İçeriğe Yönlendir

İzlediğiniz Yabancı Diziler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Evde hiç tv seyretmiyoruz, geçen günlerde fırtınada çanak anten dönmüş 3 gündür yayın yokmuş haberimiz yok, :)

Tek şikayet etmeyen bizmişiz.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Dizimag korsan yayın yapıyordu belki ama günümüz internet dünyası içinde bu ne kadar illegal tartışılır. Çünkü artık internetten ücretsiz müzik ve film indirmeyen-izlemeyen kesim azınlık dahi değildir. Ben yıllardır Torrent kullanırım, dizimag'dan belki ulaşamadığım bir kaç sezonu izlemişimdir fakat yine de insanları basit Türk dizilerinden kurtaran ve arayüzü başarılı bir siteydi. Sahibi günde 7 bin $ kazanıyormuş, 10 bin kazansa ne 100 bin kazansa ne malum TV kanalları, medya patronları, film şirketleri bunu saniyede kazanıyor.

Ben 40 dakikalık dizi için Cnbc'de 70 dakika kalıp, haftada bir bölüm izlemek istemiyorum. Bu alanda Fizy gibi bir şey olsa ya da 1-2 dolara bir sezon legal yollardan çekilse bu talep görebilir, şu şartlarda dizimag kapanır, başka site açılır. Torrent zaten alm

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Doctor Who

Bones

The big bang theory

The wending band

American horror story coven

Ray dannovan

House

Homeland

The Americans

Çizgi dizi olarak:the simpson, family guy, futurama

Yorum bağlantısı

Odtu lu genc alisveris sitelerine sahte ilan verip 600.000 lira kazanmis. Yakalanmis ama mahkeme birakmis. Cocuk ta bu isten cok para kazaniyorum birakmam demis. Bu ulkede ne legal ne yasal anlamak zor.

Yabanci dizi izleyebilecegimiz yasal site var mi acaba.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Mesele sizin ücretsiz izlemeniz değil. Kimse kullanıcıdan ücret alınsın demiyor zaten.

Tvyo, turkwebtv gibi oluşumlar bu işi yasal olarak yapıyor. Yani yayıncıdan yayın haklarını satın alarak yayınlıyor.

Tv patronlraı isterse çuvalla para kazansınlar ( ki çoğu kazanmıyor) bu telifi onlara ait eserleri çalabileceğimiz anlamına gelmiyor.

Bunlar hep bahane, Google reklam gelirinden pay vemediği için illegal ilan edildi, bence sebep bu. Sevdiğim takip ettiğim bir dizi vardı yayıncı kuruluş uyardı diye siteden kaldırdılar, ki bu diziler tv de yayınlanıyor. Tv de yayınlandıktan sonra herkes yayınlıyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

"Şifreli yayın değildi ki, zaten açık kanalda yayınlanıyordu" bir savunma değil. Açık kanalda yayınlanması için de bir ücret ödeniyor sonuçta. 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Değil. Çok farklı şeyler.

Rakam söylesem dudağınız uçuklar...

Sonuçta reklamdan kazanmıyorlar mı bunlar.Bu kadar yüksek rakamlarlarda reklam geliri oluyormu cidden acaba.Az önce bakımdım günlük 7000 dolar civarında geliri varmış sitenin sanırım.En azından yazılan öyle.Sonuçta burada çalışan kişilerde var değil mi.Çevirmeni falan filan.Teknik olayları çok bilmem ama çokda kolay bir iş değil sanırım o kadar diziyi kontrol etmek alt yazı hazırlamak falan filan :) Dizimag oldukça popülerdi sanırım bu da fazla göze batmalarına sebeb oldu.Yoksa 100 lerce bu tarz site var yayın yapan.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Mesele sizin ücretsiz izlemeniz değil. Kimse kullanıcıdan ücret alınsın demiyor zaten.

Tvyo, turkwebtv gibi oluşumlar bu işi yasal olarak yapıyor. Yani yayıncıdan yayın haklarını satın alarak yayınlıyor.

Tv patronlraı isterse çuvalla para kazansınlar ( ki çoğu kazanmıyor) bu telifi onlara ait eserleri çalabileceğimiz anlamına gelmiyor.

Telife değer veriyorum bu işlerin başarısı kazandıkları parayla daha da artıyor. Fakat internet dediğimiz şeyin mazisi belli Tvyo diye bir şey var olduysa bunda Dizimag tarzı sitelerin payı yadsınamaz. Bir bilgisayar oyunu 70-80 dolarsa ve bu oyun tuttuysa emin olun korsan kitle sayesinde tutmuştur. Adamlar için para kazanmadan evvel popülerlik önde geliyor, en iyi reklamı da böyle yapıyorlar. Oyunlar için harcanan zeka ile kopyanın önü çoktan kapatılabilirdi, halihazırda EA Fifa 14'ü istese böyle üretebilir fakat oyunu oynayan kitle çok sınırlı olur, böylelikle popülerlik erir, kazanç düşer. Film şirketleri de bir nebze buna çanak tutuyor, korsanın ömrü belli Dizimag farklı bir şekilde aşırı popüler oldu ve bundan rahatsız oldular. Aynı işi yapan torrent siteleri hala aktif, bunlar da istense biter. Vaktiyle korsan cd diye bir şey vardı gelişen teknoloji bunu bitirdi. Artık kanallar yayınladığı dizileri internet sitelerine kendileri koyuyor, reklamlardan kaybettiklerini ise Burger King'in önünden geçilen bir sahneyle cebe indiriyorlar. Burger King'i TV'de veriyor Dizimag'da, viral reklamı saymıyorum bile. 5 yıl sonra neler olur kestirmek zor bana kalırsa bu tarz işler yaşar kaliteyi artırır ve ölür.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

paylaşım ayrı, programları kırmak ayrı da. ikisi de namümkün. sadece zorlaştırırlar.

tr'de p2p diye bir şey yok bu arada. almadan vermek Allah'a mahsus. Bizde leech forever, seed never felsefesi var.

Yok la, benim kadar seed'de duran yoktur ha. (Off the record) Geçen World War z Bluray çektim 120gb seedde durmuşum :p

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

bende 3 küsür oranla seeddeyim elimden geldiğince :)

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Naçizane Bir Kuble

Selam sevgilim, ben o sevmediğin.

Nasılsın bugün, hiç özledin mi beni?

Bugünde mi geçmedim aklının kıyılarından? ...... Hiç mi aklına gelmedi gözlerim,sözlerim?

Sabah kalktığında aramadın mı “günaydın aşkım” mesajımı.

Hiç mi gözlerin dalmadı geçmişe, hatırlatmadı mı beni sana hiçbir köşe?

Doğru söyle, kokuma benzer koku da mı gelmedi burnuna?

İç çekmedin mi hiç keşke diye.. Keşke olsaydı diye..

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu

Breaking bad 1 walking dead 2 dir benim için şuanda da fringe izliyorum bilimkurgu her bölümde farklı bir konu supernatural gibi ama keyifli.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Prison Break - Büyük Kaçış

Dizi izleyenler mutlaka izlemeli.

suse4aqa.jpg4yre2y2e.jpg

İlk resim promosyon. Tepetaklak karışıklık[emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben hiç yabancı dizi sevmiyorum ya da sevemiyorum. Dublaj zaten keyif vermiyor. Altyazı okumak ise beni yoruyor.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Vikings de izlenmeli ayrıca yeni başladım The 100 diye bir dizi güzel

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ali hocam benim diziye başla fikriniz değişecek.

Tek sezonluk ilginç senaryolu dizi. y4u8upu6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...