İçeriğe Yönlendir

C-Max İlk Çalıştırdığımızda

Ahmetcan Yiğit

Recommended Posts

Ahmetcan Yiğit

Öncelikle iyi akşamlar :)
Sabah pazara gitmek amaçlı arabaya bindim ve arabayı çalıştırdım. Sonra araba duman atmaya ve yakıt kokmaya başladı. Hiç yapmazdı bugune kadar :(

Tabi kafamda yine sorular var.
Bunlar: 

1- Aldıgımız yakıttan mı kaynaklanıyor

2- Motorun ömrü mü bitiyor

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Hangisi ?

2004

egr temizlik

EGR bildigim kadarıyla belli bir devirden sonra atıyor?

egr tam olarak nedir,ben de var motor sogukken, ben yapabilirmiyim..?

EGR yanmayan yakıtı yakmaya yarıyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

2004

EGR bildigim kadarıyla belli bir devirden sonra atıyor?

EGR yanmayan yakıtı yakmaya yarıyor diye biliyorum

belli bir zaman sonra kurum yapıyor bu yüzden coğu insan iptal ettiriyor.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

belli bir zaman sonra kurum yapıyor bu yüzden coğu insan iptal ettiriyor.

Kurum derken?

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

yanmayan yakıtı eksoz dan aldıgı icin zamanla bu cihaz kurum yapıyor diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

sen arabada mı kullanıyorsun?

Evin cevresi gibi yerlere ben gidiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

aramızda polis olan var mı:)

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

aramızda polis olan var mı:)

Hahaha :D

Yanlıs oldugunu biliyorum ama seviyorum Abi :)

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Hahaha :D

Yanlıs oldugunu biliyorum ama seviyorum Abi :)

olsun olsun bizlerde oyle ogrendik allah kaza bela vermesin dikkat et

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

ev çevresi falan derken fazla açılma.trafikte şu anda sen daha dikkatli olacaksın en ufak bir şey bile olsa suçlu durumdasın allah korusun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

forumda bi ara bana da böyle diyorlardı :D kendini kötü hissedebilirsin kardeşim büyüklerini dinle kullanma sakın aman ha :D

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

ev çevresi falan derken fazla açılma.trafikte şu anda sen daha dikkatli olacaksın en ufak bir şey bile olsa suçlu durumdasın allah korusun

Babam sana güveniyorum diğer araclara güvenemiyorum diyor ve hak veriyorum

Yani bugün ev çevresi yarın pazar,ertesi gün çarşı dersin.. Bir dahaki hamleye polis amcalar kulağından tutarlar.! Fazla Abartma sonra ehliyet alacağın varda alamazsın.!

Bizim burda bir devriye var beni 2 kere gördü ama birsey demedi :)

forumda bi ara bana da böyle diyorlardı :D kendini kötü hissedebilirsin kardeşim büyüklerini dinle kullanma sakın aman ha :D

Ehliyeti iple cekiyorum kısacası :D

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan
(düzenlendi)

senin gibi 18 yaşında yeni giren ehliyet olmadan araç süren yiğenim araçla takla attı.maddi hasar dışında birşey olmadı ama yinede ailesine yaşattığı korku bilmem anlatabildim mi?

ondan yani yoksa istediğin gibi kullanabilirsin ama acılarını unutamıyacağın hatalar yapma.

tarihinde Serkan Ünsalan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Daha önce ehliyetsiz arabayı çalıştırdım diye forumda bana... neyse zaten artık o kişi yok. :p
Sana çarpılsa bile sen suçlu olacaksın. 2 Sene daha sabret. Mümkün olduğunca kullanma. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Evin çevresi gibi yerlerde araç kullanman bile riskli bir yere çarpmanı geçtim birine çarparsın evin çevresinde çoluk çocuk vardır illaki. Bir daha sürme he çok sürmek istiyorsan babanla boş bir araziye gidin orada istediğin kadar sür benide yanlış anlama sakın. :) Soruna gelince korkma motorun ömrünün bittiği falan yok arada olur o tür şeyler. Bizim araçlardada oluyor.  :good1:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Daha önce ehliyetsiz arabayı çalıştırdım diye forumda bana... neyse zaten artık o kişi yok. :p

Sana çarpılsa bile sen suçlu olacaksın. 2 Sene daha sabret. Mümkün olduğunca kullanma. 

mert mesajını okudum ihtiyar heyeti üyesi gibi konuşmussun :D kac ay oldu sen alalıı :D

Yorum bağlantısı

Aracın motorunun bitmesi yada eski olması kayanklı değil. Ondan eminim çünkü yeni aldığımda (sıfır) Peugeot Bipper de aynı koku ve duman yapıyordu sabah soğukta ilk çalıştırmada. Hatta koku aracın içine kadar işliyordu. O sebeple rüzgara ters çeker öyle çalıştırırdım aracı.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Aracın motorunun bitmesi yada eski olması kayanklı değil. Ondan eminim çünkü yeni aldığımda (sıfır) Peugeot Bipper de aynı koku ve duman yapıyordu sabah soğukta ilk çalıştırmada. Hatta koku aracın içine kadar işliyordu. O sebeple rüzgara ters çeker öyle çalıştırırdım aracı.

Anladım

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

mert mesajını okudum ihtiyar heyeti üyesi gibi konuşmussun :D kac ay oldu sen alalıı :D

Ahahaha cidden :D

Daha başvuramadım ben. Okuldan vakit yok ki.  :blush:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...