İçeriğe Yönlendir

Bebek İçin Oto Koltuğu Problemi

Ali Gürsoy

Recommended Posts

Ali Gürsoy

http://www.hepsiburada.com/liste/cardle-ultra-protect-oto-koltugu-9-36-kg-siyah/productDetails.aspx?productId=ailecrd213s&categoryId=23021016

Linkteki koltuktan aldık , geçenlerde geldi . Zor bela emniyet kemeri ile bağladım ama , bizim çocuğu oturttumu önünü bağlayamıyoruz . Çok şişman bir bebek olsa tamam diycem ama :) Birde kemer ile bağlama çok zor oldu benmi yanlış yaptım yoksa bağlamak zormu oluyor . 9 ile 36 kg'ye kadar oturulabilir diyor , bizim çocuk 10 kg :unsure2:  Tecrübeli baba ve annelerden yardım bekliyorum :flowers:

Koltuğa sığmadı beyefendi :)

VliwHSU.jpg

Çok iri bir çocukta değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Maşallah o yanaklar tam ısırmalık :D tü tütü 41 kere maşallah :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
(düzenlendi)

Emniyet kemerlerinin uzatma imkanı yok mu? :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

tarihinde Serkan KARADAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

maşallah, Allah bağışlasın :)

çocuğu koltuğa oturttuktan sonra kemerin esneme özelliği (gevşeme) çok azalıyor.

koltuğa oturtmadan önce kemeri iyice gevşetin, çocuğu oturtun, kemeri sıkın :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sorun çözüme kavuşsun, sonrasında baba adaylarına seminer adı altında bilgi kutusuna taşınsın :D

Takipteyim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kemer sadece kollardan tutuyorsa yanlışlık var bu işte. alttan gelen bağlantı elemanı kollardan gelen kemerlere bağlanmalı. 3 noktalı yani..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Koltuğun alt ortasından uzanan yerde basılan bir mekanizma vardır muhtemelen onu basılı tutarak kemerleri ayarlayabilirsiniz.İlk önce çocuğun üzerindeki fazladan giysileri çıkartın bence.Onlarda çocuğun rahat etmenisini engeller.Sağ elinizle mekanizmaya basarak sol elinizlede kemerlerin ikisini bir tutarak ayar yapabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ali, bağlantıda hata var yavrum. Bi ara geliyorsun buraya, ben yapıyorum. Resimdeki çikini de yiyoruz. Maşalla maşallaa... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Bacaklarının arasındaki mandalı (kemerin kilit mekanizmasının çıktığı yerde) basılı tutarken aynı zamanda kollarına geçirdiğiniz (üzerinde siyah, yumuşak kaplama olan) kısmı çekiyorsunuz. Burada dikkat edilecek husus şu; kollara geçirilen kısmı o siyah kaplamalardan değil, kemerin kendisinden çekeceksiniz. Makara gibi bir sistemi var.

Kollara takılan kısmın bir ucu sabit, diğer ucu bastığınız mandal ile kontrol ediliyor. Mandala bağlı olan kemeri yalnız başına çekmezseniz sabit olan onun uzamasını engelliyor.

Bu arada her türlü, puset, oto koltuğu, koltuk yükseltici ve isofix bağlantısı soruları itina ile cevaplanır.  :D

Bir de uzun yolculuklarda süt vermeyin, kusturuyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bacaklarının arasındaki mandalı (kemerin kilit mekanizmasının çıktığı yerde) basılı tutarken aynı zamanda kollarına geçirdiğiniz (üzerinde siyah, yumuşak kaplama olan) kısmı çekiyorsunuz. Burada dikkat edilecek husus şu; kollara geçirilen kısmı o siyah kaplamalardan değil, kemerin kendisinden çekeceksiniz. Makara gibi bir sistemi var.

Kollara takılan kısmın bir ucu sabit, diğer ucu bastığınız mandal ile kontrol ediliyor. Mandala bağlı olan kemeri yalnız başına çekmezseniz sabit olan onun uzamasını engelliyor.

