İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Misafir
Ali Kangal yazdı:

Focus 2 dizel en az hangi devir ve hızda az yakıyor

Maksimum tork 1750 devirde. 5. vites 1750 devir. Altında daha az yakabilir ama uzun vade için önerilmez.

Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Maksimum tork 1750 devirde. 5. vites 1750 devir. Altında daha az yakabilir ama uzun vade için önerilmez.
șehirici hangi devir vites
Yorum bağlantısı
Misafir

Hız sınırı 70 olan yerlerde 4.vites 1750 devirle gidiyorum. Vites ne olursa olsun 1750-2000 devir aralığında verimli yürür.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Kangal yazdı:
Eren Sağ yazdı:

șehirici hangi devir vites

ona trafik koşulları karar verir. şehir var şehir var ayrıca.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
ona trafik koşulları karar verir. şehir var şehir var ayrıca.
Mesela 4.vites 70.
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
yokuş çıkamaz, şehir içlerinde yokuş çok
Hiç yokuș yok ta adana da 2000 devirden așagıda araç cekmiyo yokușta.
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Hız sınırı 70 olan yerlerde 4.vites 1750 devirle gidiyorum. Vites ne olursa olsun 1750-2000 devir aralığında verimli yürür.
Aynen bende aynen üstad.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hüseyin Maviş

Bugün Ankara'dan Bolu Abant'a yaklaşık 190 km. yol yaptım. Otobanda ortalama hız 103 km. ortalama yakıt 4,0 idi. Otobandan çıktık, otele yaklaşık 20 km. gittik, ortalama hız 96, yakıt gene 4,0 idi. Buna 0,5 eklemek gerekiyor gerçek tüketimi bulmak için. Ankara'ya dönünce gerçek tüketimi tekrar yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Her gün 2008 model Cmax 1.6 tdci ile 120 km yol gidiyorum.

20 km şehir içi. Şehir içinde 4 lamba, şehir dışında da 4 lamba var. 

Ortalama hızım 85 km/s

100 km.de yaz aylarında 3.6 kış aylarında 3.9 lt yakıt tüketiyorum.

_28a2308.jpg

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Her gün 2008 model Cmax 1.6 tdci ile 120 km yol gidiyorum.

20 km şehir içi. Şehir içinde 4 lamba, şehir dışında da 4 lamba var. 

Ortalama hızım 85 km/s

100 km.de yaz aylarında 3.6 kış aylarında 3.9 lt yakıt tüketiyorum.

_28a2308.jpg
İyi ama biraz devirlen
Bugün Ankara'dan Bolu Abant'a yaklaşık 190 km. yol yaptım. Otobanda ortalama hız 103 km. ortalama yakıt 4,0 idi. Otobandan çıktık, otele yaklaşık 20 km. gittik, ortalama hız 96, yakıt gene 4,0 idi. Buna 0,5 eklemek gerekiyor gerçek tüketimi bulmak için. Ankara'ya dönünce gerçek tüketimi tekrar yazarım.
Araç neydi hüseyin abi focus mu
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Ali Kangal yazdı:

Araç neydi hüseyin abi focus mu

Evet Ali bey, 2008 Focus TDCİ Collection. Bir de lastik havalarını yola çıkarken 33 yaptım. Bagaj dolu, araçta sadece eşim vardı, 2 araba peş peşe geldik, damadın araba BMV 1 serisi benzinli otomatik, kızım ve ek koltukta torunum var iken bagajı dolu olarak ortalamasının 7,0 olduğunu söyledi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Evet Ali bey, 2008 Focus TDCİ Collection. Bir de lastik havalarını yola çıkarken 33 yaptım. Bagaj dolu, araçta sadece eşim vardı, 2 araba peş peşe geldik, damadın araba BMV 1 serisi benzinli otomatik, kızım ve ek koltukta torunum var iken bagajı dolu olarak ortalamasının 7,0 olduğunu söyledi.
O bmw sendeki focus fark bu lastik basınç normaldede 33 degilmi şehiriçi sende
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Ali Kangal yazdı:
Hüseyin Maviş yazdı:

