İçeriğe Yönlendir

Çöplükten Servet Çıktı...

Misafir

Recommended Posts

Ekonomik nedenlerden dolayı hurdalığa terk edilen 1968 model "vosvos" limuzin, Ankara'da faaliyet gösteren bir organizasyon şirketi tarafından gelin aracı olarak günlüğü bin 250 liradan kiralanıyor.

1274336884.jpg

Otomobili kiralayan şirkette organizatörlük yapan Burak Yılmaz, “Araç ilk olarak 1997 senesinde, sahibi tarafından limuzin haline getirilmiş. Bu sayede orijinal uzunluğu 4 metre olan ‘vosvos’, 5 metre 40 santimetreye ulaşmış.

2572644435.jpg

Konya ve Ankara’da yedi aylık bir restorasyonun ardından otomobili yeniden yürür hale geldi.

3292044808.jpg

Limuzin “vosvos”u içinde buzdolabı ve televizyonu olan bir gelin arabasına dönüştürdük.

410011290.jpg

Ancak bunu görünce hayretle karşılıyor. Görenler sürekli orijinal olup olmadığını merak ediyor” dedi.

5206252418.jpg

Sahibi tarafından 1997 yılında limuzine dönüştürülen, halk arasında “vosvos” adıyla bilinen 1968 model otomobil gelin arabası olarak hizmet veriyor.

689922682.jpg

7681509542.jpg

8564301677.jpg

9742331202.jpg

10196727381.jpg

11248404035.jpg

1283910713.jpg

13150340104.jpg

14472293829.jpg

15475258658.jpg

16487208013.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

niye hep gavurca? çekici bile ingilizce :)   bir tek çekicinin plakası sanırım türk olabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Burası var olmak Türkiye değil .Ama vazgeçtim burası olmak var Ğüzel ülkemiz .

Aracın ( Çekicinin )plakasından belli.

10 numara olmuş ama hanımı boşayıp gelin arabası yapmak istemem tekrardan :) .Ben almasam

Yorum bağlantısı
Murat Dere

niye hep gavurca? çekici bile ingilizce :)   bir tek çekicinin plakası sanırım türk olabilir.

Salakça bir özenti işte. Sırf bu yüzden bile kötü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Türkiye olduğunu anımsatan hiçbir detay yok sanırım.. 1.250 TL ye komple düğün yaparım + balayı beleşe gelir  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu halde vosvos'u alıp yenileyeceğime, çalışır halde bir vosvos alır onu yenilerim? Bana reklam gibi geliyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Türkiye olduğunu anımsatan hiçbir detay yok sanırım.. 1.250 TL ye komple düğün yaparım + balayı beleşe gelir  :biggrin:

Sen kayserilimisin ?  :D

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Özel yapılmış, yarın bir gün başına bir iş gelse onlar da bir önceki sahibi gibi çöpe atar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arz talep meselesi galiba hocam, tıpkı km. düşürme gibi...Bir de yarım ingilizce yarım türkçe kelimelerle cümle kuranlar var onlar kapsam dışı bu konuda...Yazık ama çok yazık... :(  ( Onların slaytları bana geldi ancak feedbacklerini henüz geri gönderme için zamanım olmadı.)

Yorum bağlantısı

Sen kayserilimisin ?  :D

3 göbek önceye kadar yok ama daha önceleri bilmem. Vardır mutlak bir bağ  :D

Kayserili baba oğul arasında bir diyalog geldi aklıma.

Oğul: "Baba 200 liraya ihtiyacım var"

Baba: "Napcan 150 lirayı, 100 lira neyine yetmiyor, al sana 50 lira" der ve oğluna 25 lira verir.

Oğul: Sağol babacığım. Banada 20 lira lazımdı zaten der  :p

Yorum bağlantısı

3 göbek önceye kadar yok ama daha önceleri bilmem. Vardır mutlak bir bağ  :D

Kayserili baba oğul arasında bir diyalog geldi aklıma.

Oğul: "Baba 200 liraya ihtiyacım var"

Baba: "Napcan 150 lirayı, 100 lira neyine yetmiyor, al sana 50 lira" der ve oğluna 25 lira verir.

Oğul: Sağol babacığım. Banada 20 lira lazımdı zaten der  :p

Yok bende kayseriliyim de,akrabalık varmı diye sordum  :D

Yorum bağlantısı

Yok bende kayseriliyim de,akrabalık varmı diye sordum  :D

Olabilir. Sonuçta hepimiz kardeşiz.. Yoksa fıkradaki evlat sen misin?  :D

Yorum bağlantısı

Olabilir. Sonuçta hepimiz kardeşiz.. Yoksa fıkradaki evlat sen misin?  :D

Ben değilim ama,denemişliğim vardır  :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Aynen abi...helal olsun adamlara...

Bizim otobüsü gırgıra verip bitmesini beklemeden pert ettiniz, yoksa bizde şimdi para basıyorduk    :D  :D Ne emek verdik bee sonrasında bir anda pufffff oldu  :(

Yorum bağlantısı

Bizim otobüsü gırgıra verip bitmesini beklemeden pert ettiniz, yoksa bizde şimdi para basıyorduk    :D  :D Ne emek verdik bee sonrasında bir anda pufffff oldu  :(

Abi çekemediler bizi...  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Girilmez tabelası var sanırım ?

viyana konvansiyonuna göre tüm avrupada aynı :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

viyana konvansiyonuna göre tüm avrupada aynı :)

"Konvansiyon" ne?

O değil de Burak Yılmaz ne işlere karışmış da haberimiz yokmuş. Tevekkeli kötü gidiyor... :crazy:

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

bu araba Ordu'daydı, sahibi vosvos hayranlarının yabancı olmadığı bir isim, Enis AYAR, kendisi  her yıl düzenlediği Vosvos şenliği ile dünya çapında tanınmakta, malum krizle, ekonomik sıkıntı içerisine girdi ve  90'lı yılların sonu gibi bu aracı hurdalığa çekildi, uzun zaman bekledi böyle. Kamyonun üstündeki fotoğrafı da ordu sahilinde çekilmiş. :)

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...