İçeriğe Yönlendir

Hotel California Şarkısının Hikayesini Bilen Var Mı?

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Uğur Samyeli

Bizim zamanımızın slow şarkıları gibi ve ben çok severek dinliyorum bu şarkıyı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"Some dance to remember, some dance to forget",  "Kimi hatırlamak için danseder, kimi unutmak." olacak.

Yabancı şarkılar için, "ne dedikleri belli değil, anamıza mı küfrediyor? Ha hah haaa..." durumuna eskiden beri gıcık olurum. Nedense yabancı şarkıların sözleri hep anlamsızdı bizim için. Halbuki özellikle 70'lerde yapılan şarkıların bir çoğunun sözleri herkes için çok etkileyicidir. Gerçekten "dinleyene" tabii. Elvis Presley'den dinleyin: http://muratdere.com.tr/index.php/songs-sarklar/elvis-presley/in-the-ghetto

Bir Varoşta Soğuk ve gri bir chicago sabahında karlar uçuşurkenBir varoştaZavallı, küçük bir bebek doğduVe annesi ağladı.Çünkü ihtiyacı olmayan tek bir şey varsaO da beslenecek başka bir aç boğazdı,Bir varoşta..Anlamıyor musunuz?Çocuğun bir yardım eline ihtiyacı varYoksa, bir gün asabi bir delikanlı oacakElimizi vicdanımıza koyalım!Göremeyecek kadar kör müyüz?Sadece başımızı çeviriyoruz.Dünya dönüyor,Ve burnu akan, aç, küçük bir çocukSoğuk bir rüzgarın estiği sokakta oynuyor,Bir varoşta..Ve o, çok aç.Bu yüzden gece vakti sokaklarda gezmeye başlıyor,Ve çalmayı öğreniyor,Ve dövüşmeyi öğreniyor,Bir varoşta..Sonra bir gece,Umutsuzluk içinde, evden kaçıyor,Bir silah alıyor, bir araba çalıyor, kaçmaya çalışıyor.Fakat fazla uzaklaşamıyor..Ve annesi ağlıyor.Elinde silahla yüzükoyun yerde yatarkenAsabi delikanlının etrafında bir kalabalık toplanıyor,Bir varoşta..Genç oğlu öldüğünde,Soğuk, gri bir chicago sabahındaYeni bir bebek doğuyor,Bir varoşta..Ve annesi ağlıyor,Bir varoşta..

Elvisin "return to sender" iyidir bu bağlamda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...