İçeriğe Yönlendir

İstanbul'dan Ayrılık Vakti Yaklaşıyor...

M.Fatih Yüce

Recommended Posts

Mustafa Çayır

abi bence de eskişehiri düşünün. biraz soğuk tamam :) ama kocaman ve küçücük bir şehir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah gönlüne göre versin abi.. Ben olsam Güney marmara derdim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Abiciğim hayırlısı olsun senin için.Ben de İstanbul'u çok sevmeme rağmen kısmet olur da görürsek senin gibi düşünüyorum.Aklımdaki yerler ise öncelik sırasına göre;

1- İznik/Bursa (Her mevsim güzel+hızlı feribotla ulaşım kolaylığı)

2- Akçakoca/Düzce (Kışın soğuk geçebilir)

3- Asos-Küçükkuyu Tarafı /Çanakkale

Yorum bağlantısı

Trakya olmazsa başka yer de olmaz ozaman :p

Çanakkale den aşağıya İzmir sınıra kadar kıyı şeridine yakın heryer mübahtır.. :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Erdek  yada Ayvalık abi

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kdz.Ereğli gerçi merkez oldukça kalabalık ama mahallesi sayılabilecek yerlerde çok güzel yerler var.

Yorum bağlantısı

Kdz.Ereğli gerçi merkez oldukça kalabalık ama mahallesi sayılabilecek yerlerde çok güzel yerler var.

Askerliği orada geçirdim. Gerçekten güzel bir yer. Ancak sahil şeridi hariç yaşlılar için pekte uygun değil. Dağ eteğinde olduğundan hep yokuş çık yokuş in :fiuw: Çarşıya çıkmaya üşenirdik, sahilde parkta takılırdık, favorim Heraklias Balık Restaurant tı  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Emekli insan için, müstakil,( ısıtma-soğutma sistemi teknolojik olmalı ) mümkün ise akarsu, göl kenarı olmalı. Bunları düşününce, Bursa Ulubat civarı, Sapanca, Kartepe, Maşukiye, Gemlik Civarı idealdir. Düzce'de Gölyaka'yı çok beğenirim. Yaşam için bol oksijen barındırır. Tüm bu noktalardan İst. ulaşımı çok rahattır.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kesinlikle Kuzey Ege. Çanakkale'nin az altı. Diğer arkadaşların bahsettiği Kaz dağları civarı. İstanbul-Tekirdağ-Çanakkale otobanı ve Çanakkale Boğazı köprüsü ile ulaşım ciddi manada kısalacak. Kışın soğuk olan yerlere de giderseniz (misal Bolu-Sakarya-Kütahya-Uşak) İstanbuldan bin beter havası var. 10 dakka sokakta yürüyün her tarafınıza is siniyor. Kaz dağları Datça ile beraber Türkiye'nin en temiz havasına sahip yeri.

Ah Allah'ım bana da nasip etse. İş bulabilsem, biraz da alternatifi olsa eve gitmeden, iş yerimden alın beni, hemen geliyorum derim. Yeter ki İstanbul'dan uzak olsun.

Eskiden her türlü imkanın İstanbul'da olduğunu zannederdim. Ancak bu imkanlara ya kalabalıktan erişemiyorsunuz, ya da erişmek isterseniz aşırı bir maliyete giriyorsunuz.

tarihinde özgür özuysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çanakkale benimde yerleşmek istediğim bir yer, askerliğimi orada yaptım hayran kaldım.

Doğası, denizi tarihi ile tam benlik birde küçük bir tekne oldu mu değme keyfine.... :wub:  :wub:

Sarımsaklı, Ayvalık, Kaz Dağları civarı. Karar vermeden önce buraları bir gezin. Üstelik Yalova dan hızlı feribotla çok yakın

Aynen oralar harika.

Eskişehiri mutlaka araştırın...Çok güzel bir şehir,istanbula 330 km.

Eskişehir'e sakın gelmeyin derim 10 ay kış var burada :)

Yorum bağlantısı

1990 ve 96 yıllarında orada idim. Yeri çok özeldir Çanakkalenin. Resim kordonun bir kısmını gösteriyor. Yazları yolun sağ şeridi kapanır ve kafeler açılır. Oradan manzarıyı izlersiniz. Aşığım Çanakkaleye :)

Birde köy pazarları vardır Çanakkale de.. Sebzenin, meyvenin, yağın, balın, pekmezin, etin, sütün, yumurtanın en organiği buradadır. Gerçekten bulamayacağınız tatlara rastlarsınız. Bahar başlangıcında taze dağ kekikleri, yaban çilekleri, çeşit mantarlar vs.. Mis mis...

zOb5gwO.jpg?1

nhKsZck.jpg?1

C8coiPI.jpg?1

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

redyguny.jpg

1990 ve 96 yıllarında orada idim. Yeri çok özeldir Çanakkalenin. Resim kordonun bir kısmını gösteriyor. Yazları yolun sağ şeridi kapanır ve kafeler açılır. Oradan manzarıyı izlersiniz. Aşığım Çanakkaleye :)

Mert o ilk kavşağın solundaki binada asteğmendim (Boğaz komutanlığı), ayrıca minarenin dibindeki nizamiye kapısında da nöbetçi subay olarak nöbet tutardım, hey gidi heyyyyy.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bana göre Türkiyenin değil, Dünyanın en iyi yaşanabilecek yeridir Çanakkale..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Öncelikle tahminimden fazla değerli cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı TEŞEKKÜR  ederim.

