İçeriğe Yönlendir

Sizce Mazda 3 Alınır Mı ?

Hüseyin Uzun

Recommended Posts

Dünyanın en sorunsuz markası seçilmişti birkaç sene önce. Genelde Toyota bilinir ama Mazda Toyotadan daha sağlamdır. Bir toyota kullanıcısı olarak bunu söylemek zor ama gerçekler acı :D

Bu arada arkdaşımda şu kapaklı farlı olan eski modellerinden vardı, jip gibi kullanırdı. Otomatik camı bozuldu sanıp kapıyı sökmeye çalıştık baktık bozacaz, wd40 sıktık cam çalışmaya başladı :D Araba bakımsızlıktan dökülüyordu ama gene de tık demedi yolda bırakmadı, geri zekalının biri yanlış buji takmış araba 2 pistonla bile gitmişti haftalarca, otomatik şanzımanı dağıldı yağsız olarak burdan İzmir'e gitti. Şu anda araç manuel olarak babası tarafından kullanılıyor :D

O Mazdalar ile şimdiki Mazdalar biraz farklı ama sorunsuzluk konusunda Mazda'nın misyonu devam ediyor. Mazda şu anda Türkiye'de yeni yapılanmada. Distirbütörler markayı Türkiye'de ileri taşıyacaklarına gerilettiler. Japonlar direkt satışını yapıyor değişiklikten sonra. Şu anda orta sınıfta en dolu seçenek Mazda3. Dizelde de focus ile aynı motoru kullanırken, muhtemelen yürüyen aksamda da benzerlikler varken, üstelik Ford çatısı altındayken, kardeş markayı daha bir önemsemek gerekiyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dünyanın en sorunsuz markası seçilmişti birkaç sene önce. Genelde Toyota bilinir ama Mazda Toyotadan daha sağlamdır. Bir toyota kullanıcısı olarak bunu söylemek zor ama gerçekler acı :D

Bu arada arkdaşımda şu kapaklı farlı olan eski modellerinden vardı, jip gibi kullanırdı. Otomatik camı bozuldu sanıp kapıyı sökmeye çalıştık baktık bozacaz, wd40 sıktık cam çalışmaya başladı :D Araba bakımsızlıktan dökülüyordu ama gene de tık demedi yolda bırakmadı, geri zekalının biri yanlış buji takmış araba 2 pistonla bile gitmişti haftalarca, otomatik şanzımanı dağıldı yağsız olarak burdan İzmir'e gitti. Şu anda araç manuel olarak babası tarafından kullanılıyor :D

focus ile aynı araba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Neden diyip cevap alana kadar kovalarım :) :))

Bak bu sorunun yanıtı basit..Bir sandalye al balkona at..Eğer balkon cadde görüyorsa daha iyi :) Oraya otur 30 dakika içinde yoldan kaç tane mazda 3 geçtiğini not al.. Aynı zamanda Focus kaç tane geçiyor bir de onu not al.Sonra kıyaslama yap :) Şanslıysan 1 adet mazda 3 denk gelebilir.. Ben Türkiye şartlarında pazar payı olmayan araç almam..Alana saygı duyarım o başka..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Bak bu sorunun yanıtı basit..Bir sandalye al balkona at..Eğer balkon cadde görüyorsa daha iyi :) Oraya otur 30 dakika içinde yoldan kaç tane mazda 3 geçtiğini not al.. Aynı zamanda Focus kaç tane geçiyor bir de onu not al.Sonra kıyaslama yap :) Şanslıysan 1 adet mazda 3 denk gelebilir.. Ben Türkiye şartlarında pazar payı olmayan araç almam..Alana saygı duyarım o başka..

Size katılıyorum bu yüzden tedirginim zaten satılığa çıktımı hemen satılabilmesi önemli benim içinde .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dış tasarım olarak Mazda 3 ün sedanı, Focus un hatcback i daha agresif duruyor. Mazda nın iç dizaynı ayrı bir havası var. Performans olarak hemen hemen Focus ile eşdeğer sanırsam. Gerisi zevk meselesi... 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Mazda güzel araç bence ha ülkemizde satış sıkıntısı olduğu doğru bir bakıma.Eğer böyle bir araç alınacaksa kesinlikle ikinci el ve en iyi fiyata alınmalı ki satışta zarar en aza indirgensin.Birazda binici olmak lazım kısa vadeli satışlar için uygun araç değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Size katılıyorum bu yüzden tedirginim zaten satılığa çıktımı hemen satılabilmesi önemli benim içinde .

O zaman benim gibi 2 ayda zor satarsın hatasız bir Mazda'yı Hüseyincim. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bu mantıkla Focus da almamak lazım, Megane-Astra falan daha çok.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu mantıkla Focus da almamak lazım, Megane-Astra falan daha çok.

Astra belki ama Megane asla daha çok olamaz.. Yanlışınız var..

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Astra belki ama Megane asla daha çok olamaz.. Yanlışınız var..

2013 Ekim sonu itibariyle yıllık satışlar:

Alt-Orta Sınıf Hatchback

1. Opel Astra HB 14.313

2. VW Golf 12.200

3. Toyota Auris 8.137

4. Hyundai i30 7.358

5. Renault Megane 4.872

6. Citroen C4 4.320

7. Audi A3 Sportback 4.107

8. Seat Leon 3.732

9. Kia Ceed 2.216

10. Ford Focus HB 1.906

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

En çok değer kaybetmeyen ve çok satan araçlardan biri olarak toyota neden almıyorsunuz da ford alıyorsunuz diye sorarlar o zaman adama :D

Bu işler zevk meselesi birazda herşeye ticaret gözüyle bakmak da yanlış. İnsan dünyaya kaç gere geliyor... 

