İçeriğe Yönlendir

Tablet Pc'ye Usb'den Kamera Bağlamak !

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

fareyi tablete taktığımdan  cevap yazamıyorum deneme aşamasındayım . ücretli bile olsa bi proğran bulursam 3-5 verecez artık bişeyler :) 

tablete niye fare taktığımı merak eden olursa , tabletim ekranı patlak doğal olarak dokunmatik iptal . bende ekranı söktüm yenisini sipariş verdim ekran gelene kadar fareyi kullanıyorum ;) 

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bence tek çözüm o tableti satıp win8 li bir tablet almanız. O zaman win tabanlı tüm programları rahatça çalıştırabilirsiniz. Hatta office programı kurup yazıcıyla da iletişim sağlarsınız.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

var abi önlü arkalı 2 tane var da benim takacağım kamera esdoskobi kamerası diye bilinen kamera . kendi kablosu 2 metre uzunluğunda incecik bişey . tablete bağlayıp çalıştıramazsam laptop kullanmak zorunda kalıcam . derdim o . 

Endoskopi? ;):p

derken ?  :unsure2:

"Derken"i mi var len? :p Koyu kırmızı, altı çizili sözcük yanlış yazılmış işte... Hala, derken merken... :punish:

Not: :flowers:

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

anlamadım abi :) 

yanlışmı yazmışım yoksa kullanım amaçlarından dolayımı öyle diyon :D

Yorum bağlantısı

Telefonunuzdaki kamerayı webcam olarak kullanacak program var mıdır ki acaba ? Windows olsa olurdu da, andro'da zor gibi sanki. 

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Acaba tablete usb üzerinden linux kursanız? Linux'da o kadar çok program var ki. (Gerçi tablet nedir deseniz, bilemem. Benim bildiğim tablet ancak aspirin tableti)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

anlamadım abi :)

yanlışmı yazmışım yoksa kullanım amaçlarından dolayımı öyle diyon :D

Evet Aydın'cım, yanlış yazmışsın. İncitmeden, kırmadan, çok açık etmeden, soru cümlesi vesilesi ile hafif uyarı, hafif dikkat çekme yapayım dedim. N'oldu şindi? :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Evet Aydın'cım, yanlış yazmışsın. İncitmeden, kırmadan, çok açık etmeden, soru cümlesi vesilesi ile hafif uyarı, hafif dikkat çekme yapayım dedim. N'oldu şindi? :crazy:

heee endoskoPi 'mi olacaktı abi  :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Asla kurulmaz diyenlere aldırış etme elektronikçi kardeşcim. Çatır çatır da kullanılabilir. Lakin tek şart linux driverı bulunan bir camerayı kullanıp, driverları değiştirilmiş çekirdeği olan androide (android de bir linux distrosudur) çevirmek.

Hiçbirşey olanaksız değildir...

Acaba tablete usb üzerinden linux kursanız? Linux'da o kadar çok program var ki. (Gerçi tablet nedir deseniz, bilemem. Benim bildiğim tablet ancak aspirin tableti)

üstte belirttiğim gibi Android zaten bir linux distrosudur.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Asla kurulmaz diyenlere aldırış etme elektronikçi kardeşcim. Çatır çatır da kullanılabilir. Lakin tek şart linux driverı bulunan bir camerayı kullanıp, driverları değiştirilmiş çekirdeği olan androide (android de bir linux distrosudur) çevirmek.

Hiçbirşey olanaksız değildir...

üstte belirttiğim gibi Android zaten bir linux distrosudur.

tabletler daha kendi başına çalışmazken, ütopya olur bence

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

tabletler daha kendi başına çalışmazken, ütopya olur bence

Teknik adamım abi, bizde ütopya olmaz :p

Endoskopi kamerası bağlayacağım demişti arkadaş. Webcam değil.

Giriş çıkış adreslerinden, veri analizi yapılıp driver yazılır. İsterse nasa kamerası olsun :)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Giriş çıkış adreslerinden, veri analizi yapılıp driver yazılır. İsterse nasa kamerası olsun :)

helal hakan abi calismalarini merakla takip ediyorum . bende arastirmadayim ;)

Hee ama "eNdoskoPi" olacak. :p

haaa yeni farkettim 2. harfi :D profil resmini degistirdinya abi hafifde tirsiyom senden ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

helal hakan abi calismalarini merakla takip ediyorum . bende arastirmadayim ;)

Olmaz diye birşey yok yani. Nasıl olsa birileri oturup yazar, yazacaktır.

Vakti zamanında ATi açık kaynak driver vermez iken linux üzerinde 3D çok güzel kullanıyorduk Ati ekran kartlarını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Olmaz diye birşey yok yani. Nasıl olsa birileri oturup yazar, yazacaktır.

