İçeriğe Yönlendir

Ses Seviyesini Sabit Tutabilen Televizyon

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Servet Aydın

Oktay, anlatamadım. Avl basit bir genlik sabitleyici. Ha preamfi ha son çıkış. Genligi sınırlayan basit bir sistem. Yıllardır olan bişey. Biliyorum işleyişini.

Mevcut kanalda bile işliyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Oktay, anlatamadım. Avl basit bir genlik sabitleyici. Ha preamfi ha son çıkış. Genligi sınırlayan basit bir sistem. Yıllardır olan bişey. Biliyorum işleyişini.

Mevcut kanalda bile işliyor.

Sanırım bu özellik sadece senin ve benim tv'de var. EE nede olsa hep derim biz farklıyız diye,teknolojiyi kullanmayı bilmek lazım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

4 adet farklı tv var, hepside yeni sayılır, şimdi ayarlarına baktım, sadece otomotik ses diye birşey var onun dışında bir ayar yok. 4 tv. de uydu cihazıyla çalışıyor. belkide bundandır.

Philips - Led

LG- Led

Samsung - Lcd

Seg- Lcd

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4 adet farklı tv var, hepside yeni sayılır, şimdi ayarlarına baktım, sadece otomotik ses diye birşey var onun dışında bir ayar yok. 4 tv. de uydu cihazıyla çalışıyor. belkide bundandır.

Philips - Led

LG- Led

Samsung - Lcd

Seg- Lcd

O işte abi. İşaretlediğin an ses şiddeti bir miktar düşer. Ve daima ona yakın seviyede çalışır. Volüm bandı yumuşak çalışır. Sistem ilk olarak otellerdeki şikayetlerden dolayı icat edildi bildiğim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

AVL özelliğinin uydu alıcıda olması lazım bence. Yoksa son dönem TV'lerin muhtemelen hepsinde AVL var. Ancak uydu alıcı gibi ayrı bir yayın kaynağından ses geldiği için işe yaramıyor.

AVL özellikli uydu alıcı lazım :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Sony 'nin Steady Sound özelliği varmış ama yarım yamalak çalışıyormuş.

Bu arada babam bu sorun için kendince gecikmeli ama etkili bir yöntem bulmuş :p Reklama girer girmez MUTE :D

Adını da "frene bas hanım" koymuş :p

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

AVL özelliğinin uydu alıcıda olması lazım bence. Yoksa son dönem TV'lerin muhtemelen hepsinde AVL var. Ancak uydu alıcı gibi ayrı bir yayın kaynağından ses geldiği için işe yaramıyor.

AVL özellikli uydu alıcı lazım :)

Zafer avl yada oto.ses benim 11 senelik eski televizyondada vardı ve hep on yada açık taydı. Gelen misafirler bile sorardı sizde neden geçişlerde yada reklamlarda patlama olmuyor diye. Herkese söylerdem o özelliği açın varsa...

verilen cevap şuydu : onu açınca ses az çıkıyor bizde yeniden kapatıyoruz :D hem kapalı olacak hemde şikayet ikisi bir arada olmuyor...Sesini birazcık aç kulağına göre ayarla...Uydu ile bir alakası yok işin son çıkış tv'de o işide o yapıyor zaten...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bende işe yaramıyor abi. Grundig LCD'de de var, Beko da diyebiliriz, aynı yapı. Kıssam da açsam da AVL iş yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Lokman Abi siz evde kaç kişisiniz? :)

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ben Panasonic kullanıyorum. Ses menüsünde "Oto Seviye Kontrol" seçeneği var. Açıklama olarak "önceki kanal veya giriş modundan çok farklıysa mevcut ses seviyesini ayarlar" diyor. Açıkçası işe yarıyor mu bilmiyorum, TV üzerinde bulunan DVB-C ile paket yayın izliyorum ama reklam seslerinden hiç rahatsız olmadım. İşe yarıyor olabilir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim TV'de AVL varmış ve zaten açıkmış... Eğer amacı benim bahsettiğim sorunsa, çalışmadığını ve göstermelik olduğunu düşünüyorum.. 

AVL'nin amacı, kanallar arasındaki farklılıklarsa, düzgün çalıştığını söyleyebilirim.. Bundan bir şikayetim yok.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Merhaba arkadaşlar, 

Diziler ve reklamlar arasındaki aşırı ses seviyesi farkı, iki tv kanalı arasındaki ses seviyesi farkı gibi sesin bir inip bir çıkması beni ciddi derecede rahatsız ediyor. 

Bunu otomatik olarak ayarlayan bir tv marka modeli var mı ?

var ama işlemiyor :D güzel ayarlıyor kanalaar bu işi

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bizim samsungta var. Kanal arası ses geçişlerini ayarlıyor. Gece ve normal modu var. 

Benim TV'de AVL varmış ve zaten açıkmış... Eğer amacı benim bahsettiğim sorunsa, çalışmadığını ve göstermelik olduğunu düşünüyorum.. 

AVL'nin amacı, kanallar arasındaki farklılıklarsa, düzgün çalıştığını söyleyebilirim.. Bundan bir şikayetim yok.. 

Abi bence böyle birşey mümkün değil. Dizinin ortasında sesi kısarsa mesela evde kan çıkar. :p

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Bilhassa Star'da oluyor bu durum dediğiniz gibi. Bir iki defa tweet attım, sayfalarına yazdım takan yok :D

Yorum bağlantısı

Emmi Tv anfisine bu mikserle giriş yaparsın. :p

Belki o yayıncılarda makinelerdede vardır ama kullanılmayınca işe yaramıyor hali ile.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Radyoda kompresör diye bir cihazımız vardı. Son çıkışa bağlardık, o yapardı bu işi. Ses mikserinden sesi ne kadar çok açarsak açalım, kompresördeki ayarladığımız limite bağlıydı çıkış gücümüz. Bu sayede kulakları tırmalamayan stabil bir ses kalitemiz olurdu. Hatta bizdeki kompresörün farklı özellikleri de vardı. Belirli bir desibelden aşağıdaki sesi kapatma(sessizlik algılaması) yahut belirli desibel üstündeki sesi ayarlanan limite yükseltme gibi seçenekler de vardı. Algılama gecikme ayarları filan..,

Emmi, ne anlattım sana ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...