İçeriğe Yönlendir

Ruhsatta Gördüğüm Renk Saçmaliği

Burak Kuşçu

Recommended Posts

Burak Kuşçu

merhabalar az önce aracıma muayene randevusu almak için ruhsata bakarken gri renkli aracımın renk hanesinde "gri-kahverengi(bej)" yazılı olduğunu gördüm sizinkilerde ne yazmakta ileride sıkıntı çıkartır mı bilgilendirirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

merhabalar az önce aracıma muayene randevusu almak için ruhsata bakarken gri renkli aracımın renk hanesinde "gri-kahverengi(bej)" yazılı olduğunu gördüm sizinkilerde ne yazmakta ileride sıkıntı çıkartır mı bilgilendirirseniz sevinirim

Muayeneden kalabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Karataş06

Benim araçta bal köpüğü adamlar bodozlama sarı yazmışlar 4 gün önce muayeneye girdim Allah'tan sıkıntı çıkmadı.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

aynen onu düşündüm ama egzoz testim bitmiş sadece muayenem 2014 aralık ayı o tarihe kadar çıkartırım elimden benden sonra ki sahibi düşünsün artık diyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

aynen onu düşündüm ama egzoz testim bitmiş sadece muayenem 2014 aralık ayı o tarihe kadar çıkartırım elimden benden sonra ki sahibi düşünsün artık diyeceğim :)

Çevirmede de sorun yaşayabilirsiniz ;)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Bizim vw'nin de şasi numarasını w olan kısmın iki vv yazmışlar ruhsata, muayeneden kalmıştı. 

Gri yazmasaydı sorun olurdu da sonuçta yazan bir gri varsa sıkıntı olmaz bence, iki gün sonra kahverengi veya bej de boyatsanız sorun çıkmayabilir :D

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Benim araçta bal köpüğü adamlar bodozlama sarı yazmışlar 4 gün önce muayeneye girdim Allah'tan sıkıntı çıkmadı.

Sizin olayı aynı renk honda jazz almak için niyetlendiğimde ruhsat bilgilerinde sarı yazıyor diye bakmaya gidemedim. güvenemedim. aynı şehirde olsak bakacaktım. boşuna masraf etmekten çekindim. taxi gibi sarı yazmışlar. şuan ki aracımda vizyon mavi. direk mavi yazıyor. ruhsat bilgilerini güncelleyen makam çok zayıf bu konuda..

Yorum bağlantısı

Aracınızın iç döşemesi ne renk? Konu daha önce geçmişti. Bir dönem Ford, ruhsata hem araç boya rengini hemde döşeme rengini yazdırıyormuş ve belge gibim birşey veriyormuş herhalde. Bulamadım şimdi forumda ama araştırırsanız bulacaksınızdır. Eğer TÜV e bu bilgiyi verirseniz sıkıntı olmaması lazımmış. Yada çok sıkıntı çıkartırlarsa aracın muhtelif yerlerine hafif bej/ kahve sticker folyo kaplama yaptırırsınız. Güzel durursa kalır, beğenmezseniz muayeneden sonra söker atarsınız. Muhtelif parçalı folyo en fazla 50 TL gibi tutar..

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Benimde bir sorum olacak.
Ruhsatta 2004 Ford Focus C-Max Ghia Gümüs Gri yazıyor ama trafiğin sitesine girdiğimizde 2004 Ford Focus C-Max Trend Gümüs Gri olarak görünüyor. 

Yorum bağlantısı

Benimde bir sorum olacak.

Ruhsatta 2004 Ford Focus C-Max Ghia Gümüs Gri yazıyor ama trafiğin sitesine girdiğimizde 2004 Ford Focus C-Max Trend Gümüs Gri olarak görünüyor. 