Bir çoğunuz benimde düşündüğüm yerleri yazmışınız ama hiç düşünmediğim Çanakkale hakkında bu kadar çok güzel şeyler yazılması ilginç geldi :) İşin doğrusu Altınoluk Ayvalık Bodrum  tarafına giderken yolunu daha çok sevdiğim için Çanakkale üzerinden giderim her zaman. Ama feribottan inince içinde durup bir çay içmek bile aklma hiç gelmemiştir. Tavsiyalerinize uyarak Çanakkale, Erdek, Bandırma arasını bir gezip görmem gerekiyor demekki.

İşin aslı Bir kaç kere gittiğim Göynük,Taraklı  bu sene ilk kez gittiğim Safranbolu gibi yerler oldukça hoşuma gidiyor. özellike Göynük ve civarlarında  kendimi çok huzurlu hissetmiştim. Gerçi İçinde tarih yada Osmanlı kokan yerler genelde hep hoşuma gitmiştir. Deniz yada su kenarını sevdiğim için bana yada İstanbul'a  uzak gelsede İzmir Çanakkale arası her zaman hayallerimdeydi ama son yıllarda oralar aşırı yapılanmaya gitmiş, zeytinlikler katledilmiş, bana biraz yozlaşmış yada bozulmuş gibi geldi özelliklede bu yaz. Hatta aylarca aklıma geldikçe o güzelim zeytinlikler için ağlayasım gelmiştir. Yinede sevdiğim Küçükkuyu - Ayvalık arasınıda Körfez köprüsü + İzmir otobanı nedeni ile sanırım bir kere daha görmem gerekecek. Yine körfez köprüsü nedeni ile hesabımda yokken İznik Orhangazi taraflarınıda dikkate almam gerekiyor gibi...Trakya deyince aklıma Edirne dışında bir yer gelmiyor orayıda Selimiye Camii yada diğer güzel eserler olmasa çok fazla beğendiğimi söyleyemem.Trakyanın geri kalanındada öyle aklıma takılan bir yer olmadı.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abi Çanakkale anlatılmaz yaşanır..

Bak oraya yerleş söz hersene elini öpmeye gelirim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Abi Çanakkale anlatılmaz yaşanır..

Bak oraya yerleş söz hersene elini öpmeye gelirim :)

Bak bu yazının resmini çekip arşivime attım ona göre ayağını denk al :) Şaka bir yana havayı biraz güzel gördümmü 1-2 günlüğüne oralara kaçmak istesem Çanakkalede şehir içinde olmayan yakınlarında bakmamı tavsiye edeceğiniz bölgeler varmı?

Yorum bağlantısı

Öncelikle tahminimden fazla değerli cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı TEŞEKKÜR  ederim.

Bir çoğunuz benimde düşündüğüm yerleri yazmışınız ama hiç düşünmediğim Çanakkale hakkında bu kadar çok güzel şeyler yazılması ilginç geldi :) İşin doğrusu Altınoluk Ayvalık Bodrum  tarafına giderken yolunu daha çok sevdiğim için Çanakkale üzerinden giderim her zaman. Ama feribottan inince içinde durup bir çay içmek bile aklma hiç gelmemiştir. Tavsiyalerinize uyarak Çanakkale, Erdek, Bandırma arasını bir gezip görmem gerekiyor demekki.

İşin aslı Bir kaç kere gittiğim Göynük,Taraklı  bu sene ilk kez gittiğim Safranbolu gibi yerler oldukça hoşuma gidiyor. özellike Göynük ve civarlarında  kendimi çok huzurlu hissetmiştim. Gerçi İçinde tarih yada Osmanlı kokan yerler genelde hep hoşuma gitmiştir. Deniz yada su kenarını sevdiğim için bana yada İstanbul'a  uzak gelsede İzmir Çanakkale arası her zaman hayallerimdeydi ama son yıllarda oralar aşırı yapılanmaya gitmiş, zeytinlikler katledilmiş, bana biraz yozlaşmış yada bozulmuş gibi geldi özelliklede bu yaz. Hatta aylarca aklıma geldikçe o güzelim zeytinlikler için ağlayasım gelmiştir. Yinede sevdiğim Küçükkuyu - Ayvalık arasınıda Körfez köprüsü + İzmir otobanı nedeni ile sanırım bir kere daha görmem gerekecek. Yine körfez köprüsü nedeni ile hesabımda yokken İznik Orhangazi taraflarınıda dikkate almam gerekiyor gibi...Trakya deyince aklıma Edirne dışında bir yer gelmiyor orayıda Selimiye Camii yada diğer güzel eserler olmasa çok fazla beğendiğimi söyleyemem.Trakyanın geri kalanındada öyle aklıma takılan bir yer olmadı.

