İçeriğe Yönlendir

30.11.2013 Araç Muayene Raporu

Ertuğrul Yenilmez

Recommended Posts

Ertuğrul Yenilmez

Merhabalar bugün saat 08:30'da araç muayenesi yaptırdım ve sonuçlerı yani kusurları belirtmek istedim

1.Motor no okunamıyor

2.Fabrika tip etiketi:eksik veya yanlış bilgiler var .....  ne anlama geliyorsa :?

3.Gazsızdırmazlık raporu yok

4.Lpg/Cng yakıt sistemi:regülatör üzerindeki bilgiler tespit edilemiyor

5.Sıvı gaz sistemi:camlar üzerinde ikaz etiketi yok

6.Camlar:sonradan film yapıştırılmış

7.Kısa hüzmeli far yönü hatalı

8.Uzun hüzmeli far yönü hatalı

9.Uzun hüzmeli far ayarı düşük

10.Ön park lambaları yönetmeliğe uygun değil 

ben yazmaktan usandım siz okumaktan ne yaparsınız bilemem artık.Ama çok şükür geçtik otomatik far yükseklik ayarım çalışmıyordu en büyük korkum buydu ama şükür atlattık artık 

Yorum bağlantısı

film olayı cok garip rapora yazılıyor mu? bende 2 numara film var ama problem olmadı hafif kusurda da yazılmadı. bana sadece şanzıman yagında sızıntı var ve kısa far ayarsız yazıyordu. Sızıntı dedığide aracı yeni almıştım yağ ekletmiştim biraz damlama olmuş o  :)

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

işe yeni giren bir tüv elemanı egosunu tatmin etmiş.

bencede egosunu tatmin benziyor :)

film olayı cok garip rapora yazılıyor mu? bende 2 numara film var ama problem olmadı hafif kusurda da yazılmadı. bana sadece şanzıman yagında sızıntı var ve kısa far ayarsız yazıyordu. Sızıntı dedığide aracı yeni almıştım yağ ekletmiştim biraz damlama olmuş o   :)

bende daha önce caddy vardı ve filimli camlara yine hafif kusur yazmışlardı bence muayene yapanların ortak nokta sorunları var gibi :p

Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

Bi ara motor numarası okunamıyor diye ağır kusur veriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam, hatta arkadaşımın aracının motor numarasını okunamamış servise gidip para bayılıp motor numarasını teyit ettirip öyle geçmişti muayeneden.

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

neyse her güzelin kusuru vardır diyerek geçmiş olsun diyorum  :biggrin:

teşekkür ederim saolun .....:)

Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Bizim şirketin vw caddysinde listeye sığmıyordu neredeyse ve hafif kusurlu olarak geçti muayeneden. :) Sizinki gene az :) Adamlar 3 yıllık arabanın motor ve şase numarası okunmuyor yazmışlar hafif kusura bunlar normal :)

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Bi ara motor numarası okunamıyor diye ağır kusur veriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam, hatta arkadaşımın aracının motor numarasını okunamamış servise gidip para bayılıp motor numarasını teyit ettirip öyle geçmişti muayeneden.

aslında hepsi yazıyor ama arkadaşlar bulamıyor gerçi okdar arabaya bakınca sapıtması normal galiba :p

Bizim şirketin vw caddysinde listeye sığmıyordu neredeyse ve hafif kusurlu olarak geçti muayeneden. :) Sizinki gene az :) Adamlar 3 yıllık arabanın motor ve şase numarası okunmuyor yazmışlar hafif kusura bunlar normal :)

teşekkürler ferahlattınız beni  :)

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Eski aracın :D raporunu bulursam atarım buna yakındı.. Normal bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

Benimde aracımın muaynesi ocak 7 doluyor ben zamdan etkilenmiyim boşuna diye bu hafta içi yaptırmayı düşünüyorum yaklaşık 20gün önceden bi problem olmaz değilmi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Far ayarınız için 15sn mi ne beklemek gerekiyordu. Mehmet özyürek keşfetmişti.

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Muayenede benim sis farlarına kadar baktılar. Kısa far hüzmesinin ayarı hafif kusur sayıldı. Halbuki bir gün önce genel bakım esnasında Ford yetkili serviste adamlar gözümün önünde isteğim üzerine kontrol ettiler. Muayenede böyle garip şeylerde oluyor. Saygılar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ertuğrul Yenilmez

Far ayarınız için 15sn mi ne beklemek gerekiyordu. Mehmet özyürek keşfetmişti.

ben geçtiğime şükrediyorum :) gerisi önemli değil ....

Muayenede benim sis farlarına kadar baktılar. Kısa far hüzmesinin ayarı hafif kusur sayıldı. Halbuki bir gün önce genel bakım esnasında Ford yetkili serviste adamlar gözümün önünde isteğim üzerine kontrol ettiler. Muayenede böyle garip şeylerde oluyor. Saygılar.

ne kadar yaptırsak da muhakkak kusur bulunuyor  sağlık olsun diyelim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...