İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Termostat Sorunu

Hakan Arslaner

Recommended Posts

Ali Darbaz
Ali Kangal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
Bu video rusya focusuna ait. 
Araba 75 derecede başlıyor, 105 derece çıkıyor. 

Abi bu motor sıcaklıgımı tam anlamadım

Videoda referans olsun diye koydum. Arabanın "coolant" yazan göstergesi 105 dereceye cıkıyor. 75 nere 105 nere. 

Ali Kangal yazdı:

Abi bu motor sıcaklıgımı tam anlamadım Kesin bozuk yani diyorsun

Resmen bozuk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Ali Kangal yazdı:
Sani Gerşon yazdı:
Sizinki de bozulmuş maalesef.

Kesinmi bozuk bu sani abi belirtileri ney mesela kaloriferi ısıtırmı bozuk olsa

Kaloriferin ısıtması için 40-50derecelik motor suyu yeterli.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Kaloriferin ısıtması için 40-50derecelik motor suyu yeterli.
Sani abi ne kadar fiyatı koplemi degişecek
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Termostat kontrolu en basit yolu aracı 2km ye yakın kullanıp sonra termostat üst hortumu eger sıcaksa demekki açık kalıyor 95 ila 100 derece olmadan ısınmamalıdır dogrumu bu sizce

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Doğrudur, gezmeye gerek yok, kaputu açık, çalıştırıp işi hızlandırmak için 2000 devir civarı bekleyin biraz, termostat çıkışındaki boru ısınmamalı, ibre 90 a geldikten sonra sıcaklık gelmeli o boruya.

Dizel ise komple değişiyor termostat, 300-350 lira civarı olmalı, ben 200 e yan sanayi almıştım başka bulamadığım için bayram günü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Doğrudur, gezmeye gerek yok, kaputu açık, çalıştırıp işi hızlandırmak için 2000 devir civarı bekleyin biraz, termostat çıkışındaki boru ısınmamalı, ibre 90 a geldikten sonra sıcaklık gelmeli o boruya.

Dizel ise komple değişiyor termostat, 300-350 lira civarı olmalı, ben 200 e yan sanayi almıştım başka bulamadığım için bayram günü.
Sabah sogukken motor degilmi.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tabiki

Ekleme: akşam da olur tabi yeterki motor soğuk olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Tabiki

Ekleme: akşam da olur tabi yeterki motor soğuk olsun default_smile.png

Ahmet bey peki niye yüksek devirde hararet düşmüyordu 3000 devir gibi uzun yolda 120 felan düşüyor hararet 65c kadar
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yüksek devirde Isı oluşumu çok hararet yükseliyor. Gaz kesince ısı oluşmuyor, olan ısıda radyatöre giden su yüzünden gidiyor. Normalde su 88 e gelince termostat kapatacak ki şu soğumasin. Çok soğuk havada 4 5 km gaz vermeden tepeden inerseniz sağlam termostat olsada soğuma oluyor ama bozuk olan kadar hızlı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

20km yakın sabah gittim şehiriçi bu ayrıca üst hortumda çok az sıcaktı alt hortum soguktu 75c bulmadı.9ad858a6d803347a41d4ea8ab019af27.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kesin bozuk. Sizin orada hava nasıl bilmiyorum ama 2.8 km de durum bu. 5 km olmadan 90 oluyor.

243ef83a24312a731b31fb1e0d62bc32.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Kesin bozuk. Sizin orada hava nasıl bilmiyorum ama 2.8 km de durum bu. 5 km olmadan 90 oluyor.

243ef83a24312a731b31fb1e0d62bc32.jpg
Sabah 10c civarı
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim de 10-11 dereceydi. Şimdi 19 derece aynı yolu geldim, 2.7 km, sıcaklık neredeyse 90 oldu. Dediğim gibi kesin açık kalıyor, değişmesi gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Benim de 10-11 dereceydi. Şimdi 19 derece aynı yolu geldim, 2.7 km, sıcaklık neredeyse 90 oldu. Dediğim gibi kesin açık kalıyor, değişmesi gerekiyor.
Hocam 9km gittim sabah ama 2000 deviri fazla geçmiyorum motor ısınmadan aynı yolu geri geldim anca 75 c oldu havada 8ila 10c kendim alıp degiştirsem
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Zor bir işçiliği yok ama riskli bir parça, hava yapmıyor sanırım ama dikkatli olmak lazım. Mazot pompası falan sökülüyor ulaşmak için.

Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Ya bu termostat arızalı olsa kalorifer ısıtmaz diyorlar mesela ibre düşmeye başladıgında 90 ila 100km arası hızda kaloriferi sıcaklıkta ve 4 ve 5. Kademede fan hızını açın ısmıyorsa açık kalmış diyorlar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yazmıştım galiba, kaloriferin ısıtması için 40 derece dahi yeterli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Yazmıştım galiba, kaloriferin ısıtması için 40 derece dahi yeterli.
Sani abi yazdın tamam birileri öyle diyor diye sordum
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ali Kangal yazdı:

20km yakın sabah gittim şehiriçi bu ayrıca üst hortumda çok az sıcaktı alt hortum soguktu 75c bulmadı.9ad858a6d803347a41d4ea8ab019af27.jpg

Kesin bozuk. 4-5km’de 90’a ulaşması gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Kesin bozuk. 4-5km’de 90’a ulaşması gerek.

Bozuk olmasını bıraktım şimdi termostat üst hortumu kelepcesi düştü bulamadım antifiriz suyu hep motora geldi birşey olurmu o plastik kelepce nerden alıcaz

Bu düştüd2239d75c1bf983c60e39c2b124ac60d.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sıkıntı olmaz, buharlaşır gider motora değen sıvı da, böyle kullanmayın, hararet yaptırırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Sıkıntı olmaz, buharlaşır gider motora değen sıvı da, böyle kullanmayın, hararet yaptırırsınız.

Sani abi üst hortumu tutan siyah kelepce kayboldu aşagı düştü bulamadım orayı nasıl tutturacagım zaten kullanmadım arabayı duruyor

41a02ee33ce46d5dab50185a88b76549.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

GEçici olarak cırt kelepçeyle tutturup kontrol ede ede en yakın sanayiye gidilecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...