O bmw sendeki focus fark bu lastik basınç normaldede 33 degilmi şehiriçi sende

Evet, amacım lastik basınçlarının da önemli olduğu ve kontrol edilmesi gerektiğini vurgulamaktı. Bazen hava basıncı düşüyor veya hava kaybı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Evet, amacım lastik basınçlarının da önemli olduğu ve kontrol edilmesi gerektiğini vurgulamaktı. Bazen hava basıncı düşüyor veya hava kaybı oluyor.
30 dan aşşagı düşerse çok fark ediyor yakıt
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

3.5 4 litre... Bunlar yol bilgisayarı verileri diyin lütfen. Pompada 5 litre benim uzun yol, hiç görmedim bu değerleri 6 senedir.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
3.5 4 litre... Bunlar yol bilgisayarı verileri diyin lütfen. Pompada 5 litre benim uzun yol, hiç görmedim bu değerleri 6 senedir.
Ahmet hocam benimkide focus 2 dizel 4.5 5lt yakıyor uzun yol
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ahmet hocam, benim bu konuyla ilgili önceki paylaşımlarımda yol bilgisayarı genellikle 4,3 , gerçek tüketim 4,8 falan çıkardı, yani arada 0,5 lt. fark vardı. Otobanda 120-130 km. hızla sanki daha az yaktı gibi geldi ve 4,0 çıktı, gerçek tüketimi ölçmedim ama 4,5 falandır.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

120-130 için 4,5 da güzel değer. Dediğim gibi benim 5, 5,5 litre o hızlarda. Bir kere 100 ile Ankara İstanbul yaptım 4,36 yaktı pompa verisi, siz 120-130 ile bu değerleri görmüşsün. 6 sene oldu alalı, epey bakım yapıldı son günlerde, enjektörleri de temizlettim, bakalım düşecek mi yakıt.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

120-130 için 4,5 da güzel değer. Dediğim gibi benim 5, 5,5 litre o hızlarda. Bir kere 100 ile Ankara İstanbul yaptım 4,36 yaktı pompa verisi, siz 120-130 ile bu değerleri görmüşsün. 6 sene oldu alalı, epey bakım yapıldı son günlerde, enjektörleri de temizlettim, bakalım düşecek mi yakıt.

Ahmet bey, fazla da kafaya takmayın o kadar, umarım istediğiniz değerlere ulaşırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Ahmet bey, fazla da kafaya takmayın o kadar, umarım istediğiniz değerlere ulaşırsınız.
Takmıyor abi sitem ediyor sende yazıyon az yakıyo diye tabi.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Matur
Ali Kangal yazdı:

İyi ama biraz devirlen 

Ay içinde 1 hafta süre boyunca 1500 km yola gidiyor araç. o zamanlar gereken devri alıyor. Aksi halde dediğiniz gibi. Devir olmalı.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Enjektör temizleme birşey değiştirmedi, şehir içi 7, şehir dışı 5 litre pompa verisi ile devam...

1. Ankara Korkuteli, GPS e göre 110 sabitledim, ortalama hız 82, yb 4.2
2. Şehir içi + Ankara'ya gidiş, ortalama hız 48, yb 5
3. Ve 4. Şehir içi, akü söküldügü için yol bilgisayarı verileri yok.
20d8c1880fef66d547a38061896aef5e.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Enjektör temizleme birşey değiştirmedi, şehir içi 7, şehir dışı 5 litre pompa verisi ile devam...

Benim 109 luk Focus 2 ile aynı yakıt, normali bu zaten kaç yakacak ki? Hipermil ile düz yolda boş araçta göstergede 3.6 lt ler görürsün. 90 lik focuslar daha az yakıyor onlarla karışmasın veriler .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Fabrika verisi 5.8/3.8... 4 4 buçuk yakanlar var 110 ile, onlar kafamı karıştırıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...