İçeriğe Yönlendir

Mutfak Dolapları Ve Kapakların Folyo Kaplanması

Atilla Atun

Recommended Posts

Atilla Atun

Arkadaşlar bu uzun çok uzun zaman alan bir işti benim için.

Neden kaplama yaptın derseniz eski rengi hiç hoş değildi evi alalı 2 yılı geçti ve yeniden mutfak yaptırmakta bana çok ama çok pahalıya mal olcaktı.Hanımı zor bela razı ettikten sonra işe koyuldum.

İlk iş hangi renk olacaktı.

Gri ve beyaz'a karar verdik.

Gri folyoılar tutmadı malum bende profesyonel olmadığıma göre çareyi sprey ile buldum.

Gri bölümlerin tamamı sprey beyaz olanlar ise folyo .

Ha bu arada Buzdolabınıda kapladım :biggrin:

Sırada çamaşır mak ve bulaşık mak vardı ama Hanım gerek yok değişecek dedi.Buzdolapla beraber hepsi değişiyor ama en azından renk şenliği olurdu.

Bakalım amatör çalışma sonucu nasıl olmuş.

Önde duran Bar özel yapıldı kaplama falan değil .

İlk hali

21o64ow.jpg

2guw0f8.jpg

Gerekli malzemelerden birkaçı

10o4kmc.jpg

2vm7rko.jpg

snfpqf.jpg

24pl73b.jpg

vg3rc2.jpg

2lxyv60.jpg

3xwzl.jpg

214w369.jpg

Ve sonuç

dcts83.jpg

Bakalım sizlerin yorumları neler olacak.

Temizlik konusunda folyo olduğu için üstünden sil geç çok pratik .

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Çok güzel, pratik ve ekonomik çözüm olmuş. Elinize sağlık sadece buzdolabın olduğu bölümü içten beyaz yapsaydınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

gerçekten çok güzel sonuç çıkmış elinize sağlık  :bravo: buzdolabı turuncuya mı kaplandı daha tam bitmedi galiba ama turuncu sırıtmış gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ellerinize sağlık. Güzel bir çalışma olmuş. Bende bulaşık makinesine renkli desenli folyo alacağım..

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

ben bu şekilde pc masamı kapladım zamanla deforme oldu ve söktüm ama bazı yerlerde yapışkanları kalıyo ve baya yorucu cıkarması tavsiye etmem 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Buızdolabı hariç güzel gözüküyor..turuncu renk biraz abartılı olmuş bu mutfakta..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ben bu şekilde pc masamı kapladım zamanla deforme oldu ve söktüm ama bazı yerlerde yapışkanları kalıyo ve baya yorucu cıkarması tavsiye etmem 

Bu kısımlar çok deforme olmayacaktır bence..Masa daha el altında.

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Arkadaşlar yorumlar güzel hoşuma gitti.Teşekkür ederim.

İnanınki canım çıktı çok uğraştırıyor.En ufak bi yeri bile kabarcık bırakmadan tekrar ve tekrar kaldırıyorsunuz veya falçata ile delik açıyorsun minicik.

Yerde veya masada yapılabilecek bi iş olsa eyvallah ama merdivende durmakta yapmakta mesele.

Serkan kardeş buzdolabını çekecek gücüm kalmamıştı sonra yapıcam .(Yorgunluk )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Elinize sağlık güzel iş çıkarmışsınız. Tek  bir tereddüdüm var. Zamanla ısı, nem vb. etkilerle bazı yerleri kalkar mı?

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Elinize sağlık güzel iş çıkarmışsınız. Tek  bir tereddüdüm var. Zamanla ısı, nem vb. etkilerle bazı yerleri kalkar mı?

Mükremin Abi uzun zaman oldu parça parça yaptığım için ocak üstü ve aspiratör altındaki kısımlarda hiç bir bozulma yok.

Sıcaktan erime gibi bi durumda söz konusu değil mesafeden dolayı.

Fotoğraflarda nasıl görünüyorsa gerçekten öyle.

Bazı yerleri acemiliğimden dolayı beğenmiyorum tekrardan yapılacak .

Saygılar

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu uzun çok uzun zaman alan bir işti benim için.

Neden kaplama yaptın derseniz eski rengi hiç hoş değildi evi alalı 2 yılı geçti ve yeniden mutfak yaptırmakta bana çok ama çok pahalıya mal olcaktı.Hanımı zor bela razı ettikten sonra işe koyuldum.

İlk iş hangi renk olacaktı.

Gri ve beyaz'a karar verdik.

Gri folyoılar tutmadı malum bende profesyonel olmadığıma göre çareyi sprey ile buldum.

Gri bölümlerin tamamı sprey beyaz olanlar ise folyo .

Ha bu arada Buzdolabınıda kapladım :biggrin:

Sırada çamaşır mak ve bulaşık mak vardı ama Hanım gerek yok değişecek dedi.Buzdolapla beraber hepsi değişiyor ama en azından renk şenliği olurdu.

Bakalım amatör çalışma sonucu nasıl olmuş.

Önde duran Bar özel yapıldı kaplama falan değil .

İlk hali

Gerekli malzemelerden birkaçı

Ve sonuç

Bakalım sizlerin yorumları neler olacak.

Temizlik konusunda folyo olduğu için üstünden sil geç çok pratik .

Müdür ellerine sağlık, çok pratik ve temiz bir çözüm olmuş. :bravo: Lakin ben senden sis farlı, body kitli atraksiyonlarda bekliyorum sadece folyo ile geçmişsin, ucuza getirmişsin :D

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Alıntı içi resimler temizlendi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok güzel bir çalışma olmuş. Gerçekten çok başarılı.

Peki maliyet ve zaman?

Yorum bağlantısı

Fazlasıyla güzel olmuş.Eline sağlık.Yengemiz beğendiyse gerisi önemli değil.Beğenmedide buradan destek alıyorsan yanılıyorsun. :p  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Atilla abi ellerine sağlık öncelikle. Şimdi ben de aynı dertten muzdaribim. Eğer bi konu açsam senin kadar güzel cevap alamazdım :)

Abi şimdi benim dolaplar da aynı renk ve aynı malzeme üretim. Renginden ben de nişanlım da memnun değiliz ve böyle bir çıkış yolu arıyorduk. Senin gümüş rengi boyadığın kenarlıklar ben de zaten gümüş kaplama, ben sadece orta göbekleri ve üst kısım kenarları kaplamak istiyorum. Lütfen bana bu işin inceliklerini öğretir misin? El becerim iyidir. :rolleyes:  Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...