İçeriğe Yönlendir

Hangisi Daha İyi Kış Lastiğidir?

Ali Baştuğ

Recommended Posts

Ali Baştuğ

en iyi kış lastiği nedir acaba biraz araştırma yaptım bir kaç siteden fiatlar bunlar 205*65*r15

Continental Winter Contact TS 850 275 tl (otostart)--297tl (lastikcim)

Nokian WR D3 293tl(otostart)   NOKIAN 205/65 R15 94T Nokian W+ Kış Lastiği (Üretim Yılı:2013) 243 tl (hepsiburada)  ---238tl (kliksa)

Michelin Alpin A4 300 tl(otostart)--280tl(lastikcim)

arkadaşlar eğer bildiğiniz bir önerebileceğiniz bir marka veya daha uygun bir fiyat varsa paylaşırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Ali bey yazdığınız 3 lastik de üst sınıf kaliteli lastikler hepsi de alınabilir...Kış lastiği denince goodyearı liste başı yapın bence... Ancak ekonomik ve etkinlik açısından petlas, starmaxx alınabilir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Nokian'ın yaz lastiğini tecrübe etmiştim.. muazzam bir lastikdir.. üstüne tartışılmaz bile ama kış lastiğini test edemedim bir yorum yapamam..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

TS850 veya Nokian alırdım, TS850 adac.de de iyi dereceler alıyor.

Ben 5-6 yıldır kış lastiğinde Kumho kullanıyorum, tavsiye ederim. Fiyat olarakta daha uygundur. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Kış lastiğinde Nokian diğerlerine göre kesinlikle daha iyidir. Şahsi tecrübe ile sabittir. Hele performanslı bir aracınız varsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Nokian TR'de bilinmesede, üst kalite bir lastikdir.. Adac testlerinde her seri lastiği üst derecelerde bitiriyor..

Aynı zamanda Yokohama ile Sırt desenleri birbirine çok benzer..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Hangisi alınırsa alınsın yıllarca iş görür..Eski sahibinden kalma 3 adet marshal-1adet kumho var aracımda 2006 üretimi hala taş gibiler .Saklama koşullarına dikkat edildiği sürece uzun süre kullanılır

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Ali bey yazdığınız 3 lastik de üst sınıf kaliteli lastikler hepsi de alınabilir...Kış lastiği denince goodyearı liste başı yapın bence... Ancak ekonomik ve etkinlik açısından petlas, starmaxx alınabilir.

petlas cok cabuk sertleşiyor bende vardı 5 para etmez

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Continentallerin en büyük avantajı diğer markalar gibi çok iyi bir kış lastiği olmasının yanında buzda da vasatın üzerinde ilerleyebilmesi. Dik yokuşlarda dur kalk mümkün, araba buzda tepkilere rahatlıkla cevap verebiliyor. Ben bu sene de TS830P aldım, tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Ali Baştuğ
(düzenlendi)

ADAC Raporuna göre 2013 kış lastikleri

ContiWinterContact TS850

Michelin Alpin P4

Dunlop SP Winter Sport 4D

Goodyear UltraGrip 8

Nokian WR D3

Bridgestone Blizzak LM32

Listeye göre Kar üstünde iyi olan Lastikler siralamasi;

1. Continental ContiWinterContact TS850
2. Michelin Alpin P4
3. Dunlop SP Winter Sport 4D
3. Goodyear UltraGrip 8
3. Nokian WR D3
3. ESA Tecar SuperGrip 7+
4. Bridgestone Blizzak LM32
5. Semperit Speed Grip 2
6. Vredestein Snowtrac 3
7. Yokohama W Drive V903A

Listeye göre Buz üstünde iyi olan Lastikler siralamasi;

2. Michelin Alpin P4
3. Goodyear UltraGrip 8
3. Bridgestone Blizzak LM32
4. Dunlop SP Winter Sport 4D
4. Nokian WR D3
4. Vredestein Snowtrac 3
4. Yokohama W Drive V903A
5. Semperit Speed Grip 2

tarihinde Ali Baştuğ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ben Adac aoutobild gibi alman menşei li olan bu firmaların testlerinin çok güvenilir olduğunu artık hiçte düşünmemeye başladım. Adamların yapyıkları bütün testlerde conti yada alman araçları hep nedense 1.ci gelmektedir.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Nokiani 1 kis kullandim, muazzam bir lastiktir. En dik rampayi bile 10 cm buz varken bile tikir tikir cikiyordu. Lastik su anda 3. Sahibinde ve hala mukemmel performans gosteriyor.

