İçeriğe Yönlendir

Volvo S40 Far Yıkama Hakkında

Ercan Çakır

Recommended Posts

Ercan Çakır

arkadaşlar konuyu forumda aradım ancak bulamadım, gözümden kaçtıysa ve tekrar açtıysam kusura bakmayın. sizlere danışmak isediğim konu volvo s40 ' ın far yıkaması farlar kapalıykende çalışıyor, dolayısı ile tüm kaput , yan aynalara kadar su geliyor. far yıkamanın ayarının yapıldığı bir yer varmıdır sizce? herkes sigortasını  sök kurtul diyor ancak ben aksine farlar açıkken kullanmak istiyorum.

Yorum bağlantısı

Sanırım yok. Zaten eğer cam suyunu çalıştıracak kadar camlarınız kirlendi ise farlarında yıkanmasında sorun olmaz. Zaten araç silecekleri çalıştıracak kadar kirlenmiş yada ıslanmış demektir..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

arkadaşlar konuyu forumda aradım ancak bulamadım, gözümden kaçtıysa ve tekrar açtıysam kusura bakmayın. sizlere danışmak isediğim konu volvo s40 ' ın far yıkaması farlar kapalıykende çalışıyor, dolayısı ile tüm kaput , yan aynalara kadar su geliyor. far yıkamanın ayarının yapıldığı bir yer varmıdır sizce? herkes sigortasını  sök kurtul diyor ancak ben aksine farlar açıkken kullanmak istiyorum.

Saab tada aynı şey var.

İsveç arabalarında gündüz farı olarak çalışan bir sistem var.

Bu sistem de farınız kapalı dahi olsa far yanıyor.

Farı söndürmenin yolu sigortayı çıkartmak.

Sigorta çıkınca far yanmıyor ama far yıkama aktif kalıyor.

Sebep bu olabilir.

Yorum bağlantısı

Bizdeki S40'ın farları hep açık. Ancak far yıkamayı denemedim. ABlamlara uğradığım birgün denerim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Alper Bilici

s40 ların farları devamlı yanar bu yüzden far yıkama devamlı aktif kalır bunun herhangi bir ayarı yok malesef :)

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

Teşekkürederim yorumlarınız için. Haklısınız bundan dolayı far sensörü yok sanıyorum. servise soracağım belki yazılım güncellemesi ile yapılabiliyordur.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hidayet Gökdere

Ercan Bey Anahtar sıfır konumunda dahi gündüzleri farımız yanar. O konumda far yıkama çalışmaz. Hatta devamlı uzunları da açamazsınız sadece sellektör yaparsınız. Anahtarı yukarı en son konuma çvirdiğinizde far yıkama devrededir. Bu konumda Silecek kolunu direksiyona çekmeniz ile 5 defada bir devreye giriyor far yıkama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Far yıkamanın ayarlanması mümkün değil mi? Belki etrafa su gelmesini engellersiniz bu şekilde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...