Trafiğin hangi sitesi? Ne ile nasıl girip neye bakıyorsunuz? Birde soru ne?  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Trafiğin hangi sitesi? Ne ile nasıl girip neye bakıyorsunuz? Birde soru ne? :unsure2:

Motorlu tasıtlar vergisinin resmi sitesi sifre ile

Trafiğin hangi sitesi? Ne ile nasıl girip neye bakıyorsunuz? Birde soru ne? :unsure2:

Birde bir sorun cıkar mı diye sormayı unutmusum

Yorum bağlantısı

Motorlu tasıtlar vergisinin resmi sitesi sifre ile

Birde bir sorun cıkar mı diye sormayı unutmusum

Yok, sorun çıkacağını sanmıyorum. Sonuçta ruhsat sahte değilse geçerli olan ruhsattır. Gerisi kalem oynaması, başkası kaynaklı hatadır..

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Yok, sorun çıkacağını sanmıyorum. Sonuçta ruhsat sahte değilse geçerli olan ruhsattır. Gerisi kalem oynaması, başkası kaynaklı hatadır..

Ghia'yı nasıl Trend yazar Abi aklım almıyor :D

Yorum bağlantısı

:biggrin: Adam ne bilsin Ghia yı Trend i.. Karaşanzıman, ilk önüne geleni işaretliyor/ yazıyor.. Mesela ben Ghia X modeli olduğunu Ford kullanmadan önce (foruma üye olmadan diyelim) bilmiyordum.. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Daha iyi ya :) donanım farkından mtv az ödenir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Daha iyi ya :) donanım farkından mtv az ödenir

MTV donanım dan dolayı değil yaş ve motor hacminden dolayı değişir maalesef. Öyle olsa Toros alırdım  :biggrin:

Donanım sadece kaskoyu etkiler.

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Aracınızın iç döşemesi ne renk? Konu daha önce geçmişti. Bir dönem Ford, ruhsata hem araç boya rengini hemde döşeme rengini yazdırıyormuş ve belge gibim birşey veriyormuş herhalde. Bulamadım şimdi forumda ama araştırırsanız bulacaksınızdır. Eğer TÜV e bu bilgiyi verirseniz sıkıntı olmaması lazımmış. Yada çok sıkıntı çıkartırlarsa aracın muhtelif yerlerine hafif bej/ kahve sticker folyo kaplama yaptırırsınız. Güzel durursa kalır, beğenmezseniz muayeneden sonra söker atarsınız. Muhtelif parçalı folyo en fazla 50 TL gibi tutar..

aynen sanırım bu sebepten dolayı ruhsatta yazılmakta aracımın iç döşemeleri bej rengi bunuda ruhsatta belirtmişler teşekkürler :)

Çevirmede de sorun yaşayabilirsiniz ;)

o konuda kafam çok rahat şans denen şey o konuda bende var şu güne kadar sadece 1 kez çevirildim ondada ekibin önünden 3. ye geçmiştim sislerimde açıktı :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

MTV donanım dan dolayı değil yaş ve motor hacminden dolayı değişir maalesef. Öyle olsa Toros alırdım :biggrin:

Donanım sadece kaskoyu etkiler.

Eski mondeo da mtv bilgi kısmında ghia yazmasindan dolayi fazla oduyorduk. Trend olunca 170-180 lira ucuzladi. Sebebi arac degerinin en fazla %5 vergilendirilebilir olmasi. Bu yuzden farkediyor.
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bizim fiestada lacivert -gri yazıyor gri bir yeri olmamasına rağmen.  Fakat1999 dan beri muayenede sıkıntı olmadı hiç.

Yorum bağlantısı

Benim arabanın ruhsatta siyah yazıyor aracın dosyalarında panter siyah yazıyor :) Kimse panteri sormadı muayenede  :p

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Halil İbrahim Arslan

Benim mondeoda sonradan farkettim renk gri (fakat parlak degil mat bir gri) ruhsatta mavi (mürekkep yazıyor). Daha önce muayneden geçti. Ne olduğunun üstüne düşmedim kurcalamadım. Önümğzdeki ay muaynesi var bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim mondeoda sonradan farkettim renk gri (fakat parlak degil mat bir gri) ruhsatta mavi (mürekkep yazıyor). Daha önce muayneden geçti. Ne olduğunun üstüne düşmedim kurcalamadım. Önümğzdeki ay muaynesi var bakalım ne olacak.

Kalabilirsiniz... 

Ruhsattaki rengi değiştirmeniz gerekebilir.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...