Kumbağ, Kıyıköy, İğneada, Şarköy, Enez, Erikli, İnecik, Gelibolu... vs..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Taraklı yı geçip, Göynük e gelmeden sağda iki köy var. Bi gez oraları derim abi

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Çanakkale , Geyikli ilçesi çok güzeldir . Ata Demirer in eyvah eyvah filminin çekildiği bir yerdir . Hem denize yakın hemde yazlıkçıların uğrak noktasıdır .

2 ay önce bir düğün için Balıkesir gönen'e gittik bir gece kaldık . Çok hoşuma gitti , şehir pilanlaması oldukça güzel . Termal otelleri var ve çevredeki evlere termal su bağlantısı yapılıuprmuş .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlker Han
(düzenlendi)

Tavşancıl,Hereke,Şirinyalı,Kirazlıyalı.Kocaeli'nin fazla bozulmamış güzide beldeleri.Deniz kenarında ve İst.80 km.

tarihinde İlker Han tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bak bu yazının resmini çekip arşivime attım ona göre ayağını denk al :) Şaka bir yana havayı biraz güzel gördümmü 1-2 günlüğüne oralara kaçmak istesem Çanakkalede şehir içinde olmayan yakınlarında bakmamı tavsiye edeceğiniz bölgeler varmı?

Abi, Geyikli, dalyan, hani şu ata demirerin filmlerini çektiği yerler..

Ayrıca Osmanlının Avrupa'da yaptırmış olduğu ilk camii ünvanını taşıyan bir köyde Sabah namazı kılmıştım. Etkisinde kalmıştım o köyünde ismini hatırlamıyorum. Nette aratınca buluruz heralde.

Aynı zamanda orada sana rehberlik yapacak ve kiralık veya satılık ev bakacak yardımcı olacak kişilerde var abi.. Ben konuştum şimdi. Ararsan ilgilenecekler..

Yorum bağlantısı

İşin doğrusu Altınoluk Ayvalık Bodrum  tarafına giderken yolunu daha çok sevdiğim için Çanakkale üzerinden giderim her zaman. Ama feribottan inince içinde durup bir çay içmek bile aklma hiç gelmemiştir. Tavsiyalerinize uyarak Çanakkale, Erdek, Bandırma arasını bir gezip görmem gerekiyor demekki.

Aslında tatilcilerin en büyük hatalarından biri bu oluyor. İnsan Bodrum'a tam gaz gidiyor. Oysa tatil yolculuk başladığında başlar. Çanakkale'den o kadar geçiliyor, yahu 1-2 saat bi şehitlik anıtı bile gezilmiyor. 

Bana soruyorlar "Antalya'ya kaç saatte gittin" diye. Diyorum, 15-16 saat sürdü. Herkes şaşırıyor. Ispartayı gezdim, Kütahya'da çay içtim, Bozüyük yaylalarında çimenlere uzandım diyorum, bön bön bakıyorlar. Sen naaptın diye soruyorum, "130-140 geldim daha önceden İstanbul-Antalya rekorum 11 saatti bu sefer 8 saatte geldim" diyorlar. Tamam aferin diyorum, Isparta'dsa pazardan aldığım gerçek organik kirazları yiyorum v.s.

Türkiye'nin hemen her yerini gezdim. Gezdiklerimin yarısı da, o yeri gezmek için değil, başka yere gezmeye giderken ekstradan gezmem ile oldu. Misal Pamukkale, tuz gölü, v.s.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Aslında tatilcilerin en büyük hatalarından biri bu oluyor. İnsan Bodrum'a tam gaz gidiyor. Oysa tatil yolculuk başladığında başlar. Çanakkale'den o kadar geçiliyor, yahu 1-2 saat bi şehitlik anıtı bile gezilmiyor. 

Bana soruyorlar "Antalya'ya kaç saatte gittin" diye. Diyorum, 15-16 saat sürdü. Herkes şaşırıyor. Ispartayı gezdim, Kütahya'da çay içtim, Bozüyük yaylalarında çimenlere uzandım diyorum, bön bön bakıyorlar. Sen naaptın diye soruyorum, "130-140 geldim daha önceden İstanbul-Antalya rekorum 11 saatti bu sefer 8 saatte geldim" diyorlar. Tamam aferin diyorum, Isparta'dsa pazardan aldığım gerçek organik kirazları yiyorum v.s.

Türkiye'nin hemen her yerini gezdim. Gezdiklerimin yarısı da, o yeri gezmek için değil, başka yere gezmeye giderken ekstradan gezmem ile oldu. Misal Pamukkale, tuz gölü, v.s.

Benim yolculuklarımda aynen sizin yaptığınız gibidir tek farkı şehir içlerinde durup gezmeyi sevmiyorum. Çanakkaleyi geçtikten sonra sevdiğim yada beğendiğim yerlerde mola veririm.Hatta bodrum - fethiye  gibi yerlere giderken bir gece beğendiğim bir yerde yatarım etrafı daha rahat gezayim diye...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...