İçeriğe Yönlendir

Ikinci El Aracamı Yoksa Sıfır Aracamı Daha Cok Güvenirsiniz

Mahmut Guzel

Recommended Posts

Mahmut Guzel
(düzenlendi)

Selam... İkinci el arabanıza mı yoksa sıfır aldıgınız arabanıza mı daha çok güvenirsiniz?

tarihinde Özdemir Deniz tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ben 2.el 10 yaş üstü arabaya daha çok güvenirim. Yılların Tecrübesi nede olsa

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

birazcık şans işi denılebılır ama sıfır araba garantısı var herseyı sızın kullanımıza gore,ıkıncı el araç aldıgınız aracın sahibinin durustlugune kalmıs bırazcık,ben hazıran basında ıkıncı el arac aldım sahibi bana garanti verdi allaha sukur suana kadar sıkıntı yasamadım..

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Ben 2.el 10 yaş üstü arabaya daha çok güvenirim. Yılların Tecrübesi nede olsa

Selam ikinci el aracınızamı  yoksa sıfır aldıgınız aracınıza mı daha cok güvenirsiniz.

2 el diyenler için neden 2 el. diye ekleyelim o zaman.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben de ikinci ele güvenirim, YMN özetlemiş, 20 senelik arabamla, daha hiç yola çıkmamış araba bir olur mu?

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

2 el diyenler için neden 2 el. diye ekleyelim o zaman.

Daha tecrübeli olduğu için işte. Geçen yıllara inat, edindiği km deneyimi ile daha yararlı olacaktır :)
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel
(düzenlendi)

Bencede ikinci el araç daha güvenli sebebi ise herşeyi  test edilmiş araç birazda tanıdıkça bence daha güven verici olur diye düşünüyorum.

tarihinde Mahmut Guzel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel
(düzenlendi)

Tabiki buda güzel bir düşünce ama sanki ikinci el araç daha güvenli gibi bu actıgım konu hangisi daha guvenilir oldugu?

tarihinde Mahmut Guzel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Bencede ikinci el araç daha güvenli sebebi ise herşeyi  test edilmiş araç birazda tanıdıkça bence daha güven verici olur diye düşünüyorum.

sıfır araç fabrikadan lap diye çıkmıyor abi bir sürü testlerden geçiyor bence 2. ele göre daha güvenilir...

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Tabiki sıfır araç daha güvenlidir,ikinci el şans işi,kapalı kutu.ne çıkacağı belli olmaz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çalışan parça aşınır, aşınan parça güç kaybeder. 

Motor zayıflamıştır, çünkü aşınmıştır.. 

Fren zayıflamıştır, rekorlar yaşlanmış, çatlamaya yüz tutmuştur.. diskler aşınmıştır, paslanmıştır, balatalar eskimiştir. Lastikler aşınmıştır. 

Far kararmıştır, Cam çizilmiştir, silecekler aşınmıştır, ısıtması, soğutması azalmıştır, çünkü petekler zayıflamıştır.. 

Pedal lastikleri aşınmıştır.. 

Motor kulakları amortisörler aşınmıştır.. aktarma organlarında, alt takımda direksiyon kutusu ve rotlarda aşınmalar olmuştur.. Asla ilk günkü gibi değildir.. 

Metal aksam ve şasi, aşınmış, yorulmuştur.. 

Mahmut Bey hiç sıfırla ikinci el bir olur mu ? Yada ikinci el daha güvenilir olur mu ?

Olmaz.. 

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Tabiki buda güzel bir düşünce ama sanki ikinci el araç daha güvenli gibi bu actıgım konu hangisi daha guvenilir oldugu?

Hangi açıdan soruyorsunuz?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel

ben aracımı sıfır aldım ve aynıgün sivasa yola cıktım aracın arkasından bir uultu sesi ve cok koktum ve lastikcide  durdum ve lastik havalaını konturol ettik kacdı desiniz 45 hava tüm lastikleri 32 havaya indittirdim yola devam ettim  yolda tekrar fort servisine ugradım ve aracı life kaldırdıgımızda aracın rotbasında bir cıvatanın gevsek oldugunu gördük ve onuda sıktıktan sonra yola devamettim işte güven dedigim sey bu  araç ikinci el olunca bunlar olmuyacak deyil tabiki ama ikinci el deneyimli diye benim tercihimde ikinci elden yana.

Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel

işte benim bahsettigimde bu sıfırı alınca güveniyoruz ama ikinci eli alıp bakımını yaptırınca daha garanti olur bencede ikinci elde alsak serviste kendimizde bakımlarına bir baktırsak daha dogru olur amaclı sordum

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Güvenlik yeniliğe ya da eskiliğe bakmaz. Kaliteye bakar. Emmiye katiliyorum eski tabiki yeni gibi olmaz ama. Dacia ya da puntonun sıfırındansa 2002 Saab'ıma daha çok guvenirim. Hatta bir çok marka ve model için de aynı

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

ben aracımı sıfır aldım ve aynıgün sivasa yola cıktım aracın arkasından bir uultu sesi ve cok koktum ve lastikcide  durdum ve lastik havalaını konturol ettik kacdı desiniz 45 hava tüm lastikleri 32 havaya indittirdim yola devam ettim  yolda tekrar fort servisine ugradım ve aracı life kaldırdıgımızda aracın rotbasında bir cıvatanın gevsek oldugunu gördük ve onuda sıktıktan sonra yola devamettim işte güven dedigim sey bu  araç ikinci el olunca bunlar olmuyacak deyil tabiki ama ikinci el deneyimli diye benim tercihimde ikinci elden yana.

Abi tercihin 2. elden yana ise neden 0 araç aldın ?  :unsure2:0 araca daha çok güvenilir tabiki.  :good1:

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Bende arabayı aldığımda 37 ps cıkmıştı :D Lastikçinin demesi, Sıfır araca fazla vururlar normal abi.. demişti.(tabi biz 4bin kmde sıfıra yakın bi şekilde aldık. Alan adam kontrol ettirmemiş.)

+ Sıfır araç daha guvenlidir.. Niye derseniz.. Okadar test yapıyorlar . +

Göksel bir video koymuştu sıfır araçların cekicilerden inidirilirken Neler yapıldığına dair.. :D Bide o videada yapılanların fabrikadan cıkmadan önce yapıldığını düşünün.. :D

Aslında 0 araç almıyoruz... en az 50km yapıyorlardır, sonra km sıfırlayıp 0km olarak satılıyor.. Doğru olanıda bu bence (tabi fazla aşırıya kaçmamak lazim..)

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Yanıtlar aşağı yukarı şöyle galiba:

1. Kendi sıfır olmayan arabasına güvenenler, sıfır arabayı güvenilir bulmuyor - deneyim, bilinirlik vs.

2. Başkasının ikinci el arabasına güvenmeyenler, sıfır arabayı tercih ediyor - hiç aşınma olmaması, yepyeni olması vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Yaklaşık 285.000 kmdeki evin diğer arabası BMW ye binince Focus 2.5'tan çok daha güvende hissediyorum. Fakat aynı iki aracın sıfırı mı ikinci eli mi denilse sıfır her zaman iyidir ama bazı sıfırlar vardır illallah da dedirtebilir biraz da şans meselesi aslında

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

evlenme yaşına gelen kadın yada erkeklere sorun bakalım dul biri ilemi hiç evlenmemiş biri ile izdivaç yapmak istersiniz. :D

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

bence güven olayı ilk bir haftada belli olur .

2. el alıp dua edende oluyor beddua edende . 

sıfır araç alıp yıllarca servis bakımına bile gitmeden kullananda var aldığı hafta motor indirende .

az çok direksiyonu olan bir vatandaş azda olsa araç konusunda teknik bilgisi varsa aracı yıllarca kullanır . 

aynı elektronik eşyalar gibi araçlarda şans işi . kalitesini ispatlamış markalar var onlara diyecek laf yok . parayla güven almış oluyoruz 

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lastik havası kontrolü yola çıkmadan önce her sürücünün yapması gereken bir kontrol.. 

Gevşek bir civata olmaması gerekir, ancak bu 2. el bir araçta da zamanla daha fazla oluşabilir... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Bir de şu boyutu var tabii "güven" konusunun:

1. Sıfır bir arabanın huyu suyu bilinemez. Güven hissini verecek olan şey, satın alınan markanın önceki ürünlerinde gösterdiği başarı, performans, satış sonrası hizmetler, sorunlara getirdiği kısa vadede pratik, uzun vadede mühendislik çözümlerdir. Mesela gene konuyu DSG'ye getirip kaşıyalım :) .VW ürünleri genel olarak kalitelidir diyebiliriz. Firmanın dünyada yeri de belli. Ama - en azında Türkiye'de - bugün DSG şanzımanlı bir VW almak isteyen bir alıcının, - eğer konu hakkında biraz bir şeyler okuyup incelemişse -  DSG bana dert çıkarır mı diye kafasında soru işaretleriyle gitmesi olasıdır.

2. İkinci el bir arabada da sahibinin davranışlarını bilemeyiz. Orada da güvenebileceğimiz tek unsur o aracın geçen yıllarda emsallerinin sergilediği dayanıklılık olacaktır. Eğer aksi olsaydı, 20-30 yıllık Mercedes'ler, BMW'ler sahiplerinden bağımsız olarak hala alınıp satılıyor olmazdı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...