güzel sade şık araba gökhan farlar da yakışmış.maşallah diyelim :nazar: kazasız belasız binersin inşallah...  Bu tarz bir uygulama yapmak için yardımlarını bekliyorum.

7ff52092bf769d08c1fb094f8d6b0acc.jpg

Yaptığım uygulamamın sonucu herzaman belli olmasada arada oluyor :)

Güzel sade şık araba gökhan farlar da yakışmış.maşallah diyelim :nazar: kazasız belasız binersin inşallah... Bu tarz bir uygulama yapmak için yardımlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Herzaman eğer isterseniz bir arkadaşımın fiesta için farları satılık düşünürseniz özel mesaj atın bilgilerini aktarayım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
emin burak yeğ

çok güzel görünüyor maşallah :) ben bir tek buna cesaret edemiyorum,sadece far karartma yapıp o şekilde kullanırım sanırım

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Far şimdi ben burdayım demiş işte.Ellerine sağlık.

Kıslıma işlemini yaptın mı?Sabit mi?

Gel sinyalide power led yap :p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Sabit oktay abi sinyaller için ledim var aslında bana bir yol çizersenyaparım :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sinyal kısmındaki yuvarlak bölüm iç çapı şu an aklımda yok ama en yakın şekilde bu grup lensleri kullanarak yapmanı tavsiye ederim.Yada elinde kullanmayacağım mercek var ise fakat lens kısmının çapı uyuyorsa benim yaptığım çalışmadaki gibi yapabilirsin.

LEnsler bunlar.

http://www.marketdijital.com/6Li-Powerlux-30-50-D-Lens,PR-1002.html

http://www.marketdijital.com/4Lu-Lens-25-Derece-50mm,PR-685.html

http://www.marketdijital.com/12-Li-Petek-Lens,PR-232.html

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/253375-coming-soon-directed-by-oktay-toker/page-4

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...