İçeriğe Yönlendir

Yol Bilgisayarı Şaşırdı

Kerim Demirdöven

Recommended Posts

Kerim Demirdöven

iyi akşamlar. geçen gün benzin almaya gittim. benzini aldım ve yol bilgisayarına baktım. normalde benzin alınca kalan mesafe hemen değişir ortalama bir değer verirdi. ama şimdi yol aldıkça yavaş yavaş ortalama rakama gelmeye başladı. acaba bunun sebebini bilen var mı. burası çok soğuk eksi 10 derece civarında bir hava sıcaklığı var. bu sebepten kaynaklanabilirmi

Yorum bağlantısı
Safak Acar

İyi akşamlar,

Araç bilgisayarı , kullanım tarzına göre değer veriyor.. Bazen bende  yakıt alıyorum yükselmiş olsa bile, sabit hızla gittiğimde dahada yükselmeye devam ediyor.

Yeri geliyor 1 km gitmeden 2-3kmlik yakıt düşüyor, kalan yakıt göstergesinden. Gözünüz genelde Depo ibresinde olsun sıkıntı olmaz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

İyi akşamlar,

Araç bilgisayarı , kullanım tarzına göre değer veriyor.. Bazen bende  yakıt alıyorum yükselmiş olsa bile, sabit hızla gittiğimde dahada yükselmeye devam ediyor.

Yeri geliyor 1 km gitmeden 2-3kmlik yakıt düşüyor, kalan yakıt göstergesinden. Gözünüz genelde Depo ibresinde olsun sıkıntı olmaz.. 

şafak bey bende de aynısı oluyor fakat benim demek istediğim tam olarak bu değil. benzin aldığımda değer hiç değişmedi. hatta benzin aldıktan sonra depo göstergesine baktım acaba benzin alınmadı mı diye..

Yorum bağlantısı
Safak Acar

şafak bey bende de aynısı oluyor fakat benim demek istediğim tam olarak bu değil. benzin aldığımda değer hiç değişmedi. hatta benzin aldıktan sonra depo göstergesine baktım acaba benzin alınmadı mı diye..

Depo ibresi yükseldimi peki.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

depo ibresi yükseldi

Depo ibresi yükseldiyse şamandırada depoda sıkıntı yok,  aklıma bi sebebte gelmedi, Ama yazılımsal cupunun hava soğukluğuylada alakalı değişiklik göstereceğini düşünmüyorum.

:unsure2:

Tahmini olan arkadaşlar ,bilenler yardımcı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Kullanım kılavuzunda 5lt. altında yakıt alınması durumunda yol bilgisayarının yeni alınan yakıtı kısa süre içerisinde hesaplamayacağı yazılıyordu (2006 fusionum için konuşuyorum) bunda da öyle birşey olmasın? Kaç litre yakıt aldınız?

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

Kullanım kılavuzunda 5lt. altında yakıt alınması durumunda yol bilgisayarının yeni alınan yakıtı kısa süre içerisinde hesaplamayacağı yazılıyordu (2006 fusionum için konuşuyorum) bunda da öyle birşey olmasın? Kaç litre yakıt aldınız?

5 lt altında :D param yoktu napim:))

Yorum bağlantısı
Furkan Özbay

arkadaş doğru yazmış 20tl mazot alıyorum yol bilgisayarı hemen hesaplamiyor yol aldıkça kendine geliyor.

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Fiestada bizzat denedim 25 TL den az alırsanız ibre yavaş yavaş yükseliyor. Hatta şehir içi kullanırsanız tam yükselmeden geri düşmeye başlıyor :) yani bu da 5 lt ye tekâmül ediyor. Bazen :( nadir de olsa 50 TL alıyorum ibre bir anda çeyrek depoya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...