İçeriğe Yönlendir

Bulut Depolama Servisleri (Dropbox, Google Drive, Skydrive Vs.)

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Yasir Uslan

Ben tırsıyorum bu tip şeylerden. Yazarım mis gibi dvd'lerime bahçeye gömerim. Ne olur ne olmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok özel şeyler için değil elbette ama bazı dosyalar için güzel bir tercih.Ben yandex'in hizmetini kullanıyorum..Sürekli ulaşmanız gereken dosyalar atılabilir.Yada birisine göndermek istediğiniz uzun dosyalar.Karşı taraf alınca silersiniz.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Öncelikle Zafer bey beni bu site hakkında bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim inanın çok işime yaradı.

Dropbox Üye olunca artık direkt 2 gb alan veriyor onu arttırmak için davet edecek arkadaş yoksa ufak bir hile ile alanımızı Extra 16 gb kadar arttırmak mümkün.

Ben denedim işlem işe yarıyor demin Extra 7 gb daha ekledim sahte davet ile adım adım dikkatli yaparsanız hiç sorunsuz çalışıyor. 

n6gm.png[sten.pngg[/img]

Bende Victoяiatus isimli bir kişiden alıntı yaptım belki işinize yarar arkadaşlar.

Orijinalden alıntı:  Victoяiatus

Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu alandaki neredeyse tüm sistemleri denedim. Box cazip gibi görünsede (50 gb veriyor fakat aylık 10 GB sınırlaması var üstelik çook yavaş) Rahatlıkla en iyisi DropBox diyebilirim, fakat ücretsiz olarak sadece 2GB sağlaması, veya bazı telefon alan kişilere 2 yıllık 50 GB vermesi 2 yıl sonunda ne olacağı muamma oluşu, beni farklı arayışlara itti. Önce aynı PC den farklı account denedim fakat olmadı IP adresi aynı olduğu için yemedi, 2-3 gündür bu Dropboxta 20 GB'ın üzerine çıkmaya çalışıyordum, sonunda başardım, bunu da birçok kez sıcak fırsat yakaladığım artık aile gibi olduğumuz DonanımHaber ailesi ile paylaşmak istedim. Başta biraz karışık gelebilir, fakat 20GB üzerine çıkmak çok ama çok basit. Bu bir açık, henüz fixlenmemiş bir açık o nedenle elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ediyorum. Zaman alıyor, sabır istiyor ama değeceğini düşünüyorum 

DropBox'ta Zaman Kısıtlamasız, Ücretsiz 20 GB+ alan için Aşağıdaki aşamalar eksiksiz yapılmalıdır...

Linkten yeni bir hesap alıyoruz.   www.dropbox.com

1. Hesabımı bu şekilde kendim çıkarttım 22 GB'a. 

2 - Login olduktan sonra ''Bonus Space'' sekmesine geçip ''Invite a Friend'' kısmına tıklıyoruz, en altta çıkan referans linkimizi bir yere kaydediyoruz.

3 - VirtualBox sitesinden programını indiriyoruz. Bilmeyen arkadaşlar için; bu program Windows üzerinden farklı bir işletim sistemi kullanmanızı sağlıyor.

4 - Aşağıdaki linkten de VirtualBox ta çalıştırmak üzere Ubuntu İşletim Sistemini indiriyoruz.

5 - VirtualBox'ı kurduktan sonra ubuntu için sanal bir bilgisayar kurmamız gerekiyor;

✔ Bunun için ''New'' sekmesine tıklıyoruz. sanal pcniz için isim seçiyorsunuz, Type kısmından linux seçiyoruz, Version bölümünde ise ubuntu seçiyoruz.

✔ Bir sonraki aşamada sanal bilgisayarım için kullanmak istediğimiz ram miktarını atıyoruz.

✔ Sanal bilgisarayarınıza ''Create a virtual hard drive'' ı seçip sanal bir diskte ekleyebilirsiniz.

✔ Son olarak Create butonuna basıyoruz. indirdiğimiz iso dosyasını seçiyoruz, ardından starta basıyoruz.

✔ Biraz bekledikten sonra seçim ekranı gelecek ''Ubuntuyu denemek istiyorum'' veya ''try ubuntu'' kısmını seçiyoruz.

6 - Sistem açılınca Firefox'a tıklıyoruz ve www.dropbox.com adresine gidiyoruz. Burada Ubuntu için dropbox uygulamasını indiriyoruz. Install butonuna tıklıyoruz programı kuruyoruz. (32 bit ubuntu indirdiyseniz 32, 64 ise 64 olanı indiriyoruz) 

7 - Dropbox uygulamasını çalıştırıyoruz, "I already have a dropbox account" seçiyoruz, ama başka bir işlem yapmıyoruz, Firefoxu açıp başta kaydedin dediğim referans linkini giriyoruz ve sayfayı açıyoruz.

