İçeriğe Yönlendir

Yol Ve Lastik Sesi

Kudret Şengül

Recommended Posts

Kudret Şengül

Herkese merhabalar..2011 model dizel fiesta aracım son zamanlarda rahatsız edici derecede yol sesi almaya başladı (ya da önceden ben dikkat etmemişte olabilirim).aracım 33 bin km'de ve ön lastikaler michelin arkalar ise fabrika çıkış lastiği..sizce bu kadar ses alması normalmi?

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

kar lastiği mi taktınız.

normal lastiklere oranla kar lastikleri ses yapar.

Yorum bağlantısı
Kudret Şengül

kar lastiği değil normal lastik..ön lastikleri haziran ayında değiştirdim

Yorum bağlantısı
Kudret Şengül
(düzenlendi)

lastikler sertleşmiş. normaldir.

lastikler soğuktan sertlşmiş olbilir dediğinz gbi pki bu drumda lastik basıclarında bi değişiklik yapmamız doğru olurmu acaba? lastik ebatları 195 50 R15 katalog değerlerinde 36 psi veriyor..bu durumda 34 psi yapmamız doğru olurmu ?

tarihinde Kudret Şengül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

kar lastiği değil normal lastik..ön lastikleri haziran ayında değiştirdim

20 binde bir rotasyon yapılsa iyi olur, ayrıca lastikler 4lü değişmeli.

Yorum bağlantısı
Kudret Şengül

20 binde bir rotasyon yapılsa iyi olur, ayrıca lastikler 4lü değişmeli.

sağ ön lastik yoldaki bi çukur nedeniyle yanak yaptı ve uzun yola çıkacağımdam tamirini bekleyemedm değiştirmek zorunda kaldım

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

lastikler soğuktan sertlşmiş olbilir dediğinz gbi pki bu drumda lastik basıclarında bi değişiklik yapmamız doğru olurmu acaba? lastik ebatları 195 50 R15 katalog değerlerinde 36 psi veriyor..bu durumda 34 psi yapmamız doğru olurmu ?

Ön arka 32 psı yapın bence servis kışlık lastiklere 36 psı yapmıştı geçen gün 32 psı indirdim ben araç zıplamaktan kurtuldu  hep 32 psı havan basıp kullanıyorum lastiklere 36 psı fazla bence 

lastikleri 32 psı hava basıp deneyin fark edecektir

Yorum bağlantısı
Mehmet Bayhan

katalog da bir yolcu için  ön 32 arka26 değeri veriyor. kışın önleri 30 a kadar arkaları 28 e kadar düşürüyorum ve de son derece konforlu oluyor. 

Yorum bağlantısı
Kudret Şengül

Ön arka 32 psı yapın bence servis kışlık lastiklere 36 psı yapmıştı geçen gün 32 psı indirdim ben araç zıplamaktan kurtuldu  hep 32 psı havan basıp kullanıyorum lastiklere 36 psı fazla bence 

lastikleri 32 psı hava basıp deneyin fark edecektir

katalog da bir yolcu için  ön 32 arka26 değeri veriyor. kışın önleri 30 a kadar arkaları 28 e kadar düşürüyorum ve de son derece konforlu oluyor. 

birde lastikleri 32 psi yapıp denemekte fayda var sanırım bakalım sonuç ne olacak

Yorum bağlantısı
Ali Eren

36psi aşırı yüklü olmayan fiesta için çok fazla. Aracın kapı direklerinin birinde uygun hava basınçları yazıyordur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Fiesta için kış ayında 36 psi çok fazla değil mi? Zıplaya zıplaya gidiyorsunuzdur şimdi... Önler 32, arkalar 30 basıyordum ben... Şimdi honda var onda da 32-32 basıyorum... Yol sesi kışlık lastiklerde nerdeyse 2 katına çıkıyor bu arada :)

geçen ay rot balans yaptırmaya gittiğimde michelin bayisi ön arka 30-30 yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

geçen ay rot balans yaptırmaya gittiğimde michelin bayisi ön arka 30-30 yapmıştı.

Ben de dün 30 30 yaptım, gayet de güzel oldu...benim lastiklerim de Michelin

Yorum bağlantısı
Kudret Şengül

herkese cevapları için teşekkür ediyorum ve birde şunu sormak istiyorum.malum çoğumuz aracımızın lastiklerine akaryakıt istasyonlarında hava basıyoruz. peki buralardaki cihazların lalibreleri periyodik olarak yapılıyormudur? çünkü 30 psi basacağız derken 36 psi civarı hava basabiliriz.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Farklı bir istasyonda aynı havaları basmayı deneyin böylece sağlama yapılmış olur

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bende yeni baktırdım aynı ebatları kullanıyorum.Rot balansçı 30 30 ideal basınçlarıdır dedi.Gayette güzel şu anda..

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Asfaltın çok büyük etkisi olan ses. Bende japon otomobili var. Malum yalıtım konusunda alman araçlarından daha kötü. 80km hızdan sonra ses başlıyordu. 

geçen ay avrupa yakası istoç - aksaray arasındaki bağlantı yolunun sol şeridine yeni asfalt döküldü. orta şeritte 100-110 ile giderken gelen yol sesi, sol şeride geçince birden kesiliyor. O zaman dedik ki japon arabaları japon yollarına göre demek ki :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...