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ben yıllarca conti kullandım...ama pirelli snow control  işinin ehli...

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

petlas cok cabuk sertleşiyor bende vardı 5 para etmez

Goodyear UG Extreme, Michelin alpin, Kumho ve Starmaxx kar lastikleri kullandim. Goodyear en iyisiydi, ikinci sira alpin. Starmaxx petlas urunu ve gayet basarili halen kullaniyorum. Kumho en zayifiydi. tarihinde Emre Erdoğmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Günyüzlü

ADAC Raporuna göre 2013 kış lastikleri

ContiWinterContact TS850

Michelin Alpin P4

Dunlop SP Winter Sport 4D

Goodyear UltraGrip 8

Nokian WR D3

Bridgestone Blizzak LM32

Listeye göre Kar üstünde iyi olan Lastikler siralamasi;

2. Michelin Alpin P4

3. Dunlop SP Winter Sport 4D

3. Goodyear UltraGrip 8

3. Nokian WR D3

4. Bridgestone Blizzak LM32

5. Semperit Speed Grip 2

6. Vredestein Snowtrac 3

7. Yokohama W Drive V903A

Listeye göre Buz üstünde iyi olan Lastikler siralamasi;

2. Michelin Alpin P4

3. Goodyear UltraGrip 8

3. Bridgestone Blizzak LM32

4. Dunlop SP Winter Sport 4D

4. Nokian WR D3

4. Vredestein Snowtrac 3

4. Yokohama W Drive V903A

5. Semperit Speed Grip 2

yalnız bu ADAC test verileri lastik ebatlarına göre değişiyor,bu veriler 205/55/r16 için..bilginize..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otokoçta kampanya vardı, conti 850 derim, hatta dedim gittim aldım

Ben Adac aoutobild gibi alman menşei li olan bu firmaların testlerinin çok güvenilir olduğunu artık hiçte düşünmemeye başladım. Adamların yapyıkları bütün testlerde conti yada alman araçları hep nedense 1.ci gelmektedir.

almanya otomotivi beşiği olduğu için olabilir mi :D , adac çok ciddi, bayağı fazlaca sayıda , aidat ödeyip üye olunan bir kurum, alman düzeninde 3kağıt yapmayı da bilmezler, bilseler belki yaparlardı ama bilmiyorlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

en iyi kış lastiği nedir acaba biraz araştırma yaptım bir kaç siteden fiatlar bunlar 205*65*r15

Continental Winter Contact TS 850 275 tl (otostart)--297tl (lastikcim)

Nokian WR D3 293tl(otostart)   NOKIAN 205/65 R15 94T Nokian W+ Kış Lastiği (Üretim Yılı:2013) 243 tl (hepsiburada)  ---238tl (kliksa)

Michelin Alpin A4 300 tl(otostart)--280tl(lastikcim)

arkadaşlar eğer bildiğiniz bir önerebileceğiniz bir marka veya daha uygun bir fiyat varsa paylaşırsanız sevinirim

Forumun bridgestone sorumlusu :p olarak bu üçlü içinde Continental diyorum ...

Yorum bağlantısı
Ali Baştuğ

Nokian 205 55 R 16 91 H Nokian WR G2 kış lastiği aldım arkadaşlar 184 tlye hepsiburadadan

Yorum bağlantısı
Ali Baştuğ

lastikleri taktırdım çok güzel görüntü vs 2013 9. ay üretimi yeni lastik fakat yolda sanki geziniyor gibi hissettim balans ayarı iyi olmamış olabilir karlı şartlarda denemek gerekiyor ama iyi ve ucuz bir lastik şu an hepsiburada da indirimde hala

Yorum bağlantısı

Gezinme Rot ayarından yapar, balans bozukluğu titreme yapar bildiğim kadarıyla. Bir baktırın. Aynı lastiği 1 kış kullandım 175/65/14 boyutunda. Hiçbir sorun yaşamadım. 

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Dünkü yaşadığımız kaza bir daha gösterdiki en iyi kış lastiği kendi ayakkabılarındır. Devletin verdiği belediye otobüsleri ve toplu taşıma araçlarıdır. Buzlu yollarda en iyi denilen lastiklerle bile dışarı çıkmamanızı tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...