Vakti zamanında ATi açık kaynak driver vermez iken linux üzerinde 3D çok güzel kullanıyorduk Ati ekran kartlarını.

bi kac yabanci forumda denk geldim de ingilizce oldugu icin izlenecek yolu anlamadim . Dedigin gibi gunumuz teknolojisinde olmaz diye bisey yok .

bundan 11 sene once bende 128 mb flash bellekli flexy marka kol saati vardi . halaa da sakliyorum resimleri yuklerim :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Günümüz teknolojisinden ziyade yazılımla bilgisayarda yapılamayacak şey yok derdi Assembly hocamız. İsteyin takla bile attırırsınız derdi gülerekten ;)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Günümüz teknolojisinden ziyade yazılımla bilgisayarda yapılamayacak şey yok derdi Assembly hocamız. İsteyin takla bile attırırsınız derdi gülerekten ;)

ahh ahh lisede 1-0 lara cok merakliydim uzerinde fazla duramadim . dursaydim simdiki konumum cok farkli olurdu . okulun verdiginden cok vermediklerini arastirirdik eski elektronikcilerin hazirladigi mecmua tarzi dergilerden . hazir sema kullanmadan sifirdan devre tasarlayip baski devresini cikartip calisir hale getirirdim . nerde o eski gunler :)

ondan dolayi israr ediyorum imkansiz olmadigi konusuna .

Derste fm verici yapardik orjinali 3-5 metre yayin gonderirdi . devreyle oynayinca 20-30 metreye yayin basardik . arada bir kac sinif olmasina ragmen yayin bolum sefinin surekli acik olan radyosuna girerdi ve celik cetveli alir gelirdi :)

Sebebide vericideki mikrofondan konusmalarimizinda gitmesi ve sefe ilettigimiz saygi sevgi ve hurmet mesajlari ;)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tableti dağıtırım, kamerayı dağıtırım, tabletin içindeki kamera sistemine harici kamerayı bağlarım. Eski kafalı olmak iyidir :keyifli:

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

20030916-flexysaat.jpg

Bu bileğinizde sürekli taşıyabileceğiniz bir USB bellek ve saat. Flexy USB Memory Watch 128MBlık hafızası ile önemli verilerinizi saklamanızı sağlıyor, şifre korumalı bir alan oluşturmanıza olanak veriyor. Böylece dosyalarınızı burada saklayarak istemediğiniz birinin ulaşmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca saatin üstünde cihazın çalışma durumu hakkında bilgi veren LED gösterge bulunuyor. Bootable disk olarak kullanım olanağı bulunan ürün USB1.1 destekli. Saati ise şok korumasına (30m’ye kadar su basıncına dayanaklı) ve anti-statik özelliğe sahip.

2003 de teknoloji haberlerimde çıkmış :)

site linki : http://thgtr.com/hizli-sistemden-yeni-urunler-2

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Akdeniz

tablet olayına fazla detaylı bakamadımda , kamerayı karici bi ekrana bağlama düşüncesi oluştu. 

kameranın ucu usb uçlu . ben dışardan usb girişinden + - versem diğer kalan 2 uçtan video sinyali alabilirmiyim acaba ? 

yarın biraz daha kafa yoralım bakalım profesör arkadaşlarla . :) 

yardımlarınızı bekliyorum sevgili fordcular ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

tablet olayına fazla detaylı bakamadımda , kamerayı karici bi ekrana bağlama düşüncesi oluştu. 

kameranın ucu usb uçlu . ben dışardan usb girişinden + - versem diğer kalan 2 uçtan video sinyali alabilirmiyim acaba ? 

yarın biraz daha kafa yoralım bakalım profesör arkadaşlarla . :)

yardımlarınızı bekliyorum sevgili fordcular ;)

Kamerayı bozmaya niyetlisiniz galiba :D

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Kamerayı bozmaya niyetlisiniz galiba :D

ya çalışacak yada beni profesör yapacak :) tamir konularına bu kadar ağırlık vermemiştim . kamera hırs yaptırdı bana :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Aydın Akdeniz

1330_samsung-galaxy-s4-mikro-usb-otg-kab

bu kabloyla lg g2 telefona kamerayı bağladım. google playdende usb kamera uygulaması indirdim . anında çalıştı. aynı kabloyu benim discovery'e takıyorum hiç tepki vermiyor. flash diskte lg de çalıştı bende çalışmadı . discoverynin otg kablosunu bulmam lazım . tab 4 tablet var ondada görmedi . galiba her cihaza ayrı kablo oluyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...