8 - ÇOK ÖNEMLİ! Diğer 7 işlemi eksiksiz yaptıysanız herşey yolunda demektir, tamda herşey yolundayken VirtualBox menüsünden ''Machine'' sekmesi altından ''Take Snapshot'' yapıyoruz, ve sistemi öylece kaydediyoruz. Bu işlemi, defalarca aynı kurulumu yapıp zaman kaybı yaşamamak için yapıyoruz...

9 -Firefox'ta Açtığımız referans linkine kafamıza göre bilgiler giriyoruz, (isim, soyisim, mail ve şifre şeklinde) Dropbox uygulamasına mail ve şifreyi giriyoruz. 2 GB seçip aktive ediyoruz. Eksiksizce yaptığımız bu işlem sonucu 500MB kazanıyoruz.

örnek:
Ali
Can 
alican@hotmail.com
121212

10 - İşemi yeniden yapmak için VirtualBox'ta (Machine -> Close -> Power off Machine & select Restore current snapshot) yapıyoruz, sonra tekrar starta basınca hızlıca uydurma bilgiler girip yaptığımız işlemleri tekrarlıyoruz. Her bir seferde kotamız 500 MB arttırılıyor. Bu şekilde toplamda 16 GB kazanıyoruz. Yani 32 kez bu işlemi tekrarlıyoruz. 16 + 2 = 18 GB depolama alanımız oldu bile

18 GB alan için ortalama gerekli zaman : 

15 dk ilk işlemler,

her bir oturum 2 dakika = 32x2 = 64 + 15 = 79 dakika 

11 -Yukarıda ki işlemler bitince Get Free Space sekmesine tıklıyoruz, burada twitter, facebook, görüş zımbırtılarını gerçekleştiriyoruz ve 750 MB ekstra alan kazanıyoruz. Sonra Facebookta ve twitter beğenmekten vazgeçip takibi bırakabilirsiniz

12 - Son aşama ise kendi halinde gelişen bir durum, minimum 4 GB'lık bir hafıza kartına kendi çektiğiniz fotoları kopyalıyorsunuz. Ben macro çekimlerimi ekledim (fotoğrafların diskteki boyutu minimum 2.51 GB olmalıdır) Kopyaladığınız yol DCIM/Camera şeklinde olmalıdır. Yani hafıza kartına girince DCIM klasörü altında bulunan Camera klasörüne kopyalıyorsunuz, bu hafıza kartını, dropbox yüklü olan ve hesabınızla ilişkilendirdiğiniz, tablet veya telefona takıyorsunuz. Wi-Fi açıyoruz, ve fotolar DropBox hesabına yüklenmeye başlıyor, Her 500 MB foto için 500 MB hediye ediyor bize Dropbox, ta ki 3 GB limitine ulaşana kadar.

13 - Bu işlemler sonucunda hesabım 22 GB olarak görünüyor. 1.5 - 2 saatlik bir zaman gerekiyor tabii ama verilen emeğin karşılığını alıyorsunuz.
tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aynı klasöre başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde inşallah biter yüklemesi :)

Bitti mi :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

..

Etik olarak bir kişiye sabit alan ayrılmış. referanslandırma gibi kota puanları ise hizmet sağlayıcının yararına olan faaliyetler karşılığı verilen bonus. Siz sistemin açıklarını kullanarak özel durum yaratıyorsunuz. Bence etik değil. Doğru değil.  "Kul hakkı" na girer bana sorarsanız. Daha da ağırı söylenebilir ama bence doğru olmayan bir hareket. Bu gibi durumlar nedeniyle birçok kurum zorluklar çekiyor.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Samsung S3 telefon alanlara 50gb bedava alanı hemen veriyorlar. Extra 10 gb ayırmışlar zorlanacaklarını sanmıyorum :) Zaten tüm tanıdıklarıma üyelik yolladım davet ettim. Neyse yapılan doğru diye savunmuyorum yanlış anlamayın yerden göğe kadar hakısınız. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

:bravo:

Telefonu aldığımda tesadüfen keşfettim :)

Özel olmasa da elimin altında olması gereken bilgileri saklıyorum,çoğu zamanda usb gibi kullanıyorum. 

2Gb alanım var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Samsung S3 telefon alanlara 50gb bedava alanı hemen veriyorlar. Extra 10 gb ayırmışlar zorlanacaklarını sanmıyorum :)Zaten tüm tanıdıklarıma üyelik yolladım davet ettim. Neyse yapılan doğru diye savunmuyorum yanlış anlamayın yerden göğe kadar hakısınız. Saygılar.

Bunu bir önceki mesajınızda açıklasaydınız :) Ama Hile yaptım yazınca bu etik olmuyor. :)

Yorum bağlantısı

Zamanında msn yada hotmail in bir uygulaması vardı adını hatırlayamadım buna benzer. Tüm Bodrum fotoğraflarını buraya yüklemiştim anı kalsın diye. Şimdilerde yalan oldu gitti. Bulamadım birdaha ilgili bulutu. Sanırım kapandı..

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Çok yararlı bir çalışma olmuş, elinize sağlık. Ben de SkyDrive ve Gmail kullanıyorum. Özel olmayan dosyalar olmadığı sürece oldukça kullanışlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...