Trafikte adam başı ford adım başı toyota adım başı vw veya opel varken, mazdaya binmek de bir ayrıcalıktır, şahsen başka bir bakış açısıyla bazen sırf bu sebepten bile alınabilir :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Trafikte adam başı ford adım başı toyota adım başı vw veya opel varken, mazdaya binmek de bir ayrıcalıktır, şahsen başka bir bakış açısıyla bazen sırf bu sebepten bile alınabilir :)

Ben de bu sebepten almıştım. Ama belli bir zaman sonra elden çıkarmak gerektiği zaman ha diyince malesef elden çıkmıyor bu araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Ben de bu sebepten almıştım. Ama belli bir zaman sonra elden çıkarmak gerektiği zaman ha diyince malesef elden çıkmıyor bu araç.

Gülü seven dikenine katlanır durumu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

2013 Ekim sonu itibariyle yıllık satışlar:

Alt-Orta Sınıf Hatchback

1. Opel Astra HB 14.313

2. VW Golf 12.200

3. Toyota Auris 8.137

4. Hyundai i30 7.358

5. Renault Megane 4.872

6. Citroen C4 4.320

7. Audi A3 Sportback 4.107

8. Seat Leon 3.732

9. Kia Ceed 2.216

10. Ford Focus HB 1.906

İyi ama konumuz 3 kasa focus değil ki :) Sorulan 2.5 kasa focus mu 3 kasa mazda mı ? Sizin liste de 3 kasa mazdayı göremedim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Gülü seven dikenine katlanır durumu :)

Aynen öyle gülü çok severek aldım, ancak dikeni biraz sancılı Mazda'nın ;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

O fiyata o Mazda bedava. Sanki birşeyleri var gibi düşündürdü.

Kesinlikle fiyatta sıkıntı var araştırın ona göre alın. Ben LPGli hatasız Mazda 3 ümü 40.000 TL'ye sattım 1 ay olmadı.

Herkese teşekkür ederim.verilen bilgiler doğrultusunda binici olduğumuz için niyetlenmiştik.Araç sahibi sadece arka tampon boyalı degişen yok demişti.Bilal ve Emre Bey sağolsun içime kurt düşürdü.Dedikleri gibi arabanın 7500 liralık hasar kaydı çıktı.

Bundada bir hayır var diyip focus'la devam kararı aldık...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Öyle birşey çıktıysa en doğrusunu yapmışsınız  :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Hayır vardır muhakkak. 2. El Araç Satın Alma Rehberi Madde 5'de der ki:

“Hiçbir satıcı bizden daha saf değildir.” Kimse kimseye para hediye etmez. Eğer bir araç satın alıyor ve satıcı da indirim yapmakta fazla nazlanmıyorsa dikkat etmeniz gerekir.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/247768-2-el-satın-alma-rehberi/

Çok haklısınız.açıkcası satıcının anlatmasına göre bin lira civarı hasar kaydı çıkmasını bekliyordum 7500 şok oldum.aracıyı aradım konuştum oda mahçup oldu. Bu zamanda babana bile güvenmiceksin diye boşuna söylemiyorlar.:)

Biraz daha bekleyip focus 3 için kolları sıvamak en iyisi.:)

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Çok haklısınız.açıkcası satıcının anlatmasına göre bin lira civarı hasar kaydı çıkmasını bekliyordum 7500 şok oldum.aracıyı aradım konuştum oda mahçup oldu. Bu zamanda babana bile güvenmiceksin diye boşuna söylemiyorlar. :)

Biraz daha bekleyip focus 3 için kolları sıvamak en iyisi. :)

Ya da mahçup olmuş numarası yaptı diyelim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Ya da mahçup olmuş numarası yaptı diyelim ;)

Olmuştur olmuştur:) Arabayı alamadık adamın günahını da almıyım bari :):):)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hayır vardır muhakkak. 2. El Araç Satın Alma Rehberi Madde 5'de der ki:

“Hiçbir satıcı bizden daha saf değildir.” Kimse kimseye para hediye etmez. Eğer bir araç satın alıyor ve satıcı da indirim yapmakta fazla nazlanmıyorsa dikkat etmeniz gerekir.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/247768-2-el-satın-alma-rehberi/

Daire kiraya vereceğimiz zaman da karşılaştığımız bir durum var..Adam geliyor kira ne kadar diyor 750 tl diyoruz mesela..Tamam diyor.Depozito tamam diyor.. :) Hiç pazarlık falan yok.. Bu tip insanlar 1-2 ay sonra maalesef kira ödemiyorlar..Ancak en baştan gelip 750 tl çok bunu 700 yapamaz mıyız..Depozito şuanda veremem 2 ay sonra versem olmaz mı diyen kişiler dikkat ediyorum kiralarını tıkır tıkır ödüyorlar..

Ev sahipleri kiraya verirken bu konuya özellikle dikkat etsinler..Herşeye tamam diyen kiracıdan uzak dursunlar :D Pazarlıkçı olanı makbuldür :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...