İçeriğe Yönlendir

2001 Marea Elx Abs Sorunu

Aliosman Uz

Recommended Posts

Aliosman Uz

herkese slm lar arkadaşlar benim aracımın abs lambası sürekli yanıyor.Ama aracımı ilk çalıştırdığımda yani ilk harekette herşey normal yani hareketten çok kısa süre sonra 5veye 10 saniye sonra hareket halindeyken aracın kaput içinden geldiğini zannediyorum bir pompa sesi gibi birses geliyor sanki bir zorlama sesine benziyor vuuuuu die birses yine 150 -200metre gittikten sonra ses kesilip aracımın abs ve ebd lambasıyanıyor.Tekrardan kontak kapatıp aracımı çalıştırdığım zaman az önce anlattıklarımın hepsi tekrar tekrar oluor bu böle sürüp gidiyor 5 aydır böle kullanıyorum servise başka bi arzadan gitmiştim absyede bakın dedim tesisattan dediler geçiştirdiler beni birde ben aracımın daha önce sag önteker bilyasını değiştirmiştim değiştirdikten kısa bisüre sonra abs lambası yanmaya başladı cevaplarınızı bekliyorum lütfen....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

abs nin kendi içinde arız aolması muhtemel.

maalesef italyanlar elektronikte yıllar içinde sorun çıkarma eğilimlidir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

Abs beyninde sıkıntı olması muhtemel.Bende de marea vardı mareaların kronik sorunlarından bir tanesi abs beyni arızası.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence sensörlerin birisi hızı hatalı okuyor... 

Araç dururken ilk testleri geçip devreye giriyor ancak hareket başlayınca tekerin birinin hızını yanlış okuduğu için aracın kaydığını zannediyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aliosman Uz

saolun ilgilendiğiniz için sizce bunu hangi tamirci yapar yani elktirik eloktironikmi mekanikmi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orjinal test cihazı ile bakılması lazım, fiat ın baş mühendisi olsa cihaz olmadan yapamaz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

saolun ilgilendiğiniz için sizce bunu hangi tamirci yapar yani elktirik eloktironikmi mekanikmi

Elektrik... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...