Bu arada her türlü, puset, oto koltuğu, koltuk yükseltici ve isofix bağlantısı soruları itina ile cevaplanır.  :D

Bir de uzun yolculuklarda süt vermeyin, kusturuyor...

aynen doğru yazılmış,anlatması gerçekten karmaşık.

bacaklaının arasındaki delikli kısımda,basılan bir mandal var.oraya bas Ali,kol bağlantılarından çek (M.Emin beyin anlattığı gibi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yakın zaman da bu iş benim başıma da gelecek..Hiç anlamıyorum bu işten.. Fırsat buldukça çocuk mağazalarında ki koltuklarının takılış şeklini inceliyorum. Kimse birşey dememiş ama ya koltuk küçükse olamaz mı böyle bir ihtimal ? Tam bir standart yok gibi sanki bu konuda..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen
(düzenlendi)

NNav9NE.jpg

4Ao8v34.jpg

:nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:

tarihinde Mehmet Emin Taşdelen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bende aldım birtane geçenlerde. Malum bizimkide büyüyor. Aldığım yerdeki eleman 1 dakika 36 saniye içinde koltuğu aracın kemeri ile araca bağladı  :biggrin: Hızdan ben göremedim ve anlayamadım nasıl bağlandığını ama "abi çok kolay, yaparsın, olmazsa gel ben hallederim" dedi. Arkadaşlarında dediği gibi çocuğa takılan kemerler önce en gevşek hale getirilmeli. % noktadan olması gerekiyor. Yani omuzlardan, bel sağ ve soldan ve alttan. Ortada birleşmeli. Çocuk oturduğunda en altta gergi mekanizması var. Oradan gerdirmelisiniz...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Emniyet kemerlerinin uzatma imkanı yok mu? :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

En sonuna kadar çekili .

Kemer sadece kollardan tutuyorsa yanlışlık var bu işte. alttan gelen bağlantı elemanı kollardan gelen kemerlere bağlanmalı. 3 noktalı yani..

Abi dediğin gibi 3 noktalı ama altta kalıyor :)

Yerim ben bu çocuğu ya :nazar:

O seni yemesin dikkat et :)

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Maşallah Allah bağışlasın hepimizinkini.

Koltuğun ön tarafında uzanan bölümü arkada kolluklara bağlı. Öndeki uçta koktuk kılıfının altında düğme var. Ona basıp kolluktaki kemerler ikilidir bir tanesinden kuvvetlice çekip gevşeteceksiniz. Gevşetme işlemini iki kolluğada yapın eşit oranda.

Sonra bebişi oturtun aynı düğmeye basıp öndeki kemeri çekerek fazlalığı azaltın ama çok sıkmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

raze8ysu.jpg

Kayış ayar koluna bakınız

Internette kullanma kılavuzu var

6a9esa9e.jpg

Ikinci resimde benim taklacı kuşum :)

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ali alttan gelen orta bağlantı kemerin gergisini boşa çıkaracak bir mandal olmalı. Bende uzun bir süre sonra farkettim onu. Bence bağlantı hatası var. benim oğlan 1 yaşına kadar pusete oturdu. Seninki kadardı. Bu koltuğa çok rahat oturması lazım. Yakında biryerde çocuk mağazası varsa ricaet bir bakarlar iki dakikalık işi var onun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Orta bağlantı kemerinin oradaki mandala basılı tutup çocuğun kollarına geçen kemerleri kendinize doğru çekerek uzatabilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Orta bağlantı kemerinin oradaki mandala basılı tutup çocuğun kollarına geçen kemerleri kendinize doğru çekerek uzatabilirsiniz...

Evet çok doğru.

Yorum bağlantısı

Ali alttan gelen orta bağlantı kemerin gergisini boşa çıkaracak bir mandal olmalı. Bende uzun bir süre sonra farkettim onu. Bence bağlantı hatası var. benim oğlan 1 yaşına kadar pusete oturdu. Seninki kadardı. Bu koltuğa çok rahat oturması lazım. Yakında biryerde çocuk mağazası varsa ricaet bir bakarlar iki dakikalık işi var onun.

1,36 dakika sürüyor abi :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Allah bağışlasın önce hayırlı kul sonra hayırlı evlat olmasını nasip etsin diger arkadaşaların dedi gibi 5 noktali sitem önce alt tokalıkısmı gevşetmelisiniz diye biliyorum   :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:

tarihinde Okan Tan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ali Gürsoy

Yerimi bilmiyorum ama ihtiyacı olan var ise bu indirimi kaçırmasın . İlk başta dandik'ti aldığımız koltuk . Şimdiki hem isofix'li hem'de uyku modu var .

Ürün fiyatı bence gayet uygun piyasada bu özelliklerde rünler 600 tl ve üzeri oluyor genelde .

http://www.hepsiburada.com/liste/bolenn-hug-multi-safe-isofix-sps-oto-koltugu-9-36-kg/productDetails.aspx?productId=aileblh12312g&categoryId=23021016&SKU=AILEBLH12312G#geri

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...